Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada kör olacağını duymak

Rüyada kör olacağını duymak ne demektir?

Rüyamda caminin yanındayım kimse yok, gökten bir ses geldi “1 ay sonra kör olacaksın” diye, bende yalvardım “Allah’ım ne olur kör olmayayım” diye, tekrardan ses geldi yine aynı sesti. Bu neye işaret eder? 19, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada kör olacağını duymak yorumu

Rüyada cami görülmesi çok hayırlı rüyalar arasında bilinir ve rüyayı gören kişinin huzura kavuşmasına ve selamete çıkmasına vesile olacak güzel olayların yaklaştığını haber verir.

Rüyanızda gökten gelen ses aslında gerçek hayatınızda içinizdeki iyi ve kötü tarafların çatışmasını ifade etmektedir. Rüyada duyduğunuz söz kör olacağınızı söylüyor ki bu bir insan için çok acı, dayanılması oldukça zor bir durumdur ve bu durum içinizdeki karanlık, uğursuz, karamsar tarafın etkin olduğunu gösterir.

Rüyada kör olmak gözün ve görmenin değerini bilmek, hayatta bir işi almadan veya yapmadan önce iyice düşünmek gerektiğini ve hata yapmanızı bekleyen insanlar insanlar olduğunu gösterir, onlara bu fırsatı vermemek gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada dua etmeniz, yakarmanız ise kötülükten arınmak, korkulardan kurtulmak, hak yolunda doğru ilerlemek istediğini işaret eder. Ahlaki olarak başkalarından üstün olma arzunuz ve temiz kalp hakkında bir mükemmellik arayışında olduğunuza rivayet edilir. Bu kıymetli rüya iman gücünüz bakımından dokunulmaz, erişilmez ve ulaşılmaz seviyeye gelmek arzunuzu gösterir. Bu nedenle böyle mükemmel bir rüya görmek size nasip olursa bunun öz açıklaması, doğru yoldasınız ve Allah’ın yolunda ilerlemeye devam edin manası taşır.

Sonuç olarak bu rüya; aslında temiz kalpli, düzgün bir insan olduğunuzu ancak bazı zamanlar içinizdeki kötü yönü kontrol etmekte zorluk çekerek günah işlediğini ya da hatalı şeyler yaptığınızı simgelemekte ancak dua ve Allah’a sığınarak bunlardan kurtulacağınızı ifade etmektedir.

“Rüyada kör olacağını duymak” için 2 yanıt

Selam, ben ruyamda ablam ve annem oturuyoruz ve karisimizda da falci, ben kendim falcidan sormadan o banim 24 yasimda kor olacagimi annemlere soyluyor ve benim bir kizim olacakmis o da aynen benim gibi 2 gozu de kor olacakmis, lutfen ruyami anlatir misiniz? 15, Kadın, bekar, ogrenci.

Rüyanız bazı konularda umutsuzluklar içinde olduğunuzu ve hayatınızda umutlanmak istediğini temsil etmekte, şu anda sıkıntılarınız olduğunu ancak kısa sürede bunların üstesinden gelip rahata kavuşacağınızı işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir