Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Kış Bahçesi Görmek

Rüyada kış bahçesi görmek neye çıkar?

Rüyamda annem ile babam satın almak için ev bakıyorlar ama ben bunu istemiyormuşum, anneme “ben arkadaşlarımdan ayrılmak istemiyorum, ne olur bu evimizde kalalım” diyorum. Annem de “kızım bu ev çok eskidi, bak büyük deprem yaklaşıyor, buradan çıkıp depreme dayanıklı bir eve geçmeliyiz” diyor. Rüyada anneme hak veriyorum ama yine de istemiyorum.

Rüyamda bir gün annem “harika bir müstakil ev bulduk, bayılacaksın ve fikrinden vazgeçeceksin” diyor. Bana evi göstermek için buldukları evi görmeye gidiyoruz. Ev inanılmaz güzel, kocaman bahçeli, iki katlı bir ev, babama “siz müstakil ev diyorsunuz ama burası resmen villa, paramız buraya yetecek mi” diyorum tam o sırada evin giriş katındaki kış bahçesi gözüme takılıyor. Kasım ayında olmamıza rağmen, İstanbul’da tüm ağaçlar yapraklarını dökmüş olmasına karşın cam kaplı kış bahçesinin için sebze fideleri ve küçük meyve ağaçları canlı. Domates fidelerinde kıpkırmızı domatesler, minik ağaçların üzerinde kırmızı kırmızı elmalar inanılmaz güzeldi ve rüyamda annemle babam “ne olur burayı alalım, bu kış bahçesine aşık oldum” diyorum. Ne yazık ki bunun bir rüya olduğunu uyanınca fark ettim.

Rüyada kış bahçesi görmek tabiri

Eda selam, görmüş olduğun aslında hepimizin ortak rüyası, dilerim isteyen herkes böyle bir eve, böyle bir bahçeye kavuşur, mutlu ve huzurlu yaşar.

Rüyada satın almak için ev bakmak rüyayı gören kişinin duygu ve düşüncelerini karşısındakine doğru bir şekilde anlatmayı öğrendiğini ve bu durumun kendini iyi hissetmesine yaradığını gösterir. Kişiye bu güzel durumu daha da iyileştirmek için kendine zaman ayırıp günlük yaşamın zorluklarından bir süre uzaklaşması, kafasını dinlemesini tavsiye eder.

Rüyada müstakil ev görmek gerçek yaşamda kişinin sahip olduğu bağımsızlık, özgürlük duygularının çok yoğun olduğunu ifade eder. Bu rüya aynı zamanda bir sorun veya olayı reddetme durumu olduğunu ve bunun sorumluluğunun size ait olmadığını ispatlama durumunda kaldığınızı simgeleyebilir.

Rüyada kış bahçesi görmek rüyayı gören kişinin istemeden işlediği bir günah, elinde olmayan nedenlerle düştüğü geçim sıkıntısı veya yaptığı bir hata yüzünden üzerine gelen yüklerden dolayı kendini pişman, yorgun, bitkin veya çaresiz hissettiğini gösterir. Kış bahçesine girmek veya kış bahçesinde olmak ise bu anlatılan yüklerden bir şekilde kurtulmaya, feraha ermeye, tövbe ederek dertlerinden uzaklaşmaya delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir