Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Kükürt Görmek

Rüyada kükürt neye delalet eder?

Merhabalar, ben dün gece ilginç bir rüya gördüm ve bir anlam veremedim. Rüyamda annem evdeki yeni satın alınmış elma, mandalina, portakal gibi meyvelerin üzerine kükürt serpiyordu “ne yapıyorsun anne, bizi zehirleyeceksin” dedim. Annem de “kızım bir mikrop salgını varmış, herkes hasta, o yüzden bunlara kükürt yapıyorum” dedi. Hayırdı inşallah bunun bir anlamı var mı? Mutlu seneler dilerim.

Rüyada kükürt görmek tabiri

Serpil merhaba, bende size ve tüm okurlarıma mutlu, huzurlu ve sağlıklı olacakları bir yıl diliyorum. Gördüğünüz rüya annenin gerçek hayatta çevresinde bazı tehditler hissettiğini ifade etmektedir. Bunlar nedir dersen o konuda bir şey söylemek zor; maddi, manevi, sağlık veya güvenlik konularında olabilir. Bunu annenle konuşmayı deneyebilirsin.

Rüyada kükürt görmek yüz kızartıcı ilişkileriniz yüzünden birçok arkadaş kaybedeceğinizi işaret eder. Rüyada kükürt kullanmak çevrenizdeki kimi tehditlerin sizi etkileme olasılığı olduğunu simgeler

Kükürt nedir?

Kükürt, limon sarısında ametal, yalın katı cisimdir (simgesi S olan kimyasal bir elementtir). Kükürt doğada yaygın olarak bulunan bir elementtir (yer kürenin % 0,06’sını oluşturur). Özellikle en önemli kükürt yataklarının yer aldığı Sicilya, Louisiana ve Japonya’da eski volkanların yakınında, alçı taşı ya da kireç taşı katmanları arasında doğal halde bulunur. Çoğunlukla metallerle birleşmiş olarak görülür. Demir, bakır, kurşun, ve çinko sülfürler, bu metallerin en önemli cevridir. Kalsiyum sülfatı ya da başka deyişle alçıtaşını saymak gerekir.

Doğada çeşitli bileşikler halinde bulunan kükürt dahilen hafif laksatif olarak kullanılır. Dıştan sürüldüğü zaman (losyonlar, merhemler) asalakları öldürücü seboreyi giderici ve keratin eritici nitelikler gösterir. Pek çok maddelerin moleküllerinde bir ya da birçok kükürt atomu bulunur. Kükürdün varlığı bu maddelere sülfamit örneğinde olduğu gibi bakteri öldürücü özellikler kazandırır.

Kükürt gidermek bir maddeyi bileşiminde bulunan kükürtten ya da bir sülfürden arındırmak (dökme demirde bulunan kükürt kireç ferromanganez ya da sodyum karbonat katılarak giderilir). Kükürt sütü bir asidin hiposültid üzerine etkimesi sonunda oluşan kolodal kükürt asıltısıdır. Çubuk kükürt, silindir biçiminde dökülmüş kükürttür. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir