Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kulak Görmek

Rüyada kulak görmek ne demektir?

Yaşım 21 son zamanlarda rüyamda gördüğüm her şeyin yorumu gerçekleşti. Dünde Amcamın oğlu melodik bir şekilde kulağıma çok hoş gelen türküler söyledi, babası da yanında onu övdü “bak ne güzel söylüyor” diyerek. Bunu yorumlarsanız teşekkür ederim.

Rüyada kulak görmek yorumu

İnsan vücudunda iki adet bulunan kulak, insanın beş duyusundan biri olan duyma işlemini yerine getirirken aynı zamanda dengenin, simetrinin simgesidir.

Kulak görmek, denge, duyarlılık, rehberlik, dedikodu, dikkatli olma anlamlarını simgeler. Rüyada kulaklar kendi yargı ve sezgilerinize çok fazla güvenerek hareket ettiğinizi ifade eder. Sağ kulak, sağ kulağını görmek, iyi şeyler işiteceğine işarettir. sağ kulaklar aynı zamanda güzel eril duyumları ( erkek, erkeklik, koca, nişanlısı vb ) temsil eder. Sol kulak, sol kulağını görmek, sizi üzecek ya da öfkelendirecek kimi şeyler duyacağınızı simgeler. Sol kulak alternatif olarak olumsuz dişil duyumları işaret edebilir ( kadın, kadınlık, çekicilik, hanımı, annesi, kız kardeşi vb.)

Rüyada kulak ağrısı
Kulakların ağrıması, Kulağının ağrıdığını görmek Gerçek yaşamınızın dengesini bozabilecek kimi kötü olaylarla karşılaşma ve bundan zarar görmeye işaret olabilir. Böyle bir rüya görüldüğünde daha dikkatli davranmakta yarar vardır.

Rüyada kulakta kir görmek
Kulakta kir görmek, kulak kiri görmek gerçek yaşamda kendi yargılarınıza ve sezgilerine gereğinden çok önem verdiğinizi işaret eder. Bu durum kimi zamanlar sizi zor durumlara sokabilir anlamı taşımaktadır. Kulağın kirli olması, kendi kulağının kirli olduğunu görmek, etrafınızdakilerin söz, düşünce ve tavsiyelerine önem vermediğinizi ve bu yönünüz ile çevrenizdeki kimi sevdiklerinizi üzdüğünüzü simgeler. Kulak temizlemek, kulak yıkamak, kulak temizlediğini, kulak yıkadığını görmek, iyi haber alacağınıza, bu haberin sizi çok mutlu edeceğine işarettir.

Rüyada kulaktan bir şey çıktığını görmek
Kulağından su ya da başka bir sıvı geldiğini ya da fışkırdığını görmek, gerçek yaşamınızda çevrenizdeki kimi kötü sözlere, dedikodulara kulağınızı kapatıp, duymamazlıktan gelmeniz gerektiğini ifade eder. Kulaktan iğne, iplik, boncuk, taş gibi sert bir madde çıktığını görmek, hakkınızda sözlenen kötü söz, hakaret ya da iftiranın artık dayanılmaz boyutlara geldiğini ve sakin bir şekilde bunları yapan, söyleyenlere cevabını vermek gerektiğini temsil eder.

Rüyada kulak çınlaması görmek
Rüyada kulağının çınlaması, kulak çınlaması görmek, tehlikeli durumları haber almaya, yanlış, kötü söz duymaya işaret eder, Başarısızlık anlamlarını simgeler.

Rüyada kesik kulak görmek
Rüyada kulağının kesildiğini görmek kendi hükümlerine güvenemediğini ve daima başkalarının görüş ve düşüncelerine, onların söylediklerine değere verme gibi bir kötü huyunuz olduğunu gösterir. Kulağı kesik birini görmek görülen kişiyle alakalı yorumlanır ve görülen kişinin gerçek hayatta sizi dinlemediğine, söylediklerinize kulak asmadığına yorulur.

Rüyada kulak hakkında diğer yorumlar

Kepçe kulak görmek söz dinlememeye, deneyim eksikliğine işarettir. Garip şekilli kulak görmek aldatma, kandırılma durumlarını ifade eder. Küçük kulak görmek etrafınızdakileri dinlemediğinizi işaret eder. Kulak çekmek, kulağını bir kimsenin çektiğini görmek muhalefet ve anlaşmazlıklara, hata yapmaya işarettir. Kulaklarının kırmızı olduğunu görmek utanç ya da suçluluk duyulacak bir olayı ifade eder. Birinin kulağına bir şey fısıldadığını görmek dikkat etmek ve söz dinlemek gerektiğini ifade eder. Rüyada kabakulak olmak sıkıntı ve dert olarak yorumlanır. Fakat kısa sürede rahatlayacağına işaret eder.

Kulak teriminin rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.

“Rüyada Kulak Görmek” için 3 yanıt

Günaydın!
ben bu rüyayı ikinci kez görüyorum aynı yerde miydi önceki rüyamı hatırlamıyorm ama ikisindede kulağımdan durup dururken su boşalıyordu çok fazla rüya görmem aklıma takıldı yorumlarsanız sevinirim.

Ben rüyamda bizim evde cinayet olduğunu gördüm, amcam bu işin başı yani emir veriyordu, önce baktım bizim eski komsu kızı annemin kulağını kesmeye çalışıyor, sonra ben korkuyorum kaçmak için hazırlanıyorum, annem geliyor kan yok hiç bir yerinde “anne ben gidiyorum bir daha gelmeyeceğim” diyorum, gülerek “tamam” diyor, kardeşim ve küçük daha bebek yeğenim de odada, kardeşim diyor “neden gidiyorsun” babam dedi ki “kulak kesmek çok kotu değil, atesin çıkması daha kotu” diyor, korkudan ben hiç konuşmuyorum, sonra oturma odasına bakıyorum bizim komşu kızını kesiyorlar ama o kadar çok kan var ki, çeşmeden su akar gibi, tam kaçacakken ben uyanıyorum, çok etkilendim, oturma odasına giremiyorum artık, lütfen bir an önce cevap bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Esma merhaba,
Gerçekten gördüğün rüya çok ürkütücü ama önemli olan ondan korkmak değil, verdiği mesajı anlamak ve ona göre davranmaktır. Rüya senin gerçek hayatında yaşadığın ya da şahit olduğun bir olayın sende büyük bir öfke patlamasına sebep olduğunu, bu öfkeyi kontrol edemediğin için içine kapandığını ve iç dünyanda şu anda bir iç kaos yaşadığını temsil etmektedir.
Unutma ki içe kapanmak çözüm değildir ve seni böylesine öfkelendiren sorunu çözmek için çaba sarf edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir