Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Kıyafet Bakmak

Rüyada kıyafet baktığını görmek ne demek?

Dün gece rüyamda teyzemler ile bir mağazaya gidiyorduk kıyafet mağazasına. Teyzemler kıyafetlere bakarken bende kuzenimle mağazanın alt katına iniyordum. Burası karanlıktı ama ışık bulup açıyorduk. Yan yana iki oda vardı biz uzaktaki yani soldaki odaya giriyorduk. Burada bir bebek vardı ağlıyordu. Kuzenim onu kucağına alıyordu bebek susuyordu ama bebek kırışıklıklar içindeydi. Teni yumuşaktı ve kuzenim korkup yerine bırakıyordu.

Bu sefer ben alıyordum ve bebek çok güzel görünüyordu bana. Çok küçüktü erken doğmuş gibi avucum kadardı. Altına yapıyordu bende ıslak mendil ile pisliğini temizliyordum ve kız olduğunu görüyordum. Yukarıya götürüp teyzeme söylüyordum. Teyzemde buradaki kadının çocuğu olduğunu ama kadının bir yere gittiğini söylüyordu. Bende bunu neden bıraktıklarını soruyordum. Bebek çok güzel görünüyordu sonrasında. Uyumadan önceki ruh halim baya düşünceliydi. 16, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada kıyafet bakmak tabiri

Rüyada mağazada olduğunu görmek genç bir erkek için faydalı bir iş yapacağına, orta yaşlılar için; kar elde edeceği bir iş yapacağına işaret eder. Kadın için; mutlu bir aile ve uzun ömürlü olmak anlamına gelir. Mağazada kıyafet bakmak ise başkalarından saklamaya çalıştığınız bazı yönleriniz olduğunu simgeler. Bundan kurtulmak, samimi ve adeta çocukluk dönemlerindeki kadar saf ve açık olmanın yararına işaret ederken aynı zamanda bu duyguları yeniden değerlendirmek, kötülerini atıp iyilerini yaşama katmak gerektiği şeklinde açıklanır. Rüyada yeni kıyafet görmek yeni davranış veya kişilik özellikleri kazanacağına işaret eder. Kendini açıklamak için farklı yollar aradığını gösterir.

Rüyada gördüğünüz bebek genel anlamda masumiyet, cana yakınlığı ve yeni başlangıçları belirtirken aynı zamanda sizin kendi içinizde gizli kalmış değerlerinizin ve potansiyelinizin farkında olduğunuzu gösterir. Rüyada bir bebeğin ağladığını görmek, hayatta halen başarmak isteyip de başaramadığınız amaçlarınız olduğunu ve günlük hayatta kimi islerinizi aksattığını yani biraz tembellik ettiğinizi gösterirken onun (kız bebeğin) altını temizlemeniz ise hayatınızda bir takım zorluklar bulunduğunu fakat sabrederek ve çabalarınızla bunları aşıp mutlu olacağınızı göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir