Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Kreş Görmek

Rüyada kreş görmek neye işaret eder?

Merhaba. Rüyamda eşim ve 2 çift arkadaşımızla birlikte yuvada kalan çocukların ziyaretine gidiyormuşuz. Yolda sohbet ederek yürüyoruz ve yuvanın önüne geldiğimizde eşlerimiz nedense yanımızda değil, ben ve 2 bayan arkadaşım kalmışız. Her neyse, bu yuvaların yerleri gizli tutuluyormuş ve arkadaşlarımdan gerçek hayatta psikolog olan, mesleği gereği bu yuvanın yerini biliyormuş. Bizi bir kapının önüne getiriyor ve kapıyı açıyor.

Kapı açıldığında, tam tarif edemiyorum ama bir apartmanın altında boş bir dükkan katı düşünün, büyük ama bakımsız, yerler yapılı değil, toprak gibi. Öyle bir yerde 2-3 başörtülü kadın, 1 erkek (bunlar görevliler imiş) ve birkaç çocuk (ilkokul yaşlarında) yer sofrasında oturmuş yemek yiyorlar. Yani benim hissettiğim şöyle bir şey. Bunlar buraya sığınmışlar, yardımla yemek geliyor ve mutsuzlar. Her neyse hiç bir şey demeden içeri giriyoruz, onlar da bize bir şey söylemiyorlar, kalkıp sofrayı toplamaya başlıyorlar, bakıyorum yemekler tam yenmemiş, çocuklar beğenmemiş de mecburiyetten yemişler herhalde diye düşünüyorum.

Sonra etrafı incelemeye başlıyorum. Duvarda 2 sıra raf var, çok sayıda ve yeni çocuk kitapları var. ayrıca oyuncaklar var. Demek ki diyorum, kimsesiz çocuklara oyuncak vs. yardımı yapmaya gerek yok, devlet zaten her şeyi almış, ama buna rağmen sessiz ve durgunlar, demek ki buradaki insanların sadece ilgiye gereksinimi var. Devamında bununla bağlantısı olmayan başka türlü rüyalar gördüm. Bu rüyamı yorumlayabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

yoğun anne, 33, Kadın, Evli, Çalışıyor, 2 küçük çocuğum olduğundan ve çalıştığımdan dolayı biraz yoğun, kimi zaman gergin kimi zaman sakin, ama bu durumu bu şartlarda normal karşılayan ve mutsuz olmayan biriyim. karamsar biri de değilimdir. zaman hızlı geçiyor, hayat normal akışında gidiyor gibi hissediyorum.

Rüyada kreş görmek yorumu

Sevgili yoğun anne, görmüş olduğun rüya güçlü annelik duygularına sahip olduğunu ve bunun sonucunda çocukların hakkında endişe taşıdığını simgelemektedir. Çocuğu hakkında endişe taşımak anneliğin doğasıdır ancak yersiz olmaması şartıyla. Öte yandan tüm çivileri yerinden çıkmış, omurgası çatırdayan, kimsenin kimseye saygı ve hoşgörüsünün kalmadığı, kin dolu bir gençliğin yetiştirildiği ülkemizde bu endişeleri taşımamak imkansız. Eskiden mesleği olmayanlar inşaatlarda çalışır ya da minibüslerde şoförlük yapardı. Günümüzde ise talebin yüksek olduğunu görerek ana okulu, kreş açmaktalar ve büyük skandallara sebep olmakta, çoğu zaman 6 ila 24 ay içinde batıp gitmekte, çoğu zamanda yapı sahiplerine yüklü miktarda kira borcu takmaktadırlar. Çocuğunu aynı adreste en az 2 yıldan beri faaliyet gösteren kreşe göndermek genel adet olmalıdır.

Rüyanıza yansıyan kaygıları en aza indirmek için çocuğunuzun kreşinin sahibini araştırın. Dikkat edin müdür değil, sahibini. Okulun sahibinin mesleğini, diplomasını görün. Adam tipsizin teki, cahil, köyündeki tarlasını satıp kreş açmış, başına da bir öğretmeni müdür tayin etmişse çocuğunuzu o okuldan alın. Bu benim düşüncemdir. Eğitim cahillere bırakılmayacak kadar önemli bir konudur. Bu cahil patron kapalı kapılar ardında öğretmenleri mutlaka daha çok para kazanmak konusunda zorluyordur.

Rüyada kreş görmek sizin koruyucu ebeveyn, anne içgüdüsü simgeler. Bu rüya sizin aileniz için yeni bir ek gelir beklentinizi işaret edebilir. Kreş açtığını görmek rüyayı gören kişinin doğru, güzel ve Allah katında hayırlı işler yaptığına delalet eder. Kreşte çalışmak veya bir kreşte çalıştığını görmek rüyayı gören insanın işinde ve hayatında daima başarılı olacağına, büyük başarılar kazanacağına ve ilerleyeceğine alamet eder. Rüyada çocuğunu kreşe vermek veya çocuğunu kreşe gönderdiğini görmek rüya sahibinin bazı sıkıntılar çektikten sonra rahata ereceğine, aydınlık günlere kavuşacağına rivayet edilir. Rüyada kreş aramak rüyayı görenin gerçek hayatında aldatılmak, kandırılmak korkusu yaşadığını ve yaşadığı bazı tecrübeler yüzünden insanlara güveninin azaldığına işaret eder.

“Rüyada Kreş Görmek” için 2 yanıt

gerçekten çocuklarımla ilgili endişeli olduğum konusunda isabetli bir yorum yapmışsınız..teşekkür ederim yorumunuz için..

Merhaba, Son 4-5 yıldır kız ve erkek çocuk rüyaları çok görüyorum. dün rüyamda, kreş gibi bir yerdeyim. 3 çift ikiz kız bebekleri var. 2-3 yaşlarındalar. Kırmızı elbise giyen çocuklarla, pudra rengi elbise giyen çocukları hatırlıyorum. Öğretmen kırmızı giyen ikizlerin, beni görmek için ağladıklarını ve susturamadığını söylüyor.Gerçekten de ikizlerin bir tanesi ismimi söyleyerek ağlıyor. Gülümsüyorum gidip kucağıma alıyorum.Biraz tombulca bir çocuk. Neyim olduklarını da bilmiyorum.
Rüya orada kesiliyor ve ben kendimi bir koridorda buluyorum. Savaş çıkmış ve herkes saklanıyormuş. Ben de bir odaya giriyorum ve kapı arkasına saklanıyorum ama odanın orta yerinde bir erkek çocuk annesini bulamadığı için ağlıyor. Hem çocuğa üzülüyorum hem de düşmanlar sesi duyar endişesiyle çocuğu oyalamaya çalışıyorum. Göz kırpıyorum, gülümsüyorum, dostça hareketler yapıyorum. Yine aynı odada bir oyuncak bebek dikkatimi çekiyor, çocuğa vermek için bebeği alıyorum. Oyuncak bebek teknoloji harikası, her düğmesinde başka bir marifet var. Bebek düğmelerine basarken uyandım. 49, Kadın, Evli, Eğitimci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir