Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kitap Seçmek

Rüyada kitap seçmek neye işarettir?

İyi günler diliyorum. Son dönemde daha önce hiç görmediğim garip rüyalar görüyorum. Bir kitapçıya gitmişim kitap seçiyorum. Normalde de kitap inceleyip almayı severim fakat pembe kaplı 2 tane kalın kitap dikkatimi çekti rüyamda. İkisini de elime alıp ciltlerine baktım. Birinin üzerinde büyük harflerle ‘evlilik’ yazıyordu. Kasaya alacağımı söyledim, tam o sırada diğer kitap elimden yere düştü. Onunda üzerinde büyük harfler ile ‘yasin’ yazıyordu. Yerden kaldırıp kasiyere “yasin okumayı seviyorum ben” gibi bir şey dedim. Cildi açtığımda ise esresiz ve ötresiz düz garip Kuran yazıları çıktı okuyamadım. Kitabın yarısı yanmış, çubuklar halinde etrafı yanmış kağıt parçalarını yıldız şekilde yapmışlardı. (Normalde kuran okumayı tam bilmiyorum ama anneannem 1 yıl kadar önce vefat etti. Onun için öğrenmeye çalışıyorum, çoğunlukta da Türkçesinden okuyorum. Arada birde merak ettiğimden mealini inceliyorum. Yani anneannem vasıtasıyla yakınlaştım biraz daha. )

Diğer tam olan yarısını okumaya çalışırken kasadaki adam kitabı elimden alıp beyaz bir kağıt bantlayarak üzerini kapattı yazının. Bir de “Ben Yasini kitaba tersten yazdım okuyamazsın o yüzden” dedi, çok korktum. Normalde de büyü tipi şeylerden hiç hoşlanmam ve korkutur beni, oradan çıktım. Babama kitap için 50 lira borç yazılmış. Ödeme yapmak için ailecek gitmişiz. Bir yemek masasında oturup kasadaki kişiyi beklerken boş olan sandalye (beyaz renkli ve ahşap) yerinden sürekli kıpırdadı. Ailem büyük bir panik yaptı ve zorda olsa sakinleştirdim.

Daha sonra o sandalyeyi tutan bir erkek belirdi. “Buraya birini oturtun” dedi. Akşam olmuş kasada beni ürküten adam yaşlı bir kadın ile gelmiş. Aileme “Dilara’yı da kendi zümremize katacağız” dediler. Herkes karşı çıktı. Yaşlı kadında beni balkona götürüp kalbimden bir de sağ omzumdan öptü. Ben öldüreceklerini falan sanmıştım. Yardım isterken balkondan baktığımda kendimi karlar üzerinde çok mutlu mesut yürüyorken gördüm.

Bu tip rüyaları nasıl bir psikolojiyle görmüş olabilirim çok merak ediyorum. Hayatımın en güzel ve huzurlu evresini yaşıyorum. Fakat endişe ile uyanınca acaba psikolojim mi bozuldu diye de bir düşünüyorum. Evlilik gibi bir düşüncem hiç yok, böyle bir adayım da yok, kafama taktığım bir konuda değil. Yorumunuzu merakla bekliyorum.

Rüyada kitap seçmek tabiri

Dilara selam, rüyada kitapçı görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada bir kitapçıya gittiğini görmek rüya sahibinin amaçlarına ulaşmak için emin adımlarla ilerlediğini ve bu kararlığı bozmadığı sürece hayallerine kavuşacağını ifade eder. Rüyada kitap seçmek rüyayı gören kişinin uyanık hayatında atacağı bir adım, vereceği karar veya bir atılım için araştırma içinde olduğunu ve en isabetli kararı sonunda vereceğini gösterir. Rüyada kitap almak hayırlara işarettir ve insanın amaçlarına mutlaka kavuşacağına, kafasına koyduğu hedeflere ulaşacağına delalet ederken aynı zamanda insanın yaşamı boyunca sorun, sıkıntı, mutsuzluk ve huzursuzluktan uzak duracağına rivayet edilir.

Birinci kitap üzerinde evlilik yazmasının senin için ne ifade ettiğini ancak sen bilebilirsin, belki de bu yazı; başarıya, mutluluğa, hedeflere ulaşmak için birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekmek isteyebilir.

Kuran yazıları gördüğün kitabı iyice düşünmelisin. Kuran ayetleri olan yazılar hayırlara işaret ederken Kuran dışında Arapça yazılar sahtekarlık, iki yüzlülük, görgüsüzlük, ahlaksızlık konusunda dikkatli olmak gereken bir durumun varlığına işaret eder. Rüyanın devamında gelişen olaylar ise yaşamının düzeninin bozulmaması, dengelerin alt üst olmaması yaşamının manevi yönüne de dikkat edip manevi bakımdan da zenginleşmek gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir