Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kurban Görmek

Rüyada kurban görmek nedir?

Merhaba, rüyamda kurbanı köyde yapıyoruz ve keseceğimiz kurbanlardan biri eksik kalıyor, hemen kuzenim oradan “durun bu atı keseriz” deyip hemen yatırıyor ve kesiyor, simsiyah atın içinden bembeyaz et çıkıyor, onunda sağ tarafını halamla kızı yiyor ama en çokta halam yiyor. Sizce bu neye delalettir, teşekkür ederim.

Rüyada kurban görmek analizi

Rüyada kurban görmek hayatınızda kimi yönleri ortadan kaldırmak ve daha verimli ve ödüllendirici deneyimler için zaman ve yer açmak gerektiğini işaret eder. Rüyada kurbanlık hayvan görmek adak, niyet, dilek ve dua anlamlarını simgeler, öte yandan güvenilen ve güçlü, mevki sahibi birinin vesile olmasıyla çok hayırlı işlere girileceğini ve maddi bir ferahlama yaşanacağını temsil eder. Rüyada kurban eti yemek kişini kendine rahatsızlık vermekte olan bazı durumlardan kurtulacağına, hayırsız kişiler ile irtibatının kesileceğine, vereceği isabetli kararlar ile uzun süredir bitirilemeyen bir işin nihayete erdirileceğine, müjdeli ve sevinçli bir haberler alınacağına ve büyük bir maddi kazanç elde edilip rahata çıkacağına tabir edilir. işaret eder.

Kurban kesmek, hayvan kesmek, kurbanlık hayvan kestiğini görmek eğer varsa adağını yerine getirmek gerektiği ya da isteklerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu rüya İslami rüya tabirleri açısından zenginlik, hacca gitmek, hasta ise iyileşmek olarak yorumlanır. Kurbanlık hayvanı kesemediğini görmek kendini cezalandırmak eğiliminde olduğunuz anlamını ifade eder.

Kurban bayramı görmek geçmişte kalmış bir sevincin geri gelmesine ve tehlikelerden kurtulmak olarak yorumlanır. Bayramda kurbanını kesmek hapisten kurtulmak, borcunu ödemek veya sıkıntılarında uzaklaşmak anlamlarına gelir.

Rüyada adak görmek, adak adamak, adak yapmak, adak adadığını görmek dünya ve ahiret yaşamında doğru yolda olduğunuzu simgeler. Adaklık görmek, adanmış hayvan, adanmış görmek hayırlı bir iş yapacağınız anlamına gelir. Adak satın aldığını görmek bir isteğinizin, arzunun yerine geleceği anlamına gelmektedir. Adak kesmek, adak kestiğini görmek bir iş kuracağınıza veya sıkıntılı bir durumda dostlarınız ya da yakınlarınız sayesinde kurtulacağına delalet eder.

Haram hayvan ya da kurban kesilmesi caiz olmayan hayvanı kurban etmek, yaşamınızın manevi yönünde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ifade eder. Bunlar söyledikleri ile yaptıklarının farklı olması, inancında şüphe, haram veya yalana meyil vb. Haram hayvan: at, köpek, eşek, domuz gibi dinimizce yenmesi yasak hayvanlar. Kurban edilmesi caiz olmayan hayvan: koyun, keçi, dana gibi kurban edilmesi mümkün olan hayvanlardan bir veya iki gözü kör, hasta, topal, bir yeri kırık hay­vanların kurban edilmesi caiz değildir.

Rüyada kurban olmak, kurbanlık olduğunu, kurban edildiğini görmek başkalarının yeteneklerinizi ve çabalarınızı takdir etmediğini düşündüğünüzü veya kendinizi cezalandırmak eğiliminde olduğunuzu ifade eder. Rüyada tanıdığınız birinin kurban edildiğini görmek sizin ruhani arayışlar ve aydınlanma için temel, cinsel arzularından vazgeçmeye hazır olduğunu gösterir.

“Rüyada Kurban Görmek” için 16 yanıt

Rüyada ölmüş dedeyi kurban etmek
Merhaba, rüyamda ortanca oğlumun rahmetli dedesini kurban ettiğini gördüm, üzerine yaslanmış ayaklarını tutmuş bir halde kesmeye çalışıyordu, ben de kendisine bu şekilde olmayacağını, tekbir getirmesi gerektiğini söylüyordum, daha sonra beraber tekbir getirdik ve dedesini kurban etti. Rüya içerisinde kan görmedim ama kestiğini biliyorum, sizce bu neye delalettir.

Selam, gördüğünüz rüya ortanca oğlunuzun doğru yolu bulmak için bir rehbere, güvenilir birilerinin tavsiyelerine ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.

Eşim rüyasında sürekli “kurban kesmem gerek” diyormuş, bu ne anlama gelir. Şimdiden teşekkürler.

Miray merhaba,
Eşinizin rüyası onun gerçek hayatta içinde bulunduğu ruh hali ile ilgilidir.
Rüyada kurban kesmek, hayvan kesmek, eğer varsa adağını yerine getirmek gerektiği ya da isteklerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu rüya İslami rüya tabirleri açısından zenginlik, hacca gitmek, hasta ise iyileşmek olarak yorumlanır.
Eşinin “kurban kesmem gerek” demesi sanki endirekt olarak “bir isteğim – dileğim var, ama bunu söyleyemiyorum, beynimin derinliklerinde gizli, bu dileğim olursa – olunca kurban kesmeliyim” düşüncesinin yansımasına benziyor.
Eşiniz bu günlerde bazı kaygılar taşıyorsa büyük ihtimalle bu yüzden bu rüyayı görmüştür.

Merhaba, rüyamda bir koç kurban edecekken birden koç 2 yaşındaki kızımız oluveriyor.annesi yani eşim de onu Bıçakla kurban ediyor.çoketkisinde kaldım,acaba yapmam gereken bir şey mi var. Lütfen yorumlayınız.

Benim eşim rüyada kızlarının boğazını kesiyor, kurban bayrami günü kızlarımızı Allaha kurban ediyor, yer toprak, altında ates var, topragin altinda büyük kızımı gömüyor, küçük ķızımın bogazını kesiyor, ben ateşe yatiriyorum kızım geri kalkıyor anne sırtı yandı diye bana sarılıyor, geri yatiriyorum kolları yandı diye geri kalkıyor, kendim diyorum yaşayacaksa yarası derin değilse ağzına bakıyorum kan dolu ağlayarak uyandım çok etkisinde kaldım aciklarmisiniz rüyamda lütfen tesekkurler.

Ebru merhaba, görmüş olduğunuz rüya aslında sizin kızlarının geleceği hakkında derin endişeler taşıyan mükemmel bir anne olduğunuzu anlatmakta, aynı zamanda bu endişelerin sizin ruh sağlığınızı dahi olumsuz etkileyecek seviyeye ulaştığını temsil etmektedir.

Annem babam benim için insan kurban etmişler. Niçin yaptınız diyorum Allah emretti diyorlar. Yazık değil mi adama dedim zaten kötü biriydi diyorlar. Hocam yedim ve midem bulunarak uyandım. Lütfen yorumlayın. Saygılar…

Erdem merhaba, gördüğünüz rüya ailenizin manevi hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ifade etmektedir. Lütfen bunu düşünün ve sayfadaki bilgilerle birlikte rüyanın ne demek istediğini tespit etmeye çalışın.

Merhaba rüyamda kızımı kurban etmek için gördüm yüzüne bez ötmüşüm ağlayarak bıçağı vuruyorum yine ağlayarak yüzünden bezi aldığımda bıçağın dudakları arsına gelip dudak ağzının uç yanlarında minik kesik olduğunu ve kan olmadığını gördüm bebeğim kızım bana gülücük yapıyordu anlamını biliyormusunuz

Rüyamda gökyüzünden bir ip sarkitildi ve allah için ölmeye hazır misin dediler bende evet hazırım canim allaha feda olsun dedim ve orada can verdim. Acaba nasıl bir yorum yapılır buna lütfen yardımcı olun…

Selâmün aleykum. Kurban günüydü ama kesilecek hayvan değil köyde en yakın arkadaşımdı her şey yapıldı sıra kesilmesine geldi bıçağı babam bana verdi. Ben kesemem dedim ve annem aldı bıçağı kesti. Bu neye yorumlanır lütfen söyler misiniz?

Merhaba, iyi günler, rüyamda kızımı kurban edecektim, ağlayarak eğildim yanaklarını öptüm, eşimde ağlayarak öptü, tam bıçağı vuracakken sanki gökten inmiş gibi bir keçi geldi, keçiyi görünce rahatladım uyandım. Kızımın 2 gündür ateşi var, bir adağım vardı kesemedim hala, onunla bir bağlantısı var mı acaba?

Merhaba rüyamda Abilerimle birlikte kurban kesicekmişiz abilerim danayı tutarken en büyük abim diğer abimi kurban ediyor rüyada kan vardı acaba rüya bozulurmu yada anlatılmak istenen bişey mi var? Şimdiden teşekkür..

Rüyamda eniştemle beraber bir adamın kafasını kestimi gördüm kurban ettik ne manaya geldiğini söyler misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir