Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Köy Evi Görmek

Rüyada köy evi görmek neye çıkar?

İlk defa bu kadar uzun bir rüya görüyorum ve anlamını gerçekten çok merak ediyorum. Bugün 40 gün önce vefat eden anneannemi gördüm rüyamda. Eski bir evi vardı köy evi maaile oradaydık, anneannemin odasına giren herkes ağlamaya başlıyordu. Daha sonra ben odadan çıktım, iki kapısı var o evin pek kullanılmayan kapının kenarında bahçeye inen bir merdiven var, merdivenin dibindeydim, üstü biraz buz tutmuş bir su vardı, derince yukarıdan sesler duydum, kafamı kaldırdım aileden birileri aşağıya doğru koştu, sonra üstünde bembeyaz bir gelinlik ile anneannemi gördüm, biraz da genç bir halde, o da aşağıya doğru indi kayboldular.

Sonra elinde bir kız çocuğuyla bir adam geldi, adamı tanımıyorum ve yüzünü de görmedim, galiba adam elindeki bebeği suya attı, adı aşktı bebeğin, ben aşkı sudan çıkardım, sonra adam başka bir şeyi pelüş oyuncak gibi sarı bir şeyi suya attı, onun da adı sevgiydi. Sonra onu çıkardım sudan, daha sonra adam elinde kucak dolusu oyuncakla geldi, tedirgin oldum “nasıl çıkaracağım onları” diye, sonra adam vazgeçti atmadı suya. Daha sonra ben tekrar anneannemin odasına gittim, çantam oradaymış, sigara almak için içinden odada aileden 2 erkek 1 kadın namaz kılıyordu secdeye doğru bir de sandık vardı, sandığın üstünde başka bir adam tanımadığım o da secdeden başka bir yönde namaz kılıyordu. Namazlar bitince kadın ve iki adam gitti, düzgün yönde namaz kılan adamlardan biri kaldı, o da akrabamız zaten tanıyorum ama sigaramı görmemesi gerekti, anlamasın diye “diş fırçası alıyorum” dedim, beyaz bir pakette 3 tane fırça vardı, birini kendisine istedi adam verdim, sonra odadan çıktım.

Orada biriyle konuşurken 1 ay önce ayrıldığım erkek arkadaşımı gördüm yanında bir kaç kişiyle anneannemin odasına girdi peşinden gittim, odanın balkonu yok normalde ama rüya bu varmış, o da balkona çıkmış perde arkasından balkona bakarken simsiyah bir at gördüm ama atın sadece bedeni vardı kafası yoktu. Sonra sigaramı içmek için evden dışarı çıktım, eski erkek arkadaşım da çıkmış o sıra önden gidiyordu o, ben de hem sigara içecek yer arıyordum hem de onu takip ediyordum, aynı zamanda da yürürken dişimi fırçalıyordum. Sonra yine orada olmayan ama rüyamda olan tuvalet gibi yerler belirdi yol üstünde ağzımı temizlemek için oraya girdim, çıkarken 1 lira istediler, ben de 1 tane 1 lira ve 25 kuruş verdim bozuk para. Daha sonra ilerledim ama eski erkek arkadaşımı göremedim orada tanımadığım başka birileriyle karşılaştım. Sonra geri dönerken eski erkek arkadaşımı gördüm yine arkadan böyle dar sokakları olan iğrenç mahallelerden birine girdi ve gözden kayboldu. Rüya bu kadar, bana çok garip ve karmaşık gelen bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Rüyada köy evi görmek tabiri

Sevgili Kevser, öncelikle rahmetli anneannen için baş sağlığı diliyorum, inşallah mekanı cennet olur. Gördüğün rüya iki açıdan incelenebilir. Bunlardan ilki bu rüya birinci tür bir rüya olarak kabul edilebilir ki bu gruptaki rüyada kişinin sevdiği, değer verdiği birinin kaybetmesinden kaynaklanan rüyalardır. Gerçek hayatta kendisi için önemli olan, sevdiği ve değer verdiği birini kaybeden insanlar rüyalarında bu kaybettikleri kişiyi görürler. Bu rüyalar yorumlanmaz, çünkü bir mesaj vermekten ziyade onu kaybetmenin acısını, o kişinin yokluğuna alışamamanın üzüntüsünü yansıtırlar. Zamanla rahmetli hakkındaki rüyalar seyrekleşir ve mesaj vermeye başlarlar.

Buna karşılık rüyanızda rahmetli anneanneniz kadar diğer olaylarda önemli bir yer tutuyor ama o olaylar arasında güçlü bir bağ yok. Bu durum rüyayı gören kişinin kafasının bir nedenle karışık olduğunu gösterir ki rüyadaki olaylar kafanı kurcalayan konunun aşk, sevgi, arkadaşlık, evlilik ve kendi yuvanı kurmak konuları olduğunu işaret etmektedir. Öte yandan rüyanın köy evinde başlaması ise aile değerlerine sıkı sıkı sarıldığında kendini güvende hissedeceğini anlatmaktadır. Çünkü Rüyada köy evi görmek kendini emniyette hissetmek ve tehlikelerden uzak kalmak için kişinin aile değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalması gerektiğine yorulur. Eski köy evi ise ne yazık ki bu değerlerin zayıflamaya başladığını ya da kişinin bu değerlerin kıymetini bilmediği gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir