Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Kuşa Dönüşen Arı Görmek

Rüyada arının kuşa dönüşmesi neye delalet eder?

Rüyamda yokuş aşağı inerken sırtımdaki bir örtüyü (battaniye imiş) uçan bir arı benden çaldı, sonra o battaniyeyi kanat yapıp süslü yeşil gösterişli tüylü bir kuşa dönüştü, ben “battaniyemi geri ver” diye bir kaç kez seslensem de bir uçtu, iki uçtu, uçamadı tam önümde sendelerken avuçlarımın arasında yakaladım onu, kendini kapatıp uzun gagalı bir sarı civcive dönüştü, sonra avucumda çırpınmaya başladı, kanatlarını açtı, onu bırakmam için gagasıyla avucuma zarar vermeye başladı (içimden bir ses şimdi o sana muhtaç oldu, uğraşma bırak battaniye ile gitsin dedi), dayanamayıp zorladım, içindeki arıya baş parmağımla bastırdım tam vazgeçip bırakacaktım ki arı parmağımda çirkin bir siğile dönüşüp parmağımla birleşti. (besmele çekip parmağımdan tekrar onu bastırarak çıkartıp salmak istesem de olmadı) çirkin parmağıma bakarken kendi kendime “ne olurdu salsaydım” derken uyandım. 31, Erkek, Bekar, Çalışmıyor

Tarih 13 nisan 2015 saat 5:50. Bu benim gördüğüm en manalı rüya hemen uyanıp rüyamı detaylarıyla telefonuma yazdım, atladığım ufak detaylar varsa arının ben üzerimdeki örtüyle bir sokakta yürürken sağda solda yeşil yapraklı bir iki ağacın dallarından sekerek kuşa dönülmesi ve ben o yola nereden gelmiştim hatırlamıyorum, birde rüyada biraz da korkutulduğumu hissettim, bir belaya bulaştığımı ve “artık o seninle dendiğini” hatırlıyorum çünkü parmağımın görüntüsü mikroba benzemişti. Allahım hayra çıkarsın amin.

Rüyada kuşa dönüşen arı görmek yorumu

Mustafa selam, bu olağanüstü güzel ve değerli rüyayı bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.

Görmüş olduğun rüyada bir çok olay geçmekte ve birden fazla unsur bulunmakta. Ben bütünlüğü bozmamak ve detaylarda kaybolmamak için asıl mesajı tespit edeceğim. Umarım faydalı olurum.

Rüyada bir hayvanın başka bir hayvana dönüştüğünü görmek rüyayı gören kişinin iç dünyasında ilk gördüğü hayvanın karakteristik özelliklerinden ikinci hayvanın özelliklerine kayma olduğuna yorulur. Yani siz önce bir arı görüyorsunuz bu sıkı çalışma ve çalışkanlık sembolüdür. Sonra bu arı bir kuşa dönüşüyor ki bunun anlamı gerçek hayatınızda sıkı çalışmanın veya çalışkan olmanın fazla işe yaramadığını! bunun özgürlüğünü kısıtladığını! ya da istediğin şeyleri yapamadığını düşünmeye başladığını simgeler. Yani çalışmaktan uzaklaşıp, tembelliğe kaymaya işaret etmektedir.

Kuşu yakaladığınızda bir civcive dönüşüyor, bunun açıklaması ise sıkı çalışmayı boş verdiniz, özgür takılmayı seçtiniz (veya düşündünüz) ama öte yandan da güçlü bir evlenmek, evlenip yuva kurmak arzunuz var. Özgür takılarak mutlu bir yuva kurmanın imkansız olduğunu görüyorsunuz. Rüyada civciv görülmesi bekarlar kuvvetli evlilik arzusunu gösterir, erken yaşta yuva kurup çocuk sahibi olmaya ve çok mutlu olmaya işaret ederken evliler için çocuk sahibi olmak arzusunu yansıtır.

Civcivin içindeki arının parmağında siğile dönüşmesi ise işlerinizi yoluna koymak ve çok para kazanmak için yapmanız gereken bazı küçük şeyler kaldığını, onları da yaptığınız da büyük bir maddi güç ve kazanca kavuşacağınızı temsil etmektedir. Lütfen ileride gelişmeleri ve düşüncelerinizi ekler misiniz?

“Rüyada Kuşa Dönüşen Arı Görmek” için bir yanıt

Kocaman arı görmek
Ruyamda kelebekle mi, arı mı tam hatirlamiyorum ama govde kismi ayni insan vucuduna sahip olan ucan, kanatli bir hayvan gordum. Daha sonra bana zarar vermesinler diye gondermeye calisiyordum ama gitmiyordu. Sopayla falan vuruyordum dusmuyor, disari cikaramiyordum. En son ruyadan uyanmadan oncede 2 adet kocaman ari gordum. Bir kol boyunda ve oldukca sismandilar. Yas 21 medeni hal bekar. Hem okuyorum hem calisiyorum. Kirtasiye isinde calisiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir