Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Krep Görmek

Rüyada krep görmek neye delalet eder?

Rüyamda ilkokula başlayan 6 yaşındaki kızım “anne bugün şıllık yapsana, canım çok çekti” diyor, ben de ona “kızım ona şıllık deme, şıllık kötü bir kelime, onun esas adı kreptir” diyorum, kızım “ama anne anneannem hep şıllık diyor” dedi (gerçekten de biz Trakyalılar krep için şıllık kelimesini kullanırız, maalesef kızımda bunu anneannesinden öğrendi). Tamam diyorum, mutfağa geçiyorum, tabak dolusu krep yapıyorum. Bu neye işarettir acaba?

Rüyada krep görmek yorumu

Rüyada krep görmekEbru selam, gönderdiğin rüya ve verdiğin bu ilginç bilgi için teşekkür ederim. Bazı yörelerde krep için akıtma terimi kullanıldığını duymuştum ama rüyan sayesinde Trakya’da şıllık denildiğini de öğrendim, gerçekten ilginç bir terim.

Rüyada krep görmek pek makbul değildir, işlerin yolunda gitmeyeceğini, sizin isteğiniz ve kontrolünüz dışında başka istikamete gidebileceğine delalet eder. Krep yapmak veya krep yaptığını görmek bir akraba veya arkadaşının kötü haberini duymaya işarettir. Rüyada krep yemek rüyayı gören kişini arzu etmediği bir durumu zorunlu olarak kabul etmek zorunda kalacağına rivayet edilir. Rüyada krep almak ya da krep aldığını görmek çalışma veya ticaret hayatında negatif gelişmeleri ifade eder. Genç kişiler için bir arkadaşlığın sona ermesine ve aşıklar için ayrılmaya yorulur. Hüzün, üzüntü manası vardır.

“Rüyada Krep Görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir