Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Köprü Görmek

Rüyada köprü görmek ne demektir?

Rüyamda köprü gördüm. Ablam, ben ve kucağımda 7-8 aylık tanımadığım bir bebek ile boğaz köprüsü gibi bir köprünün başındayız, köprüden yürümeye başladığımız anda gök yüzü yarılıp birden ateşler lavlar içinde bir kazık parçası köprünün ortasındaki en üst tepeden köprüye düşüyor ve köprü ikiye ayrılıyor, hemen ablama dönüp “inmemiz gerek” diyorum.

Köprünün sol tarafında yanlamasına basamaklar varmış, tam o basamaklara atlayacak iken basamaklara batıyor köprünün bizim üstünde olduğumuz kısım yan yatmaya başlarken ablama “suya yaklaşınca atlayıp yüzeceğiz, tek kurtuluş bu” diyorum ve atlıyoruz, su çok durgun ve çok temiz dalga bile yok, kucağımda bebek yanımda ablam yüzerek kıyıya ulaşıyoruz, bebek ablamın arkadaşın imiş onu teslim edip, geri dönüp bakıyorum köprünün tamamı suya gömülüyor, dönüp kıyıdaki insanlara köprü artık yok diye bağırmaya başlıyorum devamını hatırlayamıyorum. En kısa sürede rüyamı yorumlamanız dileğiyle şimdiden teşekkür ederim.

Rüyada köprü görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada köprü görmekRüyada köprü görmek, hayatta yaşayacağınız zorlukların üstesinden geleceğinize işarettir. Köprüden geçmek, köprüden geçtiğini görmek uyanık hayatınızda kimi sorunlar içinde olduğunuzu ancak bu sorun ve engelleri aşmak için çabaladığını ve aşacağınızı simgeler.

Köprü üzerinde durmak, köprüde durduğunu görmek reel hayatınızda ulaşmak istediğiniz statü veya zenginlik için kısa bir mola verip, içinde bulunduğunuz durumu kontrol etmek, güçlü ve zayıf yanlarını gözden geçirmek ve hedeflere giden yolu iyice yeniden belirlemek gerektiğini ifade eder.

Rüyada köprüden düşmek, köprüden atlamak, düştüğünü ya da atladığını görmek reel hayatta yaşamınızın bir bölümünü kontrolünün sizde olmadığını gösterir.

Köprü yıkılması, bir köprünün yıkıldığını görmek gerçek yaşamınızda aksilik ve talihsizlik konusunda kimi endişeleriniz olduğunu, kendinizi bu günlerde şanssız hissettiğinizi gösterirken bunun sandığınız kadar önemli olmadığını, kolayca atlatacağını temsil eder.

Yıkık köprü, yıkılmış köprü görmek gerçek yaşamınızda biraz fazla iniş çıkışlar olduğunu ve bu durumun sizde tedirginlik yarattığını simgelerken; iş, kariyer ya da ilişkinizde içinde bulunduğunuz sıkışmışlık duygusundan bir an önce çıkmanız gerekiğini ifade eder.

Rüyada asma köprü görmek koruma temsil eder. Bazı ilişki veya durumda inzivaya çekildiğinizi gösterir. Asma köprüden geçmek, yaşamınızda kimi durumlara çizgi çizme ve sınırları oluşturma gerektiği anlamına gelir.

Rüyada köprü inşaatı görmek rüyayı gören kişinin hayatında bir birleşme, bir araya gelme, ara bulma durumunu tasvir eder. Bu kişinin kendi hakkında biriyle buluşma, kavuşmayı işaret edebileceği gibi alternatif olarak rüya sahibinin iki kişiyi birleştireceğini de ifade edebilir.

Rüyada köprü görmek analizi

Rüyada köprü görmek teriminin rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise rüyanın bir bütün şeklinde ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğidir ve buda zamanla, tecrübe, okuma ve araştırma ile elde edilecek özelliktir. Bunların daima gelecek için bir mesaj vermesini beklememek lazımdır. Bir kısmı geçmişin yansıması veya muhasebesi, beklentiler, korkular veya hayal kırıklıklarının etkisi olabilir. Ancak temel düşünce her zaman olumlu düşünmek, konuya hayırlı yaklaşmaktır.

Bir rüyayı yorumlamak, rüya tabiri yapmak birikim ve çalışma gerektiren konudur. Rüyada köprü görmek ile birlikte diğer konuların da açıklamasına bakmak ve ona göre bütünü tamamlamak gerekmektedir.

“Rüyada Köprü Görmek” için 3 yanıt

Çocuklarını köprüden atmak
Merhaba, gercek hayatta 2 cocugum var ve bugun cok karmasik ruyalar gordum. Ruyamda sıkıntılarım yuzunden once cocuklarimi sonrada kendimi köprüden atıyorum. Ama ölmüyoruz, sadece oglum (9 yasinda) pek kendine gelememis, doktor “hemen yürüyemez” diyor, ben hep agliyorum, cocuklarimi attigim icin pisman oluyorum. Hastaneye akrabalarimiz gelmis, hic biriyle konusmuyorum, oglum daha kendine gelememis doktor zor yürür diyor. Hava almak icin hastaneyi turlarken esimi bir odada goruyorum, bakiyorumki esim bir kız bebeğe tecavüz etmeye çalışıyor, engel olmaya calisirken korkuyla uyandim.

Bahar merhaba, gördüğün rüya aile yaşamında bir şeylerin yolunda gitmediğine ve içinde bazı suçluluk duyguları barındırdığına işaret ederken, bu duyguların artık sizi dayanılmaz şekilde rahatsız ettiğini göstermekte, üzerinizdeki bu olumsuz duygulardan kurtulup, soruna farklı bir açıdan yaklaşıp, çözmek gerektiğine işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir