Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek

Rüyada Kuran okuduğunu görmek neye işaret eder?

Merhabalar, sizlerle önem verdiğim bir rüyamı paylaşmak istiyorum ve en iyi şekilde tabir edeceğinize inanıyorum. Şimdiden teşekkürler. Rüyamda Kuran okuyordum, hangi ayet hangi sure belli değildi sadece okuyordum. (Normalde de okurum yeni başladım sayılır, yarılamadım daha, her hafta az az da olsa okumaya çalışırım) Ben Kuran okurken şu anda iş konusunda ortaklık yapmayı düşündüğüm bir manevi ablam var o bana “okuma boş ver” diyordu. Bende okumak istediğimi söylüyordum ama ablam “çok önemli değil, caiz değil” tarzında konuşuyordu sürekli.

Ben bir türlü anlam veremiyordum ve okumaya devam etmek istiyordum. ( Normalde ablamda kuran okur ve sever okumaya inançlıdır, o yüzden çok şaşırıyordum, bu aralar annesi öldüğü için yasta çok ağlıyor. Bunu da belirtmek istedim belki bir bağ vardır diye) Daha sonra ben hoşlanmıyorum öyle söylemesine kalkıp gidiyorum ortamdan. Arabama biniyorum ama kör olmuş gibiyim, kör değilim ama her yer karanlık, arabayı kullanırken önümü hiç bir yeri göremiyorum, çok karanlık ve arabayı çalıştırıyorum, farını açayım ışık olsun diye ama açılmıyor ve çok korkuyorum, gidiyorum ama çok panik yapıyorum, görmediğim için bir yere çarparım diye ama kör değilim, sadece göz kapağımı kapatmış gibi hiç bir yeri görmüyorum, hiç ışık yok sağa çekiyorum kimseye çarpmamak için, o sırada ya telefon ya başka bir şey büyük olasılık telefonu, ışığını açıyorum ve aydınlık oluyor, önümü görmeye başlıyorum ve yoluma devam ediyorum. Tekrar teşekkürler. İyi akşamlar.

Rüyada Kuran okuduğunu görmekİsim: Gülce
Cinsiyet: Bayan
Yaşım:24
Medeni durum: Bekar
Mesleğim: Moda
Ruh halim: 7 yıldır olmasını istediğim ve hiç dilimden düşürmediğim bir isteğim, duam var sevdiğim insana kavuşmak ama maddiyat ve bir iki manevi sıkıntı var en büyüğü maddiyat ve çok beklediğim için bir gelişme kaydedemediğim içinde kendimi çok çaresiz ve yorgun hissediyorum hayatımdaki her şeyin güzel olması bu isteğime bağlı olduğu için hiç bir şeyden zevk alamıyorum ara ara kendimi motive ediyorum ama sonra yine bırakıyorum kendimi. Yani şuan ki ruh halim tamamen oraya endeksli ve hep onun gerçekleşmesi için dua ediyorum imkansız olduğunu bile bile bırakmıyorum olacağına çok inanıyorum ama bir o kadar da imkansız görünüyor bu da bütün yaşantımı alt üst ediyor inanç var ama hiç bir gelişme yok.

Rüyada Kuran okuduğunu görmek nasıl yorumlanır?

Gülce merhaba, bu muhteşem rüyayı gönderdiğin için teşekkür ederim. Gördüğün rüya anlayabilen, inanan insanlar için ibret dolu anlamlar taşıyor.

Rüyada Kuran okumak, rüyada Kuran okuduğunu görmek en hayırlı rüyalardan biridir, hasta ise şifa bulmaya, kederli ise üzüntüsünün geçeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, zorda ise feraha ereceğine işaret eder. Rüyadaki ablanızla geçen konuşmalar, hayatınızda inandığınız doğrular konusunda doğru yoldan ayrılmadan ilerlemek gerektiğini göstermektedir. (Onun annesinin vefat etmiş olması, üzgün olmasında gizli bir mesaj var: “ne olursa olsun, kim ne derse desin Hak yolundan ayrılma anlamında)

Rüyanın devamı ise yine ibretlik bilgilerle dolu ve bu bölüm gerçek hayatta senin ayaklarının üzerinde duran, kendi kararlarını kendi veren, gelişmiş bir kişiliğe sahip güçlü bir insan olduğunu anlatırken aynı zamanda ne kadar güçlü olursan ol bir şeyler eksik olursa (ışığın olmaması – aydınlanma – görme ) yaşamın nasıl zindana dönüşebileceğini anlatmaktadır. Buradaki görme terimi çok derin mana taşımakta ve sadece bakmak değil, derinleri görmek, anlamını kavramak anlamındadır. Zaten mutlu insan ile mutsuz insan arasındaki fark buradan kaynaklanmaktadır. Gören insan (bakan değil) her zaman huzuru, mutluluğu, başarıyı yakalar olarak yorumlanabilir. Düşünsenize rüyada küçük bir telefonun ışığı dahi etrafı aydınlatabiliyor, demek ki Allah’ın yarattığı güneşin nimetini iyi bilmek, onun verdiği akıl ve zekaya şükredip onun yolunda kullanmak, iyi insan olup çevremizi de aydınlatmak gerekiyor. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada Kuran görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek” için 2 yanıt

Rüyada yüksek sesle Kuran okumak
Herkese merhabalar, hocam ben rüyamda yüksek ve güzel sesle KURANI KERIM okuduğumu gördüm, yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. 41, Kadın, Evli, Ev hanımı, mutlu

Rüyada kuranı kerimi okuduğunu görmek en hayırlı rüyalardan biridir, hasta ise şifa bulmaya, kederli ise üzüntüsünün geçeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, zorda ise feraha ereceğine işaret eder. Yüksek sesle okunması anlamı daha da güçlendiren faktördür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir