Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Kutu Balığı Görmek

Rüyada kutu balığı görmek neye alamet eder?

Rüyada kutu balığı görmekRüyada kutu balığı görmek benzersiz başarı gösterir. Gerçek yaşamınızda meşru yollarla arzularınızı gerçekleştirmek üzere olduğunuzu, kesinlikle kararsızlık yaşamadan yolunuzda ilerlemeniz gerektiğini işaret eder.

Kutu balığı nedir?

Genellikle tropikal sularda dağılımı olan Kutu Balığı (Lactoria fornasini) Batı-Hint Pasifiğe yayılmış durumdadır. Maksimum 25 cm uzunluğa ulaşan bireyler genellikle temiz sulara sahip lagünlerin dış bölgelerini yaşam alanı olarak tercih ederler. Kimi tropik su bireyleri zehirli olabilmektedir.

Kutu balığını günümüzde böylesine popüler kılan Mercedes firmasına tasarımda ilham vermesidir. Kutu balığını ilginç bulan Mercedes uzmanları çalışmalara ilk başladıklar zamanda balığın şekli yüzünden olumsuz sonuçlar elde edeceklerini düşündüler. Fakat, sonuçta kutu balığı da suda yaşayan ve avcılarından hızla kaçması gereken bir balık. Şekli, onun suda hareket etmesini kolaylaştırmak yerine ona engel olsaydı bu tür çoktan yok olmuş olurdu. Mühendisler araştırma yaptıkça kutu balığının şeklinin aerodinamik tasarıma çok uygun olduğunu gördüler. Yaptıkları testler beklemedikleri şekilde olumlu sonuçlar veriyordu.

Etrafımızda gördüğümüz birçok arabanın sürüklenme katsayısı (drag coefficent) 0.3 iken biyonik arabanınki 0.19 olarak ölçülmüştü; bu da kutu balığının eşsiz bir aerodinamik tasarıma sahip olduğunu kanıtlıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir