Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Komedyen Görmek

Rüyada komedyen görmek neye çıkar?

Rüyamda Taksim İstiklal caddesine çıkıyorum, orada ufak tefek ilginç kıyafetli kız gibi giyimli bir komedyen görüyorum, koluna girip esprili bir şekilde ona takılıyorum. Tam koluma takılı çantamı obur koluma takmak için çıkaracakken çantanın fermuarını açık görüyorum, hemen “yoksa cüzdanımı mı çaldın” diyorum. Ses yok, evet cüzdanın yok olduğunu görüyorum. Sonra ona üsteleyince cebinden bir cips paketinin içinde cüzdanımı gösteriyor, “cüzdanımı ver” diyorum, “lütfen” diye yalvarıyorum, “parayı al, cüzdanımı ver” diyorum.

Sonra arkadaşları da geliyor. Bir yerde duruyoruz, ısrar ediyorum. Cebinden bir bıçak çıkartıyor, korkuyorum ama yalvarıyorum. Sonra gidiyorum, hemen 155 i arıyorum, İzmir emniyeti çıkıyor “tamam orada kimse yok, biz bildiririz” diyorlar. Ben diyorum “ben peşlerindeyim, hemen ulaşmam lazım”. Sonra bitiyor rüya.

Rüyada komedyen görmek yorumu

Sema selam, öncelikle bu mübarek günde ellerini eşek arıları soksun, seni yetiştiren hocaların arabalarının tekerlekleri patlasın, seni mezun eden okulların çatıları uçsun diyorum. Böyle bir mesaj yazmayı başaran birine nasıl bir madalya verilmeli onu düşünüyorum. Rüyanı Türkçe’ye çevirmek için bayağı uğraştım ama başardım.

Rüyada komedyen görmek günlük problemlerle aşırı yüklendiğinizi ve deşarj olmaya ihtiyacınız olduğunu ifade eder. Rüyada komedi görmek rüyayı gören kişiye daha rahat olması gerektiğini, bu kadar gerginliğin kötü sonuçlar doğuracağını hatırlatır. Rüyada komedyen olmak hayata karşı biraz daha gamsız olmanız gerektiğini işaret eder. Komedyenlik yapmak, komedyen olduğunu görmek kendinizle barışık olmayı, kendinize gülmeyi de öğrenmek gerektiğini anlatır.

Rüyanın diğer unsurları için sitede; çanta, fermuar, cüzdan, cips, yalvarmak, polis terimlerinin anlamları arayıp, mesajı tespit edebilirsin.

Komedyen ne demektir?

Komedyen terimi, Fransızca comédien sözcüğünden gelen meslek ismidir. Türk Dil Kurumu’na göre komedyen;
1. Güldürü oyuncusu. Örnek: “Babası büyük sahne üstadı, eşsiz komedyen Fehim Efendi idi.”- Y. Z. Ortaç.
2. sıfat, mecaz: Sözleri, davranışları yalan ve yapmacık olan (kimse).
şeklinde tanımlanmaktadır.

Dünya tarihinde birçok komedyen olduğu gibi, Türk sanatında da oldukça önemli yer tutan komedi sanatçılarımız bulunmaktadır.Ayrıca,Tolga Çevik de Komedi Dükkanı adlı program ile komedi ve tiyatroyu birbiriyle harmanlayarak Türk insanlarına sunmuş,Türk halkına tiyatro sevgisi aşılamıştır. Türkiye’de komedyenlere Ata Demirer ve Cem Yılmaz örnek gösterilebilir. Dünya tarihinde ses getiren komedyenler olarak Marty Allen, Lenny Bruce vardır. Kaynak Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir