Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kıyametin Yaklaştığını Görmek

Rüyada kıyametin yaklaşması neye işaret eder?

Rüyamda kıyamet günü yaklaşmış, etrafta savaş hazırlıkları başlamış, siyah giyinen güçlü adamlar sağa sola koşturuyorlar. Atlar silahlar herkes hazırlanıyor. Yanımda bir yatak ve o yatağın etrafında da korumalar var. Sonra bana yorganın altına gizledikleri 3-4 yaşlarındaki çocuğu gösteriyorlar. “bu o mu?” diyorum “evet koruyoruz, artık kıyamet başladı” diyorlar. O çocuk Hz. Mehdi imiş. Bende koşan siyah bir ata atlıyorum cihada katılıyorum. Atta eğer falan yok ama rüzgar gibi koşarak savaşa katılıyoruz. 36, Kadın, Boşanmış, Çalışıyor

Rüyada kıyametin yaklaştığını görmek neye çıkar?

Rüyada kıyamet gününün yaklaştığını, kıyametin kopacağını görmek zamanın önemine işaret eden, zamanı iyi değerlendirip fırsatları kısmetleri kaçırmamak gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır ve rüyada geçen olaylar ve bu olayların sonucuna bakarak açıklamak gerekir. Gelişen olaylar sonucu ölüm, yok oluş olup olmamasına göre anlam değişir, bakınız kıyamet rüya tabiri sayfası.

Rüyadaki savaş hazırlıkları, koşuşturan insanlar, atlar, silahlar; sizin bazı şeyleri yapmak için geç kaldığınızı, çabuk davranmak gerektiğini temsil etmektedir. Rüyada Hazreti Mehdi’yi görmek, hayırlı olaylar ve gelişmelerin habercisidir. Rüyayı gören insanın kendisi, ailesi ya da çevresi hakkında güzel ve hayırlı gelişmeler olacağını müjdeler. Ata binmeniz, savaşa katılmanız, atla rüzgar gibi gitmeniz ise gerçek hayatınızda fırsatları yeniden yakalayabilmek için tekrardan çalışmaya başladığınızı ve başarı elde edip, murada ereceğinizi göstermektedir.

“Rüyada Kıyametin Yaklaştığını Görmek” için 4 yanıt

Ben Lise Son Öğrencisiyim Hiç Bir Etkiye Girmeden Bir Gece Uyudum Ve Rüya Gördüm Normalde Bilinç Altında Gördüğüm Rüyaların Rüya Olduğunu Anlıyor Ve Yönete Biliyordum.Ama Bu Rüya Kesinlikle Başka Rüyamda Bir Mahalle Gibi Bir Yerdeydim Heralde Sur Üflenmiş Ve Müslümanlar Kıyametin Kopacağını Anlıyıp Sağa Sola Kaçışıyordu İmamlar Camilere Giriyordu Her Camiden Bir Dua Sesi Yükseliyor Telaş Ve Korku İle Okunuyordu Ben İse 4-5 Kişilik Bir Grup İle Duvar Dibine Tutunup Yan Camide Okunan Duayı Duayı Tekrar Ediyorlardı Ben Etmiyordum Çünki Kıyametin Kopmasına İnanmamıştım Çünki Ben Rüyaya Girdiğimde Sur Sesini Duymamıştım Surdan Sonra Girmiştim Duvara Yaslanmış Şişman Bir Adama Kıyamet Kopmaz Filan Diyordum Birde O 4-5 Kişilik Grubun İçinde Güvendiğim Ama Simasını Görmediğim Birisi Vardı Annem Veya Yakınım Olduğunu Sanıyorum Ona Güven Duyuyordum.İşin Garibi Camide Okunan Ve Yanımdakilerin Tekrar Ettiği Sure Nas Suresiydi Ve Ben Nas Süresini Bilmiyorum Nas Olduğunu Yanıdakinin Tekrarı Üzerine “kul euzu birabbin nas” Diyince Anladım Kıyametin Kopacağına İnanmıyordum Ve Mahalle gibi bir yerdeydik bende ileriye doğru gitmeye başladım bu arada sadece müslümanlar telaş içindeydi diğer dindekiler inanmamış ve normal hayatlarına devam ediyordu Bende Mahalenin Meydanına Doğru Giderken Bir Adam Gördüm Adam Yahudiydi Siyah Bir Cübbe Yahudi Şapkası Ve Sakalı Vardı Adamın Yanına Gidip Biraz Konuştum Ve Geri o Duvarın Kenarındaki Gruptan Güven Duyduğum Kişi Çağırdı Beni Gel Diye Bende Hemen Onun Yanına Gittim Sonra Yer Yerinden Oynadı Bir Curcuna Aldı Ortalığı Gruptaki Kişiler Dualar Eşliğinde Güzel Bir Şekilde Can Veriyordu Ama Ben Görmedim Ve Koşmaya Başladım Yahudiye Doğru Koşarken Yerden Asit Havaya Fışkırdı Ve Tam Giderken Yahudinin Kalbine Geldi Ve Yahudi Orada Öldü Bende Telaşla Koşarken tam yanımda Patlıyan Bir Asit Daha Tam Kafamdan Aşşağıya Geldi Ve iLK Başta Yanmadı Sonradan Hafif Bir Yanma Hissetim Kafamda Ve Yere Yattım Şuan Bu Dünyada Ölsem Eminim Gene Aynı Şekilde Hissederdim Yavaş Yavaş Gözlerim Kapanırken Ölüyorum Ve Azraili Görücem ALLAH’ı Görücem Dedim Ve O Korku Ve Telaşla Gözlerimin Kapanması İle Beraber Uyandım. Bana Göre 3 Temel Var 1-Niye Yahudiye Koşuyordum 2-Nas Suresini Bilmediğim Halde Nasıl Duydum 3-Güven Duyduğum Kişi Kimdi

Ben dün gece öyle bi rüya gördüm ki uyandığımda ben yaşıyo muyum diye kendime sordum. Şöyle ki normalde herhangi bir şey aklımda kalırsa veya düşünürsem o gece de onun rüyasını görürdüm ama bu gece gördüğüm rüyada hiç hiç etki ve düşüncem yoktu.
Rüyamda: Ben annem babam abim ablam ve kardeşim evimizin bahçesindeyiz ve gökyüzü birden kararıyor,güneşin üzerinde şeytan beliriyordu ve birden güneş içe doğru bir su sarmalı gibi olup kayboldu. Sonrasında ise ben bu kıyamet alameti diyip ailemi uyarıyordum. Diğer gün ise 3 tane güneşin batıdan doğduğunu biz ailecek görüyoruz ve sura üfleniyordu. Kıyamet in kopacağını söylüyodm. Çok korkuyordum ve endişeliydim. Ben Allah için daha bişey yapmadım. Hani müslümanlar görmicekti kıyameti diyodum ve ben acaba kötümüyüm yaptığım günahlar nelerdi naptım ben diye kendi kendime konuşuyordum ve çok tedirgindim.
Yorumlarsanız sevinirim. Allah razı olsun.

Ben rüyamı hatırladığım kadarını söyleyeceğim.Bir yerdeydim bir kadın dı galiba bana kıyametin yaklaştığını söyledi , 21 yaşımda kıyametin kopacağını söyledi. Ne demek bu acaba çok korkuyorum bası yerlerde vefat etmek anlamında ymış, nolur yalan deyin bana.

Merhaba hocam adım Nilgün dün gece çok değişik bi rüya gördüm arada sırada böyle tuhaf rüyalar görüyorum bi caminin yanındayım yanımda birileri var kim olduklarını hatırlamıyorum bi anda etrafta 7 8 tane cami silüeti beliriyor ışıkla çizilmiş gibi kıyametin kopacağını hissediyorum sonra yukarıdan aşağıya doğru uzun, yaprakları olan bi bitki uzanıyor üstünde rengarenk çiçekler rüyamı hatırladığımda çok korktum ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir