Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kuş Görmek

Rüyada kuş görmek neye delalet eder?

Rüyada kuş görmek genel olarak, zihinsel fonksiyonları, hayattaki kısıtlamaları, gizli düşünce veya gizli isteklerinizi, umut ya da özlemlerinin kısıtlanmasını ve sınırlar ötesine taşımak istediğiniz hayal gücünüzü temsil eder. Rüyada kuş görmek, kuşu yakalamak, kuşu sevmek, kuşları beslemek, kuşun sesi, genellikle insanın iç dünyası ile ilgili mesajlar verir. Rüyadaki kuş, erkekler için onu etkileyen / etkileyecek kadını işaret edebilir. Havada uçan kuşlar, rüyada kuşların uçtuğunu görmek veya bir kuşun kafesinden kaçtığını görmek günlük yaşamda isteklerinizi serbestçe gerçekleştirme hayallerinin yakında yerine geleceğini simgeler. Evcil kuşlar rüyayı gören kişinin hayatının duygusal yönüyle alakalı mesaj verirken yırtıcı kuşlar ya da bir vahşi kuş görülmesi kişinin mücadeleci yönü hakkında bilgiler sunar.

Rüyada kuş sesi duymak neye çıkar?

Rüyada kuş sesi duyulması rüyayı görenin iç dünyasında kopan fırtınalar, söylemek isteyip söyleyemediği şeyler olduğunu ya da o kişinin kendini doğru ifade edemediğinin farkında olduğunu gösterir. Bu rüyada ayrıca duyulan sesin hangi kuşa ait olduğuna dikkat edilmelidir. Serçe sesi duyarsanız bu “ben küçük ya da güçsüz olabilirim ama benim de başka kendime ait değerlerim var” manası taşırken karga sesi duymak başkalarının yönlendirmesi ile yaptığınız işten zarar edeceğinize işaret eder. Cıvıltı duymak, kuş cıvıltısı yorumu aynıdır.

Rüyada konuşan kuş neye işarettir?

Rüyanızda konuşan kuş görürseniz veya bir kuş ile konuşursanız bunun anlamı yapılan konuşma ile birlikte açıklanır.  Genel olarak kuşun konuşması, kuşla konuştuğunu görmek insanın sahip olduğu ancak çoğu zaman farkında dahi olmadığı kimi üstün yeteneklerin yansımasıdır. Bunlar kimi konularda üstün anlama ya da anlatma yeteneği, üstün öğrenme kabiliyeti hakkında olabilir. Rüyanın size söylemek istediği bunların farkına varın ve değerlendirin şeklinde yorumlanır.

Rüyada anne kuş görmek yaşamın anlamı konusuna kafanızı taktığınızı simgeler ve aslında insanın bir gün öleceğini bilerek yaşadığını ve aynı gerçek yaşamda bir annenin yavrusu hakkındaki hassasiyeti gibi sizinde yaşama karşı duyarlı, esnek ve oldukça ılımlı davrandığınıza tabir edilir. Kişinin hem öteki dünyaya hazırlık yaparken bu dünyada hayattan zevk alan, yaşadığı her anın ve her nefesin değerini bilen kişi olduğuna delalet eder.

Rüyada kuş yavrusu görmek ne demek?

Rüyada yavru kuş görmek, kuş yavrusu günlük yaşamınızda müthiş sıkıldığınızı, aynı bebekliğinizdeki gibi sınırsız özgürlük, annenin tam koruması özlemlerinizi ifade eder. Yumurtadan yavru kuş çıktığını görmek ise bir konu hakkında tecrübe eksikliği, acemilik konusunda ikaz veriyor olabilir, bir sonraki yapmanız gereken şey hakkında kimi tavsiyeler ihtiyacınız olduğunu gösterebilir.

Rüyada kuş yuvası neyi gösterir?

Rüyada kuş yuvası görmek aile sıcaklığını hissetme duygularınızı ifade eder. Korunma duygusu, güvenlik gereksinimi işareti de olabilir. Bu rüyanın derin çözümlemesi ise rüyayı görenin uyanık hayatında bir  ilişki veya durum hakkında kendini güvensiz hissettiğini gösterir, gerçek duygularını ya da korkularını gizlemek için çalıştığını işaret eder. Halbuki bunları gizlemek yerine onlarla yüzleşmek gerektiğine yorumlanır.

Kuş sürüleri neye işaret eder?

Rüyada kuş sürüsü görürseniz, sürü halinde kuşlar, görülen kuşun türüne bağlı olarak genellikle, refah ve beklenmeyen mutluluk işareti olup Büyük kuşlar Özgürlük sembolü, küçük kuşlar mutluluk simgesi, kuşların sesleri ise sevindirici haber almayı işaret eder.

Rüyada bir kuşun kafaya konduğunu görmek, kafanıza bir kuşun konması, bir kuşun kafasına, omuzuna ya da vücuduna konduğunu görmek üzerinizdeki kısıtlamaları aşmak, gizli isteklerinizin gerçekleşmesi işareti olabilir. Bu rüya aynı zamanda uzun süredir beklediğiniz ve size bir proje ya da faaliyette lider rolü oynamanıza sebep olacak beklediğiniz bir haberi almaya delalet edebilir. Omuza kuş konması, kollara kuşun konması da aynı anlamı taşır.

Rüyada ele kuş konması üzerinizdeki kısıtlamaları aşmak, gizli isteklerinizin gerçekleşmesi işareti olabilir. Bu rüya aynı zamanda uzun süredir beklediğiniz ve size bir proje ya da faaliyette lider rolü oynamanıza sebep olacak beklediğiniz bir haberi almaya delalet edebilir. Rüyada kuş çarpması, rüyanızda uçan bir kuş kafanıza çarparsa ya da koluna veya vücuduna çarptığını görmek, umutsuzluk duygularını gösterir, başladığınız bir iş ya da projeyi zamanında bitiremem kaygısı yaşadığınızı, adeta bir sihirli elin size dokunup, sizi harekete geçirmesini beklediğini gösterir. Bu tür rüyalar genellikle kendine güven sorunu ya da güvenlik açığı duygularına sahip olduğunuz günlerde görülmektedir. Bu rüyanın daha çık bir tabiri ise sorunlara ilkel duygular veya içgüdüler ile değil mantık ile yaklaşmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada yere kuş konması, yere konan kuş, kuşların yere konduğunu görmek, sizin için bir deneyimin muhasebesini yapmanızı işaret eder. Yaşadığınız olayın hayatınıza kattığı değerleri iyice anlamanız gerektiğini belirtir.

Rüyada kuş avlamak neyi işaret eder?

Rüyada kuş avlamak doğaya olan merakınızı ya da çocukluk dönemlerinize olan özlemeni simgeler. Bu rüya daha çok gerçek yaşamında ağır baskı olduğunuz günlerde görülür, bir çeşit bu baskıyı hafifletme, kaçış çabasını ifade eder. Rüyada kuş yakalamak, kuş tutmak, kuş yakaladığını görmek, gerçek hayatınızda yaptığınız bir iş nedeniyle kendi kendinize hayallerinizi, umutlarınızı azalttığınız manasını taşır. Rüyada ağzınızla kuş yakalamanız ise söylediğiniz bir söz nedeniyle bir pişmanlık yaşadığınızı, bu sebeple bir kısmeti kaçırdığınızı temsil etmektedir.

Rüyada kuş öldürmek, rüyanızda bir kuşu öldürürseniz, kuş öldürdüğünü görmek, manevi temizlik ifade eder. İç dünyanızın kirlenmiş olduğunu düşündüğünüzü ifade ederken kendinizi manevi yönden yenilemeniz gerektiğini düşündüğünüzü ancak bunun için bir şey yapmadığınızı belirtir. Rüyada ölü kuş görmek, rüyanızda ölü bir kuş görmeniz, kuşun ölüsünü görmek Gerçek hayatınızda kendinizi hapsedilmiş, hareket yeteneği kısıtlanmış duygusu içinde, karamsar olduğunuzu işaret eder. İdealler veya özgürlük umutlarında hayal kırıklığını gösterir. Aklınızı, sürekli sorunlar üzerinde yorup, kaygı verici düşüncelere saplandığını ifade eder. Rüyada kuş ölümü, rüyada kuşun ölmesi, bir kuş ölümü, rüyada kuşun öldüğünü görmek büyük hayal kırıklığı gösterir. Başladığınız bir iş ya da projede veya ilişkinizde kırılma noktasına gelmiş olduğunuzu, acilen yeni bir şeyler yapmanız gerektiğini gösterir. Rüyada yaralı kuş görmek, yaralanmış veya hasta kuş görmek, bir duygudan kaçış, korku tuzağına düşmek, bağımsızlığı kaybetmek, özgürlüğün sınırlanması, kendini ifade etmekte zorluk, özel sorunları işaret edebilir.

Rüyada renkli kuş ne anlama gelir?

Rüyada beyaz kuş görmek hayırlı haberler ve bu haberden sonra gelecek aydınlık günlere yorumlanır. En güzel rüyalardan olup ayrıca görülen kuşun cinsini de göz önünde tutmak gerekir. Rüyada siyah kuş görmek bu kuşların ölüm ya yok oluş haberleri ile ilişkisi vardır. Burada kast edilen sadece vefat etmek anlamında değildir. Başladığınız bir projenin iptali, başarısızlık, yaptığınız bir denemenin sonuç vermemesi, bir ilişkinin mutlu bitmemesi, bir ticari faaliyette zarar etmek anlamları da vardır. Mavi kuşları görmek özellikle kişilik ya da ruh sorunlarını temsil eder. Ama aynı zamanda yeni ya da daha geniş bir deneyimi yaşama bilincinizi ifade eder. Rüyada bir kuşun renk değiştirdiğini görmek kişinin hayallerinde kuşun eski renginden yeni rengin karakteristik özelliklerine doğru bir değişim yaşadığını ifade eder.

Rüyada kuş saldırısı görmek, bir kuşun size ya da başka birine saldırdığını görmek bir şeyin hatalı olduğunu bildiğiniz halde, bile bile yaptığınızı ifade eder. Rüyada kuşların kavga ettiğini görmek ya da rüyada kuşların kavga etmesi aile anlaşmazlıkları, aile bireylerinin bakış açılarındaki farkları ifade eder. Rüyada kuş beslemek, kuşlara yem vermek, kuşları doyurmak işinizde bir büyüme, yükselme veya gelir artışı yaşayacağınızı ifade eder. Cinslerine göre kuşların listesini ve rüyadaki anlamlarını rüyada kuşlar sayfasında inceleyebilirsiniz.

“Rüyada Kuş Görmek” için 25 yanıt

Rüyada balıkların kuşa dönüştüğünü görmek
Merhaba, ben rüyamda küçük küçük balıklar görüyordum ve ablamda bana 2 tane balık tutup veriyordu. Bir balık büyüktü diğeri küçüktü, balıkları bana verdiğinde balıklar öldü diyordum, elimde bir bardak su vardı, balıkları o suyun içine koyuyordum yaşasınlar diye, sonra balıklar canlanıyordu ve o balıklar kuşa dönüşüyordu, bende çok şaşırıyordum nasıl oluyor diye. rüyamı yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler.

Balık huzurdur, paradır, mutluluktur rüyada :D balıklar ne kadar büyük ise kısmet de o kadar büyüktür, sizinkiler küçükmüş ablanız yakalamış ablanızın eline geçecek fırsatları değerlendiremeyecek ama siz ona yardımcı olacaksınız sonra kuş olmuşlar yani sonuçlar çok güzeldir çünkü kuşlar melek, huzur anlamınıda taşır rüyada, balık ta öyle, manevi yönü daha kuvvetli rüyanızın,

Rüyada kuşu sevmek
Rüyamda kanadında sarı mavi renk bulunan bir kuşun başıma konup alnımdan üç kere deri kaldırdığını gördüm, ne anlama gelir? sonra o kuşu elimle tutuyorum ve seviyordum.

Ben rüyamda bizim sokakta yürüyordum. Karşıdan kahverengi bir serçe kuş benim yüzüme çarptı. Bende elimle onu çektim. Ama kuşu çekerken zorlandım kuş suratıma yapışmıştı.

şevval selam,
Gördüğün rüya çok sevineceğin küçük bir müjdeyi haber vermektedir. Bu haberi ilk aldığında fazla önemsemeyeceksin ancak daha sonra ne kadar önemli olduğunu görüp mutlu olacaksın.

Selam ruyamda buyuk flamingoya benzar bir kus kucuk oglumun bogazina yapisip kendine alyor bende ondan geri almaya korkyorum cunki oglumun bogazi kesilip olebilir…ama kusdan oglumy diri olaram alyorum fakat oglumun bogazinda uzun bir delik var ama ölu degil yasiyor bide halsiz o buyuk kusda bizi kovaliyor rica edyorum yorumlayin ne anlama gelir bu aralar iyi ruya gormuyorum

Merhaba, Rüyamda bir sarı muhabbet kuşu uçup uçup bana geliyor, ben yok bu rüya olmalı bunun anlamı da kötüdür diye kuşu göndermeye calışıyorum fakat yinede bana konmaya devam etti, ellerimin icindeydi ne yaparsam yapayım gitmedi. lütfen acıklama yaparmısınız şimdiden teşekkürler

merhabalar ben rüyamda bi papağan gördüm renkli orta boyda gagası sivri degıl kesilmiş düzdü niye kesilmiş diye soyluyorum ilk farklı bir kuş oldugunu dusunuyroum pencereden dışarı salıyorum o gitmiyor dönüp yine pencereden içeri giriyor tutuyorum konusuyor ama anlamadım ne dediğini ordan papagan oldugunu anladım aa bu papağan diyorum sonra onu alıp odaya götürüyorum buyuk bı papağan kafesi gördüm bu nerden geldi falan diyorum ona koyayım derken benim gercek hayatta bi muhabbet kusum var onu görüyorum 2 tane faklı biş kus gelmiş oluyor ama benim kusumu yuvada basını gaglıyorlar ben o kuşu yakalamaya çalısyorum yuvanın ıcınde ben yakalayıp tam cıkartırken yıne gidip kusu gagalıyorlar sonra ayırıyroum bı bakıyorum papagan yerde ölü gibi duruyor aa öldümü bu dıyorum tam dokunuyorum uzuluyordumkı kus canlanıyor annemde uyumus kızım dıyor tam mutlu oldum orda uyandım bunu bana yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba, rüyamda bir kadının ve bir çocuğun kuşları yakalayıp onlara zarar verdiğini onlara engel olmaya çalıştığımı gördüm.Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyamda önce 1 tane büyük gri bir kuş kendi kendine çoğalıyor ve biri sırtıma saklanıyor, ben çıkarmaya çalışıyorum zorla çıkarırken birden cogaliyorlar zarar vermeye başlıyorlar, bende olduruyorum, bir konuşmadiğim babamın evinde oluyorum bir kendi evimde, yandaki komşu kafesin içinde 2 tane o kuşlardan getiriyor “biz bunları istemiyoruz al bunları” diyor çok korkunç bir ruyaydi.

Hülya merhaba, gördüğünüz rüya gerçek hayatınızda yaşadığınız ya da karşılaştığınız bazı olaylar nedeniyle zihninizin karışmış olduğunu, bazı şeyleri berrak değerlendirmediğini ifade ederken aynı zamanda çevrenizdeki birlerinin size destek vermek yerine kafanızı daha da karıştıracak şeyler yaptıklarını veya söylediklerini anlatmaktadır.

Merhaba adım Nahide, 25 yaşındayım, bekarım, şu anda memurluk sınavı için hazırlanıyorum. Duygu olarak bazen eski yaşantılarım aklıma geliyor. Rüyamda biri tarafından bana hediye edilen bir mavi kuş gördüm. Kuşa ozel bir ilgim vardi kim tarafindan geldigini kimse basta bilmiyordu ben sordukca annem bilmedegini soyleyip duruyordu, kus o kadar guzel ki ona bakmaya doyamiyordum. Kafesinden cikarip onu elime aliyordum, elimle besliyordum ben nereye gitsem bana dogru ucuyordu onun yanindan hic ayrilmak istemiyordum ve kusta bana oyle bagliydi ki hep onu sevmemi istiyordu, surekli omzumda gezinip ben nereye gidersem gideyim yanimdan ayrilmiyordu. Sonra kusun eski erkek arkadasim İbrahim’e ait oldugunu ve onun bana bu kusu yolladigini annemden ogrendigim zaman kusu geri iade etmesini soyledim ve bir daha bu kusu gormek istemedigimi soyledim. Kafesteki kus beni anlamis olacak ki birden sinirle otmeye basladi ve kafeste cirpinmaya basladi, bana ulasmak icin kafesinden cikmaya calisiyordu. Sonra kusa baktigimda kusun sanki daha onceden insan kiligindan kus kiligina gecmis gibi bir his aldim, karsimda kus sanki İbrahim ama kus kiliginda bana yakin olmak icin bu halde oldugu hissini alıyordum ve ondan kacmak icin evin odalara kosarak kustan kacmaya calisiyordum. Kus benim kacmaya calistigimi gorunce kafesten kurtulup arkamdan ucarak beni yakalamaya calisiyordu. Ondan bir turlu kacamiyordum kactigim her odaya geliyordu ve sonunda beni yakaladi, sirtimdan gagalamaya basladi, canim aciyordu ama kan akmiyordu, sonra gagalamayi kesti ve omzuma tekrar konup, otmeye basladi. Sanki bana benden kacamazsin mesaji veriyordu burada da uyandim. En kisa zamanda yorumlarsaniz sevinirim, simdiden tesekkurler.

Nagihan merhaba, gördüğünüz rüya reel hayatınızda birisinin vesile olması ile güzel gelişmelerin olacağını, içinde olduğunuz karamsarlık halinden uzaklaşıp güzel günlerin tadını çıkaracağınıza ve bu dönemde yeni umutların yeşereceğine, karşınıza güzel fırsatların çıkacağını simgelemekte, aynı zamanda beklediğiniz bir dileğin gerçekleşeceğini temsil etmektedir.

özellikle kişilik ya da ruh sorunlarını temsil eder. Ama aynı zamanda yeni ya da daha geniş bir deneyimi yaşama bilincinizi ifade eder

Rüyamda oturuyorum disarda annemle sonra bi kuş sürekli etrafımızda uçuyordu. Daha sonra ben kalkınca birden üstume düşecek gibi olup kafamı gagalamaya çalıştı.

Rüyamda eşimle birlikte bir bahçedeki ve iki tane sultan papağanı var eşim bi tanesini parmağını uzatarak sevmeye çalışıyor acaba ne anlama geliyor öğrenebilir miyim şimdiden teşekkür ederim

rüyamda bir kayanın dibinde büyük bir kuşun başka bir kuşun yavrusunu diri diri yuttuğunu gördüm engellemek için yaklaşınca gördüğüm kuşlar horoz olup üzerime doğru yaklaştılar ben geri çekildim bir baktım başka bir kayanın dibinde yine başka bir kuş başka bir kuşun yavrusunu teker teker yutuyor bende engelleyemeyeceğimi anlayınca geri çekilip hayatın döngüsü derken uyandım

rüyamda komşumuzun kızı evimizin bahçesine halıları yıkamış iplere sermiş o arada bizde bahçeye giren cılız kara bir eşeği birkaç kişi çıkarttık bahçede birde yaz elması var sonra halı yıkayan kadının ölen kardeşi bana evinizin üst tarafından yol geçecek iki ve iki buçuk yıl içerisinde dedi sizin evde bizim ev gibi yolun alt tarafında kalacak dedi sonra uyandım.

Nasıl korkuyorum canımı yakıyor kuş ayaklarimin topuklarıni ısıtıyor urpererek uyandım anlamı nedir acaba?

Sevgilim uyumadan gozunu kapatmiş ve ben ona kuş tutup vermisim, serce kusu ve kus cok bagiriyormus ama guzelmi ne olur acil yorum.

Rüyada şahin yada kartala dönüşüyorum, ben diğer kuşların arasında uçuyorum, birine saldırıyorum. En yakin arkadaşım da yerde onun omzuna konuyorum, elinde de üç ok var, gerilip üçü de hedef tahtasına saplaniyor, en orta halkaya hah deyip gülüyor, yayı havaya kaldiriyor “tuttular” diye nara atiyor, bende çığlık atıyorum, işte ciyaklamak gibi. Sonra bir baykuş geliyor, dişi baykuş saldırmaya kalkıyor, havalanıp onu penceliyorum, sakat bir halde yuvasına kaçıyor. Sonra yine arkadaşın omzuna konuyorum, gagami oksuyor, kuş yuvasında kuşlarla konuştuğumu görüyorum.

Selamün aleyküm ben rüyamda küçük bi dolabı açtım içerisinde bı kaç eşya vardı ve bi tane kuşun sıkışmış olduğunu gördüm hemen kuşu elime aldım canın yanmıştır diye acıdım oksadim sonra kafesine koymak istedim kafesi beyazdi aydınlik bı yerdeydi kuşu koydum yem de koydum kafesi bütün olarak göremedim genişti sadece parlaklıkları gördüm birleşik halini görmedim
Evli çocuksuz 23 yaşındayım

Ruyamda 5 6 tane mavili yesilli guzel guzel muhabbet kuslarim vardi. Arada evinden icinden cikip disari dogru gidiyorlardi bende onlari elimle tutmadan ürkuterek fln evin icine geri sokuyordum bi iki kez oldu bu sonra 4 tane fln kusum kaldi ikisi gitti kuslarin. En sonunda kafesin ustune 4 tane kus kondu ve dedimki bida kapiyi acmak yok kuslar kaciyor.

Rüyamda kafesteki muhabbet kuşların 1 tanesini ölü gördüm Ardından hemen koşup o kuşa masaj yapıp kuşu hayata yeniden kavuşturdum.Sonra baktım kuşlar insanlar gibi konuşmaya başladı şaşırdım ve bende karşılık verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir