Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kötü Ruh Görmek

Rüyada kötü ruh görmek neye çıkar?

Hayırlı akşamlar, akşam üzeri esnasında bir rüya gördüm. Rüyamda bir kadın, erkek bir evlada sahip oluyordu. Ancak kadının bebeği elinden alınıp başka bir kadına veriliyordu (Bu ikinci kadının aynı zamanda küçük de bir kız çocuğu vardı). Elinden bebeği alınan kadın öfkeden kötü bir ruha dönüşüyordu. Sonra birden küçük kız kayboluyordu ve kovalamaca başlıyordu. Kötü ruh, bebeği verdikleri kadının peşine düşüyordu. İkinci kadının elinde paçavraya sarılı bir bebek oluşunu ve kötü ruhtan kaçışını hatırlıyorum. Ormanlık ve eğimli bir yerdi. Sık çalılar ve ince gövdeli yeşil ağaçlar vardı. Korkuyla koşuyordu.

Sonra kaçan kadına büyük sarı bir köpek yardım ediyordu. Ama nedense kadın köpekten kurtulmak istiyordu (Aslında köpek iyi niyetliydi ama kadın yaptığı iyiliği görmezden geliyordu ve bunu bilerek ihanet ediyor gibiydi). Rüyanın tuhaf bölümü ise sonu. Kaçan kadın en sonunda bir düzlüğe çıkıyordu. Çimenlik, etrafı ağaçlarla kaplı, geniş bir düzlüktü. Kadın köpekten kurtulmuştu ve sadece kollarında taşıdığı bezlere sarılı bebek vardı. Ardından Allah (c.c.)’ın sesini duyuyordum. Bu kadını affettiğini, yaptığı günahları bağışladığını söyledi. Kadın “Allah’ım onca şey yaptım. Nasıl affedersin?” diye soruyodu. Allah (c.c.) tekrar affettiğini söylediği esnada uyanıyordum. Yaş:18 Medeni Hali: Bekar İşi: Öğrenci

Rüyada kötü ruh görmek tabiri

Özge merhaba, bu çok ilginç rüyayı gönderdiğin için teşekkür ederim. Rüyada bir kötü ruh görmek rüyayı gören kişinin uyanık hayatında tehlike ya da günah sayılan bazı duygu ve düşüncelere sahip olduğuna delalet eder. Rüyadaki gelişmelere göre sen bu duygu veya düşüncelere sahipsin ancak bunlardan kurtulmak istiyorsun ve bir dostunun yardımıyla (rüyadaki köpek, çünkü köpek dost demektir) bunlardan kurtulacaksın.

Öte yandan rüyada bile olsa insanlar Allah (c.c.)’ın sesini duyamaz, bu çoğu zaman yanlış algılanan bir durumdur, onu hissedebiliriz. Bu konuda Allah yazısı sayfasında ikinci paragrafta detaylı bilgi bulabilirsin. Sonuçta huzur ve feraha ereceksin.

“Rüyada Kötü Ruh Görmek” için 6 yanıt

Merhaba bu gece rüyamda dini sohbetlerin yapıldığı bir mekandayım, Kuran okunuyor erkeklerle birlikte, sonra bir kaç kapalı bayan gelir ve bize ortamda görmemız için ruh salıcaklarını söylerler bizim ortamdakı insanlar hayır olmaz derler gidin demeden o ruh önce sis şeklinde sonra 2 3 sanıye içinde toplarlar kapalı bir bayan suretinde oturur vazıyette ortamda bulunur bende bize dokunmasın diye Nas Fatiha surelerini içimden okurum sonra bizim hoca buna sorular sorar sen şeytansın vs gibi kızdırır en son onu kızdırıcı hamlesi senin kötü şeytan kardeşini ben hapis ettim içimde der onu çıkartmak için göğsümü açman gerekir benı öldürmen gerekir bu iyi olan şeytan değişik çığlık sesler çıkartır öldürücek mı bırakıcak mı derken korkuyla uyandım o kadar net bir rüya ama çok korkunç

Hakan selam, gördüğün rüya hayatının manevi yönünde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlatmaktadır. Sakin kafayla bir iç muhasebe yapıp, yolunda gitmeyen şeyleri bulup, ona göre davranmak gerektiği ifade etmektedir.

Çok fazla birşey hatırlamıyorum. Çok geniş bir odadayım yanımda birkaç kişi var. Kötü hayaletler durmadan uzerime geliyordu. Ve ben dibime gelen hayaletlere çok yüksek bir şekilde çığlık atıyordum ve onlar da uzaklaşıyorlardi. Bir tane ses vardı.o ses her geldiğinde bir tane daha kötü hayalet uzerime geliyordu. Bağırmaktan sesim kısılmıştı. Her çığlık attığımda ortam sallanıyordu. Daha önce de çığlık attığım rüyalar oldu. Bir dizi karakteri yüzünden olabileceğini düşünüyorum.

Rüyamda tanıdıklarıma dua okuyup kötü ruhları iskambil kağıdında topladığımı gördüm duaları okurken kişinin alnına ve kağıtta küçük bir kare var o sırada resmen ışık saçılıyor ve o kötü ruh kağıda geçiyor ve o kağıt kötü ruhun şeklini alıyor

Merhaba rüyamda ailemle arabaya biniyorum babam çok sinirli ve kütüphane tarzı bir yere gidiyoruz dini bir yer gibi hocalar var bu kütüphane tarzı yerde alt katta bir odada kötü ruhlu bir adam var odasına giren kızları tutsak alıp havaya kaldırıyor kişi hareketsiz kalıyor orada taki odaya başka bir genç kız girene kadar kardeşim o odada tutsak babam aslında bu yüzden sinirliymiş ve ben o odaya girip kardeşimi kurtaracağım hocaya soruyorum beni kurtarabilecek misiniz diye onlar da uğraşacağız diyorlar odaya giriyoruz kardeşim kurtuluyor yalnız kötü ruhlu kişi beni tutsak alamıyor ve yerden yükseğe de kaldıramıyor yanımızda gelen hoca bunun sebebinin inançlarımın çok güçlü olduğundan diyor.

Rüyamda bir okuldayım ve ders işleniyor tam bu sırada dersi 2 adam bölüyor böyle saçlı sakallı adamlar ama içimde çok kötü bir his var ben diğerlerini uyarıyorum kaçmaya çalışırken sadece benim gördüğüm siyah dumanlı ayrıca arada parlayan 2 tane kırmızı gözlü bir şey insanların içine giriyor beni kovalıyor tam çıkışa geldiğimde uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımın içine girip bana saldırıyor ben kafa atıp kaçıyorum. Dışarıda yagmurlu kasvetli bir hava var sonra herşey normalmiş gibi oturup servis bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir