Rüyada Korku Duası Okumak

Rüyada korku duası okuduğunu görmek neye işarettir?

Merhabalar, ben 29 yaşında evli iki çocuk annesiyim. Rüyamda annemlerle akrabamız olan eski sözlümün evindeydik, ev çok kalabalıktı, bir ust sokakta bir daha evleri varmış ve o evde satış yapılıyormış. Eski bir evdi, dantel, güpür falan satıyorlarmış, bende anneme onu görmek için “gideyim de güpür alırım oradan” diyorum, o eve gidip tuvalete giriyorum. Karşımda aniden tatlı küçük 7 yaşlarında bir kız çocuğu beliriyor, elbisesi koyu pembe, ona “sen burada yoktun, sen şeytansın” diyorum ama kız sıkıca elimi tutuyor ve kendine çekiyor.

Bende hemen korku duası var kısa onu okuyorum ve hızlıca dışarı çıkıyorum, kapının önünde bir kaç basamak merdiven var, oraya oturuyorum ve tam karşımda masa kurulu, eski sözlüm oturuyor ve bana hiç bakmıyor, ben ona bakarken aniden sağ tarafımdan karnımdan belime sarılan bir el görüyorum, eli çekiyorum bir kopuk el, sadece el, çok korkuyorum, biraz duruyorum eski sözlüm hiç bakmıyor bana, yanına gitmek istiyorum ama gidemiyorum bir türlü orası onun iş yeriymiş, kalabalık gençler var ,yemek saatiymiş.

Az ileride yemekhaneleri varmış, yemeğe gittiler ben tek kaldım, tamda akşam olmak üzere, ben sol tarafımda yine belime bir el sarıldı, bilekten bir el ve parmakları yok, küçük et parçası var elinde, eli çekiyorum çok korkuyorum, telefonum elimde ama bir türlü rehberi bulamıyorum, yanıma gelsin diye güya eski sözlümü çağıracağım, sonra koşarak yemekhanenin önüne gidip birine bağırıyorum “Davut’u çağırır mısınız” diye ve o çıkmıyor, yerine yanıma ablası geliyor, o gün Davut nişanlanacakmış, biz o yüzden oradaymışız ama nişan falan yoktu, ablasına anlatıyorum korkuyla beni evlerine götürüyor. Annemler var orada bende anneme anlatıyorum “bana musallat oldular” diye, sonra annemler ile kendi evimize gidiyoruz ama bizim ev değil, ben bebeğimi uyutuyorum, çocuk odasına yatırıyorum, tam o sırada benim üzerimde sarı bir gömlek var, görünmeyen biri göbek hizasından beni tutuyor, gömlekten çekiyor,  ben bağırıyorum “anne” diye koşup beni çekiyorlar, ben dua okuyorum yine.

O sırada ve duvarda bilgisayar gibi bir şey var, içinden bir kız benimle arkadaş olmaya çalışıyor, bende olanları anlatıyorum, anneme de yalvarıyorum “beni kurtar annem ne yapacağız” diyorum, sonra bebeğim yattığı yerde ölmüş, onlar yapmış, ben çok üzülüyorum, kardeşimle bir eve gidiyorum, biri bize tarif etti beni  iyileştirecekmiş ama o evde cinler yaşıyormuş. Oraya gidiyoruz, bilmediğim bir yer, merdivenlerden çıkıyoruz, iki kadın pis su ve fırçayla yıkıyorlar oraları, biz soruyoruz hoca gibi biriymiş ama iyi cinlermiş, adam kılığında insan gibi görünüyorlardı, karşısına oturduk, soluma yukarı baktı birilerine “yok yok Müslümanlar, bizden” dedi, ben çok korkuyordum ve anlattım olan her şeyi, “bebeğim öldü” dedim “geri gelmez” dedi, o kadar üzüntülüydüm ki çok kötü bir his ve korkulu idim, sonra bana dedi “yere yat, adam beni yüz üstü yatırdı “ne yapıyorsunuz” dedim “bir daha gelmeyecekler sana” dedi, elinde bir şey vardı, belime bir şeyler yapacakmış pamuk gibiydi, elinde ve eve girdik güya ama sokaklar vardı tuhaf bir yerde adam bir şey yapamadan ben uyandım.

Rüyada korku duası okumak tabiri

Rüyada korku duası okumakDeğerli okurum, emek verip uzun uzun yazdığınız için mesajınızı silmedim, epeyce uğraşarak anlaşılabilir hale getirmeye gayret ettim. İnanılmaz derecede imla hataları vardı ve adeta karşınızdaki hiç nefes almadan anlatır gibi yazmışsınız.

Çok acıdır ki yüzyıllardır toplumumuzda çocuk yetiştirme tarzındaki büyük hatalar (hata biraz hafif kalır, cahillik – dangalaklık) yüzünden çocukları cinlerle, perilerle, üç harfli ve öcülerle ya da köpeğe vermekle korkutarak büyüttük. Böyle büyüyen çocukların bir kısmı üfürükçü sahtekarların kucağına düştü, bir kısmı kendine güvensiz ve herkesin kandırdığı – kullandığı bireyler haline geldi, bir kısmı da çocukluğunda kandırıldığını – boşuna korkutulduğunu anladığı anda büyüklerine isyan etti, sonuçta toplum bugünkü haline geldi. Şimdi o dönemlerin meyvesini yiyoruz. Dünyanın en mutlu toplumu olma yolunda hızla ilerliyoruz!

Çok ilginçtir ki çocuk korkutmak için kullandığımız bu argumanlar kişinin zihnine kalıcı bir şekilde yerleşmekte, en ufak bir tetikleme ile açığa çıkmakta, çoğu zamanda yaşamı boyunca bunlarla ilgili rüya görmektedir. Ülkemizde en fazla görülen rüyaları sıralarsak; eski sevgili, köpek saldırısı, cin, üç harfli ve değişik korkular en başta gelenlerdir.

Sizin rüyanızda bu kapsamda anlam taşımakta ve büyük ihtimalle çocukluğunuzdan gelen korkuların evlilik yaşamınızdan kaynaklanan yeni kaygılarla bir araya gelerek sizin büyük bir paniğe düşürdüğünü simgelemektedir. Neyse ki güçlü inancınız ve manevi zenginlik, Allah’a sığınıp, ondan yardım istemekle bu korkuları atlatacağınızı ifade etmektedir. Rüyada korku duası okumak kişinin derin korkula içinde olduğunu ve Allah’a yakararak bu korkularından uzaklaşmak istediğine delalet eder.

İnşallah siz çocuklarınızı cinlerle – öcülerle korkutarak büyütmezsiniz.

“Rüyada Korku Duası Okumak” hakkında 2 yorum

  1. Tam olarak rüya sanilmaz ama son on gundur yatağa girerken sarı ve yeşil renk karisik bir yilan musallat oluyor bana, hep gidip geliyor ama zarar vermiyor. Gözlerimi kapattigim an geliyor çok korkuyorum. Namazda kılıyorum yataga girince okuyorumda ama hep geliyor bu yilan bazen büyük oluyor bazende kucuk. 21, Kadın, evli, işci.

    1. Zeynep merhaba, bu yazdıkların kesinlikle huzursuz, endişeli, korkulu bir ruh halinde olduğunu anlatıyor. Bu durum sürer ve sizi rahatsız ederse lütfen çekinmeden bir psikolog desteği alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir