Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Koşmak

Rüyada koşmak neye delalet eder?

Rüyamda kendimi Konya’da görüyorum. Rüyamda iki kişi koşuyor. Bunlardan biri ben diğer kişiyi tanımıyorum. Konya’da bir mevlevi sema gösterisi var. Mevlevi kıyafetleri görüyorum. Öteki kişi mevlevi kıyafetlerini hemen giyiyor. Ben ise giymeye çalışıyorum ama nafile giyemiyorum. Ondan sonra birileri gelip kıyafetleri benden alıyor. Bende sessiz bir köşede ağlarken ağlarken Mevlana’yı görüyorum ve bana sakın üzülme diyor.

Ondan sonra bir büfe görüyorum. Büfede adam tost yapıyor. Tost ekmekleri ve kangal sucuklar var. Kangal sucukların üstünde semih (sami) erdem yazıyor. Adam uzun boylu ve sarığı olan bir kişi Sonra uyandım. 34, Erkek, Evli, Çalışıyor, normal, Öncelikle rüyamı özetleyeyim. Yaklaşık 1 aydır Karışık duygular içindeyim. 3 hafta önce Bursa’da bulunan ÜFTADE Türbesine gittim. İnternette tarikatlar konularını araştırırken celvetilik tarikatı hakkında bilgiler edindim.

Rüyada koşmak neye yorulur?

Merhaba, görmüş olduğunuz rüyada, koşmak, kıyafet giymek, ağlamak, tost yapan adam görmek, kangal sucuk görmek gibi yoğun bir şekilde meddi unsurla olmasına karşılık rüyanın ana teması Hz. Mevlanayı görmek olup, mevlevi kıyafetini giymemek ise yardımcı unsurdur.

Bana göre görmüş olduğun rüya hayırlara işaret etmekte, içinde bulunduğun kararsız ruh halinden çıkıp, gizli korkularında kurtulmaya işaret etmektedir.  Bu rüya aynı zamanda hasta iseniz şifa bulmaya, kederli iseniz üzüntünüzün geçeceğine, borçlu iseniz borcunuzdan kurtulacağına, zorda iseniz feraha ereceğini müjdelemektedir. Ancak burada bir önemli konu var ki o da mevlevi elbiselerini giyememiş olmadır ve bu durum önceki satırlarda anlatılan güzelliklere ulaşman için yapman gereken bir şey kaldığını göstermektedir ki bunu sen bilebilirsin. Hayırlı ramazanlar dilerim.

Rüyada koşmak, koşu yapmak, koştuğunu görmek yaşamakta olduğunuz küçük bir sağlık probleminden kurtulmak ve sağlıklı yaşamak olarak yorumlanır. Bu rüya aynı zamanda aile yakınları ve akrabaların iyi sağlık haberlerini almaya da delalet edebilir.

Rüyada koşan birilerini ya da birinin koştuğunu görmek yaklaşan bir kısmeti temsil eder, size hızla gelmekte olan fırsatı yakalamak manasına gelir. Rüyanın sahibi düşlerindeki insanı bulacak ve onunla oldukça büyük bir saadet yaşayacak ve bu mutlu günler sürekli olacak diye tabir edilir.

“Rüyada Koşmak” için 4 yanıt

Rüyada koştuğunu görmek
Merhaba. Ben rüyamda kosuyordum, kosarken eski sevgilimin babasini gördüm, yanindan gecip gittim hic selam vermeden, babasi bana dogru bakti oda hic bir sey demedi, sonra onlarin evin önüne geldim ve eve dogru bakiyordum yani evin icine baktim, disardan pencereye baktım evin icinde eski sevgilimin teyzesi annesi falan vardi ama rüyamda gözlerim eski sevgilimi ariyordu, yani gözlerim onu görmek istiyordu onu görmeyince, yine kosmaya basladim ama geri kostum babasinin pesinden kosuyordum sonra babasini gördüm. ama ondan sonrasini bilmiyorum cünkü rüyadan uyandim devamini göremedim simdi de cok merak etim Bunun anlamı nedır.
Ben 4 bucuk sene önce eski sevgilim den ayrildim ve 4 bucuk senedir hep onu rüyalarimda göriyorum , ama hep baska ayri rüyalar basen ayni rüyalari da tekrar göriyorum , en cok kücük bir kiz bebek görüyorum rüyamda ve ve hep bizim çocuğumuz olduğunu söylüyor bunu bende saklamasini gerekiyordu ama daha fazla bunu bende saklayamayacak diyordu .
Bu rüyaları bir türlü cözemedim ve niye böyle rüyalar gördüm de anlamiyorum

Ramazan merhaba,
Gördüğün rüya tipik bir eski sevgiliyi görme rüyası olup, bu konuda bilgiyi rüyada eski sevgiliyi görmek sayfasında inceleyebilirsin.

Merhaba, rüyamda çok hızlı bir şekilde koştuğumu durmak istediğim yeri geçtekten sonra durmaya çalıştığımı gördüm, bunu iki defa gördüm, birincisinde gitmek istediğim yolu geçince kestirmeden gitmek istedim, ikincisinde ise yinde kaçırdım, koşarken durmak istediğim yeri zor zar durup geriye doğru gidiyordum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada koştuğunu görmek, ufak bir sağlık probleminden kurtulmak ya da bir yakınının iyi sağlık haberini almaya rivayet edilir. Hızlı koşmanız ise bunların çok kısa sürede gerçekleşeceğine delalet eder. Ancak rüyalarınızın ortak ilginç noktası bu hızlı koşma sonucu durmanız gereken yerde duramayıp / duramayıp orayı geçmenizdir ki bu ise gerçek hayatınızda bazı adımları atarken daha temkinli olmanız gerektiğini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir