Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Korkunç Şeyler Görmek

Rüyada korkunç şeyler görmek neye çıkar?

Rüyamda her gün korkunç şeyler görüyorum. Zombiler yada üç harfliler. Eskiden çok fazla korku filmi izlerdim ama 3-4 senedir izlemiyorum. Yakın zamanlarda da hiç izlemedim. Zombilerden kaçmaktan zevk alırdım eskiden. Fakat artık rüyalarım zorlaşmaya başladı. Mesela bugün rüyamda onlara karşı kapıyı kilitleyemedim.

Ve evde insanlar çoğalmaya başladı, sevdiğim kişiler. Onlar yokken kaçıyorum evet ama varken nasıl kaçarım? Her geçen gün zorlaşıyor rüyalarım ve artık kabusum oldu. Lütfen yorumlayın lütfen zor durumdayım. Selen 19 acil tıp teknisyeni(çalışmıyor)

Rüyada korkunç şeyler görmek açıklaması

Selen merhaba, gördüğün rüyalar iki açıdan önemli anlam taşıyor. Birincisi bu rüyalar sürekli görmen ki bu durum ya rüyaların çok önemli bir mesaj getirdiğini ya da senin bu mesajları anlamadığını temsil eder, lütfen bunu bir düşün.

İkincisi ise rüyaların içeriği yani zombiler ve üç harfliler. Zombi görmek rüya analizi sayfasında anlatıldığı gibi zombi görülmesi genel olarak çaresizlik, stres yaşamak ve kaybolmuş duyguları simgeler. Zombi görmenin derin analizi ise rüyadaki diğer olaylara bağlı olmakla birlikte rüya sahibinin aile yaşamında ve çalışma hayatında yaptığı bazı kötü şeyler ve söylediği yalan sözlerden ötürü pişman olacağına işaret eder, diğer normal kişiler gibi huzurlu ve onurlu bir şekilde yaşamak için bunlara son vermesi gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada üç harfli görmek ise kişinin hayatında bazı dengesizlikler ve düzensizlikler olduğunu ifade eder.

Öte yandan rüyada korku veren, korkunç şeyler görmek genel anlamda rüyayı gören kişinin iç huzurunun iyi olmadığını, o insanın hayatında bazı dengelerin bozulduğunu veya bazı şeylerin yolunda gitmediğini gösterir. Rüyada size rahatsızlık veren bu tür korku veren bir rüya görürseniz hemen sakin kafayla bir durum değerlendirmesi yapılmalı ve buna sebep olan faktör tespit edilmeli, ona göre tedbir alınmalıdır.

Bu bilgiler umarım sana bir yol gösterir ve hayatını alt üst eden, seni korku ve çaresizlik duygularına sevk eden faktörleri tespit edip, çaresini bulursun. Bunlarla yüzleşip, bu sorunları çözmezsen bu rüyaları görmeye devam edersin.

“Rüyada Korkunç Şeyler Görmek” için 2 yanıt

ya bu rüyayı kişisel yorumlamışsınız. korkunç insanın tedirgin eden şey olabilr ama o kişinin kötü bir şey yaptığı anlamına gelmez. insan doğru şeler yaptığı içinde tedir gin olabilir. rivayetleri elle kafanıza göre yazmışsınız. ayrıca insnalara etki olarak kullanılmış. rüyalar bu şekilde yorumlanmaz. direk kötü söz söylediğiniz için bundan suçluluk duyarsınız gibi bir yorum yok. rüyaların nerdeyse tamamı hayır üzerinedir. aslında canavar korku görmek insanın huzurunun kaçmasına sebebtir fakat o kişinin iyi kötü olduğunu göstermez. sadece imani konularda ki bu durumlarda direk Allahın emirleri söz konusu olduğunda, sadece Allahın emirlerinden konulardan cevap verilirler. o yüzden bir yoruma bile gerek olmaz.

rüya sitelerinin çoğuna inanmıyorum ama bir kaçına bakıp sadece fikir sahibi olmaya çalışıyorum. inanmıyorum çünkü bu dönemde doğru bir şey kalmadı. herkes kafasına göre herşeyi uydurmaya çalışıyor.

kimi kendine piskolog uzmanı diyor ki psikologlar rüyayı bile tanımlayamazlar. öyle bir konu materyal sisteminde olamaz. ve materyal şekilde konuşurlar. bu ruhumuz varken hayalet deyip insanlara ışık gösterisi yapmak gibi bir şeydir. ruh varken kimse onu göremez insan vasfımız buna müsade etmez zaten. o yüzden hayalet gibi uydurma bişey hiç olamaz.

bir çok insan bazı şeyleri neden gördüğünü anlamaz. inanılmaz kötü şeyler görenlerde var. hatta bu korkunç rüyalar bazı tedirginliklerinden dolayı olsa bile bunların hemen hemen hepsi insanın kendisini toparlaması ile ilgilidir. yani iyi olması ile ilgili. bu ne saçma şey. herkes kötü şey yapmış gibi konuşuyorsun. kötü şey yapan zaten sallamaz ki. ayrıca rüyalar öyle değildir. kötü insanlar illa canavar korku görecek anlamına gelmez. bu bir rüya. akla gelenler sadece aklın surette tanımlayabildiğinden ibaret. yani tabi ki Allahın emriel akıl idrakine gelenler bunlar. manevi alemde ise dünya alemi işleri oluşur. yani rüya alemi.
uykuda ruh bedenden çıkar deriz. dünyadaki toprak sureti aslında bir şey değildir. asıl olan alemdir. dünya alemi ise öyle akılla büyüklükle ilgili bir şey madde gibi bir durumu yok. tam tersi o suret hayatından üstün bir şey olup biz burada akılla bakarız ama o sadece ruh hayatında idrak edilebilir. akılla idrak edilen şey hayalden başka bir şey değildir.

neyse konu uzadı.. yani rüyaları anlatan kişi kendini bir çok şeyden soyutlamış yani insanalr şöyle yapar böyle yapar değildir, insanların nefis hayatını anlatan yönlendirmeyen sadece ilmini veren şekilde açıklar. yani onlara da alim deniyor. dünyadaki suret hayatıyla uğraşan bizim gibi insanlar onların yanından bile geçemez. ama anlamak için uğraşabiliriz. diğer taraftan ilim kimde bilinmez. herkes kendi adına isterse Allahtan istemeli imanı ve ilmi zaten herşeyi veren O değilmi.

yani insan bu şekilde bir şeyi kişilere yönelk, insanın kendisine yönelik, yönlendirme şeklinde, yada bu tarzlarda nefsin konuşacağı şekilde açıklamaması gerekir.!! alimlerin işi bu.

daha önce de baktığımda internet üzerinden nerdeyse bütün hepsinde korku gören kişi için “gelişmeye yöneleceğii daha iyi şeyler için uğraşacağı” gibi şeyler belirtilmiştir.

rüya tabirlerinin tamamı hayırla ilgilidiri şerle değil.

zaten rüyanın bahsi de budur. rüya aslında gerçek olan bir yerdir dünyaya göre. ama ruh idraki ile akıl idraki farklıdır. yapı olarak aynıdır. ama ruh iradesi üstündür. yani akıl iradesi ruh iradesinn gördüklerini göremez anlayamaz. ilimleri birbirinden üstündür.

yani alemde aslında canavar falan yok. surete büründüğünde sadece canavar olarak akla gelirler. yoksa normalde alemde yani dünya aleminde maneviyat aleminde öyle canavar bildiğim kadarıyla yok. zaten şekledilemez bir şey. sadece akla gelirken bunlar akılsal suretsel fiziksel şekillerde aklın öğrendiği bildiği şeylere tekabül ederek aklımıza geliyor. yani görüntü gibidir ama onuda sadece anlatabiliyoruz. kimse onu şeklini çizemez. öyle bir konu yok. zaten ressam da olsak normalde olsak bir gördüğümüzü dahi çizemeyiz. sadece genel bakışımızda farkettiklerimizi tnaımlayabiliriz ki o da milyonda bir. ressamlar bir tablo yaparken işlerini karşılarına alırlar. resim sürekli bakılıp çizilerek yapılır. genel resimleri her türlü yaparsınız. ama siez görünen resimleri her zaman bakarak yaparsınız. başka türlü de kimse yapamaz. böyle bir olay da yok. yani alem ile suret dünyası arasındaki olayı anlattım. farkı bilmiyorum. sadece üstündür akıl iradesinde toprak hayatındaki şekil ve anlamlar buna göredir. onu biliyorum. zaten alemi bilen insanalr büyük zatlar Peygamberlerimizdiir. alim ve üst makamlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir