Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Komodo Ejderi Görmek

Rüyada Komodo ejderi ne demek?

Rüyam gerçekten uzun ama yine de söylemek istiyorum. Bu rüya filmlerden uyarlanmış gibi gözükse de anlamının farklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca izlediğim filmlerle alakası yok.

Acaba ülke dışına çıkacak mıyım diye düşünüyordum. Sonunda bir gün biri beni ülke dışında karanlık bir yere götürüyordu. Orada güneş açtığını hiç görmedim. Orada bir okula başlayacaktım. Sonra okuldan çıkıp bir yere gidiyorduk. Herkesin elinde uçmasını sağlayan garip bir şey vardı (asa diyeceğim). Ben de uçmaya başladım.

Pek iyi olmasa da uçabiliyorum. Öğretmen kızmasa da gereksiz yere uçmamak gerektiğini söyledi ama ben uçmaya devam ettim. Sonra gaip bir eve vardık. Elimde 2 tane asa vardı. Nasıl elimde olduğunu bilmiyordum fakat arkadaşımın olduğunu düşünüyordum. Sonra dışarı çıktığımda ağacın arkasında bir komodo ejderi gördüm. Gerçekten çok büyüktü. Bir genç erkek yanıma geldi ve “Bir komodo ejderi. Sadece bu kaldı. Ne kadar büyük değil mi?” Bundan sonra onu merak eder oldum. Daha sonra tekrardan o garip evin içindeydim.

Bu sefer 3 tane asa vardı elimde. Benimkinin çok çok önemli olduğunu düşünüyordum ve karıştırmamaya çalışıyordum. Sonunda karıştırdım. Fakat karıştırdım. Öğretmen hangisinin farklı olduğunu anladığı sırada kötü bakışlı bir kız geldi ve onu aldı. Öğretmen bana garip bir yeri anlatıyordu. Geri okula döndük. Ben birisine çok önemli bir mesaj göndermiştim ve cevabını bekliyorduk. Bu sırada okulda balo gibi bir şey oluyordu. Bir çocuk vardı. Bana bir fotoğraf gösteriyordu. Buna dokunmam gerektiğini söyledi. Bunun kötü bir şey olduğunu hissetsem de dokundum. Bir rüya görüyor gibiydim. İyi şeyler oluyordu. Annemi de görmüştüm.

Sonra bunlar geçmişti. Birden kendimi okulun içinde buldum. Balo devam ediyordu fakat bir çocuk bana garip garip bakıyordu. Dışarı çıktığımda durmuyordum ve birden yukarı doğru uçmak istedim. Fazla uçmadan etrafa baktığımda çok korktum. Tam inecekken komodo ejderinin yukarısında havada duran bir adam gördüm. Bu adamın o komodo ejderi hakkında bilgi veren çocuk olduğunu anladım. Sanki zaman geçmişti. İçimde garip bir his vardı ve aşağıda duran kimi şeyleri komodo ejderi uyanınca ne yapacak diye sihirle aşağı düşürdüm.

Komodo ejderi çok sinirlendi ve o adamın bunu yaptığını düşürdü. Ona kızgınlığından binaları parçalıyor ve ona atıyordu. Ben de çok hızlı bir şekilde kaçtım. Çok çok hızlı gidiyordum bu yüzden önüme bile bakamıyordum. Bu sırada bir şey düzeltmeye çalışıyordum fakat düzeltemiyordum. Sonra birden kendimi bataklık gibi bir yerde buldum. Önümde kimi insanlar vardı ve ben onları tanımıyordum. Konuşuyorlardı. Önümdeki adama sana tutunabilir miyim dediğimde bir şey demedi. Ben de tutundum. Aslında bu insanlar beni uzun zamandan beri tanıyordu. Sanki bu gördüklerim bir şeye işaretti. Açıklarsanız sevineceğim. Şule’nin rüyası

Rüyanın ana unsurları ülke dışına çıkmak, canavar, karanlık bir yere gitmek, okula başladığını görmek, uçmaya başlamak, garip bir ev, genç erkek, fotoğraf göstermek, sihir yaptığını, bataklık, ejder

Rüyada Komodo ejderi görmek ne demek?

Şule Merhaba,

Gördüğünüz rüya, gerçek yaşamınızda sizi çok sıkan, adeta hayata nefret ettiren bir olay veya durumla karşı karşıya olduğunuzu simgelemektedir. Bu konu o kadar zihninize yerleşmiş durumda ki onunla baş etmek için aynen rüyanızdaki gibi olağanüstü güçlere sahip olmayı hayal ediyorsunuz.

“Rüyada Komodo Ejderi Görmek” için bir yanıt

Yaşım 15, ruh halim normal ama bazı büyük hayallerim ve isteklerim var. Rüyamda kuzenlerimin evinde yaşıyorum. Evde komodo ejderi besliyoruz, yalnız ben onu çok seviyorum. O da beni çok seviyor. Büyüklerimiz diyor ki “onun yaşayacağı yer burası değil, onu yaşayabileceği yere götürün”. Ama komodo ejderi istemiyor. Ayrıca benimle konuşuyor. Ona diyorum ki bak seni daha güzel yaşayabileceğin biyere götüreceğiz itiraz etme. oda bizimle geliyor. Böyle kocaman tarlalardan geçiyoruz. Sonunda böyle küçük bir kulübe gibi bir yer var onun aşagısında büyük bir göl var ve heryer yemyeşil ağaçlar var. Diyorum ki bak cennet gibi yer. Sonra ejderim o gölün içindeki suya giriyor ve bida gitmek istemiyor. Bizde arada ona gelip yemek felan veriyoruz ama ayrılmıyoruz hiç. Bu arada hatırladığım kadarını yazdım bazı şeyleri atlamış olabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir