Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Konserve Görmek

Rüyada konserve görmek neye delalet eder?

Rüyamda gece sokakta yürüyorum, bir çöp konteynerinin yanından geçerken eli yüzü temiz nur yüzlü yaşlı bir teyzenin çöpleri karıştığını görüyorum. Bir şey kaybettiğini ve onları aradığını düşünerek yardım etmek için yanına gidiyorum “teyzeciğim kolay gelsin, bu saatte tek başına ne yapıyorsun, yardım edeyim mi?” diyorum. Yaşlı kadın biraz mahcup, birazcık çekingen bakışlarla “yok evladım, ben tek başıma yaparım, sen benim ne yaptığımı merak ettin değil mi” diyor.

Bende “evet” dedim, kadın “evladım benim kimim kimsem yok, karşıdaki büyük market süresi geçen yiyecekleri, en çok ta konserveleri buraya atıyor, her akşam buraya gelir yiyecek ararım” diyerek çöp arabasının yanında duran 3 – 4 konserve kutusunu gösterip “bak bunların süresi az bir şey geçmiş, ama atmışlar, bunların içi taptaze, neden atarlar anlamıyorum, dükkanın kenarına koysalar, ihtiyacı olanlar alsa olmaz mı” diyor. Duygulanıyorum ve gözlerimden bir kaç damla yaş geldiğini hatırlıyorum. Sabah kalktığımda gözyaşlarım yastığı ıslatmıştı. 17, kadın, bekar, öğrenciyim.

Rüyada konserve görmek yorumu

Rüyada konserve görmekSevgili Buket, gerçekten dramatik bir rüya görmüşsün ve gördüklerin yüzde yüz ülkemizin gerçekleri. Acımasızlığın, soygunun, talanın, yalın, hırsızlığın alıp başını gittiği ülkemizde hem dini ahlaki değerlerimiz büyük bir hızla yozlaşmakta. Eskiden yardımlaşma daha fazlaydı ama şehirleşme bu yönümüzü yok etti, fakiri fukarayı görme gizli yapılırdı ve çok yaygındı. Şu anda çöpe ekmek atma konusunda dünya lideriyiz. Ondan sonrada nüfusu %99 Müslüman ülke olmaktan gurur duyuyoruz. Müslümanlık israf ve çöpe nimet atmayı yasaklamıştır ama nedense bunları hiç hatırlamıyoruz, işimiz gücümüz israf ve gösteriş. Daha fazla yazmak istemiyoruz, yazdıkça sinirleniyor, üzülüyorum.

Rüyada konserve görmek rüya sahibinin bilinçaltının derinliklerinde yer alan kaybetme ve zarar uğrama korkularının ortaya çıktığını ve bunun kendini tanımaya, bazı yönlerini keşfetmene sebep olacağına rivayet edilir. Konserve yapmak rüyayı gören kişinin işlerinin kötüye gitmesini devamlı olarak bazı yakınlarının geçmişte yaptıkları hatalara bağlama huyu yüzünden kendi hatalarını görmezden gelme yanlışına düştüğüne yorulur. Konserve açmak kişinin geçmişle uğraştığına, geçmişten kurtulamadığına ve gelecek hakkında ufkunun kapalı olduğuna delalet eder. Konserve yemek maddi sıkıntı çekmek ve fakirleşmek olarak yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir