Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada kurdeşen görmek

Rüyada kurdeşen görmek neye delalet eder?

Rüyamda kurdeşen olmuşum, başımı komple yara sarmıştı ve yaralar kaşınıyordu. Aynanın karşısına geçip yaraları sivilce gibi sıkınca içi kurtlar ile doluydu. Ne anlama geliyor? 26, Kadın, Evli, Çalışıyor.

Rüyada kurdeşen görmek yorumu

Meltem selam, rüyada kurdeşen olmak veya kurdeşen kurdeşen döktüğünü görmek endişe ifadesidir, bazı durumlar veya kararlar karşısında kendinizi çaresiz hissettiğinizi işaret eder. Rüyanda başının kurdeşen yüzünden yaralanmış olması aslında helal para kazanmak, yaşam mücadelesi ve zengin olmak için çekilen meşakkati simgelerken o yaraların kaşınması ise reel yaşamınızda içinde bulunduğun, peşinde olduğun bir olay ya da bir konu hakkında büyük belirsizlikler olduğunu, belki de itibarının sorgulanmakta olduğunu ve bu durumun seni oldukça rahatsız ettiğini ifade etmektedir. Yaraları sıkman önceki cümlede anlatılan sıkıntıya bir son vermek istediğini ifade ederken yaraların içinden çıkan kurtçuklar ise öncelikle yaşamınızın dengesini bozan olumsuz duygulardan kurtulmanız gerektiğini ifade eder.

Öte yandan rüyada kurdeşen olmuş birini görmek ise rüyayı gören kişinin haline şükretmeyi bilmesi gerektiğini, beterin beteri olduğunu aklından çıkarmaması gerektiğini temsil eder.

Kurdeşen nedir?

Halk dilinde kurdeşen olarak bilinen hastalığın aslı adı Ürtikerdir ve hassasiyet sonucu ortaya çıkan Alerjik reaksiyonlar ile deride döküntüler ve kaşıntı ile kendini gösteren duruma tıpta verilen addır. 6 haftadan az sürene akut, fazla sürene ise kronik denilmektedir. Kronik ürtikerin cildin daha derin kısmını etkilemesi durumunda anjioödem ortaya çıkar. Akut ve kronik ürtikerin belirtileri aynı olmakla birlikte nedenleri farklı olabilmektedir.

Belirtileri: Etrafı kızarık ortası soluk yüzeysel kaşıntılı cilt döküntüsü, 2 mm’den 30 cm’ye kadar ulaşan kaşıntılı kabarıklık, Aniden başlayan ateşle birlikte kaşıntı.

Akut kurdeşen nedenleri: Enfeksiyonlar, İlaç ve diğer kimyasal maddeler, Besinler (çerezler, yumurta, balık ve diğer deniz ürünleri, süt, çilek vb.), Böcek sokmaları (arı, örümcek), İlkbahar polenleri (çiçek polenleri, kavak polenleri vb.)

Kronik kurdeşen nedenleri: Nedeni zor bulunmakla birlikte stres, basınç,soğuk, güneş, egzersiz. Diğer bazı cilt hastalıkları veya cilt dışı sistemik hastalıklar. Ailevi/kalıtsal hastalıklar. Alerjiye yol açan maddenin sürekli alımı. Kaynak: Vikipedi

“Rüyada kurdeşen görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir