Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Köpek İnek Ve Kaplan Görmek

Rüyada köpek inek ve kaplan neye işarettir?

Rüyamda değişik zamanlarda gördüğüm köpek, inek ve kaplanın anlamını merak ediyorum. Bu üç hayvanın her birini yıllardır çeşitli zamanlarda rüyamda görmekteyim. her biri için belirli bir tema olduğunu söyleyebilirim. Bir yılda 3-4 kez kaplan, 5-6 kez inek ve daha sık olarak da köpek rüyaları gördüğümü söyleyebilirim.

Köpek rüyalarında genelde yolumun üstünde köpek veya köpekler bulunur. Bazen bağlı olurlar ve iplerinin uzunluğu yanlarından geçerken bana yetişecek kadar veya ancak geçebileceğim uzunlukta olur ve bayağı zorlanarak tedirgin olarak geçerim.
Bazen de beni kovalayan bir köpek olur, ağaca çıkarım ki ağaç köpeğin bana yetişmesine ne tam engel olacak kadar büyüktür ne de küçük veya yeterince yüksekte olsam da o ağaç adeta küçülür ve köpek yine bana yetişecekmiş gibi olur veya köpek kendisinden beklenmeyecek bir yüksekliğe ulaşır veya kısmen ağaca tırmanır ve yine tedirginlik durumu oluşur.
Bazen de evimizin (babamın evinin) etrafında, kapısının önünde falan ortaya çıkar, kapıyı kapatmaya çalışırım. Bazı zamanlar engel olsam da bazen gerçeğe aykırı şekilde içeri girmeyi başarır veya kapı yerine geçen şey zaten köpeğin geçmesine tam olarak engel olabilecek bir şey değildir.

Son gördüğümde (dün) gittiğim evin yanındaki ağaca çıkmıştım, elimi veya ayağımı ağzına almıştı (ilk kez bu kadar yaklaşmış oldu), ben kendi gayretimle ancak tamamen ısırıp yaralamasına engel oluyordum, biraz direndikten sonra ağacın yanındaki evden yaşlıca birisi (yakın bir arkadaşımın babasını çağrıştırıyor, ev de onların evini ama bulunduğu yer değil) elinde bir kürek veya ona benzer bir şeyle gelip kurtarıyordu. Daha sonra evin içinde de hatırlanmaya değer başka şeyler oluyordu, fakat net hatırlayamıyorum şimdi.

Özetleyecek olursam köpekler rüyamda bana tam zarar veremiyor ancak çokça tedirgin ediyor, sıkıntıya sokuyor, kaçıyorum, mücadele ediyorum vs. Gerçek hayatta da köpeklerden korkum ortalamanın altındadır ancak büyük köpekler ve birden fazla olurlarsa.

İnekler ise bazen ahır benzeri bir yapının içinde, bazen bir odada, bazen yolumun üstünde, bazen de bir tarlada karşıma çıkıyor veya ben kendimi onların arasında buluyorum. Üzerime geliyorlar, kaçıyorum, bayağı bir sıkıntıya sokuyorlar. Son zamanlarda pek görmüyorum galiba ama yolda ve tarlada gördüklerim genellikle inek değil öküz oluyordu ve tarlanın en azından bir tarafı ağaç ve çalı karışımıyla çevrili olup kaçmak için gerektiğinde diğer tarafına geçerek bunlardan faydalanmış oluyordum ve gittikçe daha az görüyorum bu rüyaları.

Kaplan rüyaları da şu şekilde: sakin bir ortam, herhangi bir anormal durum belirtisi yok. Genelde bir ev, bazen kendi evimiz (babamın evi) veya geniş ve çok odalı bir yapı. Birden kaplan bir yerde beliriyor. Yani bir yerden gelmiyor da oracıkta var oluyor sanki. Hemen sağa sola saldıracak bir görüntüsü olmuyor öyle kendi halinde. Gittikçe tedirginlik verecek bir hal alıyor. Kaçmalar başlıyor, bazen korumam gereken bir başkası da oluyor mesela oğlum. Kötü sonla biten olmadı hatırladığım kadarıyla. Nadiren kaplan yerine aslan oluyor ama geri kalan her şey aynı.

Bir kaç yıldır görmemekle birlikte kedi rüyaları görürdüm daha genç yaşlarda. Kedi olmadık yerde ortaya çıkar, aniden hırçınlaşır saldırır (genelde boğazıma). Bir kedinin sahip olamayacağı derecede bir güçle bir boğuşma olur ve sonunda kurtulurdum. Çok korkutucu bir görüntü vermesine rağmen kısa süreliğine korkar ve sonra cesaretle üstüne gider işini bitirirdim. Uyandıktan sonra da etkisi devam ederdi ve nedense gördüğüm kedi bana şeytanı anımsatırdı.

Ben 34 yaşındayım, 5 yaşında bir erkek çocuğum var. Evliliğim sıkıntılı ve boşanma çabası içerisindeyim. Babamın evi diye bahsettiğim evde sürekli olmamakla birlikte 27 yaşına kadar kaldım ve babamdan nefret ettiğim gibi bu eve (ben 15 yaşındayken oturmaya başlamıştık) karşı da ayrı bir nefret duymaktayım. Bahsetmeye değecek kadar da belirgin bir durum bu.
Genel olarak hayatla aram iyi değil. Yaklaşık 13 yaşından beridir hep kötüye gidiş var, adeta hayat bana küstü ben de ona. Son yıllarda barışma çabalarım var yoğun bir şekilde ama o kadar yılın enkazını toplamak çok zor. Biraz asosyal biriyim ki eskiden çok daha kötüydüm bu açıdan. Ayrıca çok fazla rüya görürüm. Bir yorum getirirseniz çok memnun kalırım. Hakkımda bilmeniz gereken başka şeyler olursa da söylerim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Rüyada köpek inek ve kaplan görmek rüya tabiri

Değerli arkadaşım, yaklaşık 30 yıldan beri rüya konusu ile uğraşıyorum diyebilirim ki okuduğum 100.000 üzerinde rüya arasında ilk kez sizinki kadar detaylı ve çok düzgün cümlelerle anlatılan bir rüya ile karşılaştım. Rüyanız ve detaylar için teşekkür ederim.

Rüyanın açıklamasından önce kısa bir bilgi vermek istiyorum. Her insan, değişik sıklıkla rüya görür. Ancak bir çoğumuz rüyalarımızı hatırlamayız. Sağlıklı vücut, sağlıklı zihne sahip olanlar rüyalarını daha çok hatırlar. Sizin rüyalarınızı kolay hatırlamanız sağlıklı bir zihne sahip olduğunuzu göstermektedir.

Vereceğim ikinci ön bilgi ise burada yapacağım yorum bir genel bilgi mahiyetindedir, bu rüyaları ve genel ruh halini bir uzman psikolog ile görüşmeni şiddetle tavsiye ediyorum. İnanıyorum ki uzman birisi bu derin rüyaların çözümlemesi ve size yol göstermede çok yararlı olacaktır.

Rüyada köpek görmek sezgi, sadakat, cömertlik, koruma, ve sadakat simgesidir. Rüyada köpekler, yaşamınızın ileri gitmesi ve başarı elde etmek için güçlü değerler ve iyi niyetli yaklaşımları sağlayacagını gösterir. Rüyadaki köpek ise, bu nitelikleri sergileyen hayatınızdaki birini temsil edebilir.
Köpek rüyaları, aynı zamanda ihmal edilmiş ya da unutmuş olduğunuz, yeterince değerlendirmediğiniz bir beceriniz olduğunu gösterebilir.
Rüyada köpekler 1 numaralı hayvanlardır, en çok görülen rüyalar arasında liderdir. Köpekler insandaki eril yönü temsil edip, geleneksel cesaret ve sadakat sembolüdür.
Rüyada köpekten korkmak, köpekten korktuğunu görmek iyi bir arkadaşınız ile ilişkinizin bozulması veya kendi iç güdülerinde bir bozulma, içgüdü kaybı anlamına gelir
Rüyada köpek saldırması, bir köpeğin saldırdığını, köpek saldırısı görmek yaşamınızda kimi ekonomik güçlükler olduğunu veya dostluk reddedilmesi anlamına gelir. Bu rüya size iyi arkadaşlar bulmanızı tavsiye ediyor olabilir.

Son rüyanızda köpeğin elinizi ağzına alması ve birinin sizi kurtarması, gerçek yaşamınızda bir arkadaşınızın neden olduğu / olacağı bir sıkıntıyı işaret ederken bu sıkıntının yine birinin yardımıyla aşılacağını göstermektedir.

Rüyada inekler aslında iyidir ve rüyada inek görmek bolluk ve berekete işarettir. Anladığım kadarıyla gerçek hayatınızda kafanız o kadar karışmış ki belki de size bereket getirecek kimi şeyleri, imkanları kaçırmış veya elinizin tersi ile itmiş, red etmişiniz.

Kaplan rüyalarına gelecek olursak, rüyada kaplan görmek güç, kuvvet, kendine güvenmek, yüksek makam sahibi bir insan olarak yorumlanır. Kaplanı, gençliğinizin geçtiği ve nefret ettiğiniz evde görmeniz gençlik yıllarından kalan ve kendine güven konusunda negatif izler bırakan anıların yansımasına benzemektedir.

Sonuç olarak rüyalarınız farklı konulara işaret etmekte, bir anlam ve hedef birlikteliği bulunmamaktadır. Bu yüzden profesyonel destek almanızı tekrar tavsiye ediyorum. Rüyanın unsurları: köpek, inek, kaplan, köpek kovalaması, ağaca çıkmak, ahır, tarlada inekler, öküz, aslan, kedi. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada köpek görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Köpek İnek Ve Kaplan Görmek” için 2 yanıt

Rüyada beyaz köpek saldırması
Merhaba rüyamda arkadaşıma bir beyaz köpek saldırıyor ve parçalarken onun yakın arkadaşı gelip kurtarmak isterken onuda parçalıyor, sonra ben başka bir yerden duyuyorum, gidip bakıyorum ve yerde büzüşmüş bir şekilde cansız bedenini görüyorum bunun anlamını merak ediyorum.
Sitede araştırdım ancak hep rüya gören kişiye saldıran köpek yorumları var, acaba bu durum anlamı değiştirir mi diye merak ediyorum ilginize teşekkür ederim.
Takip etmek için facebook ve twitter sayfalarınızı bulamadım linkini gönderebilirseniz seve seve takip etmek istiyorum.

rüyamda siyah köpek, kollarıma ayak ve kafasını koydu, ondan sonra “bana yardım et diye yalvardığını” gördüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir