Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Kütüphanede Kitap Aradığını Görmek

Rüyada kütüphanede kitap aramak görmek ne demek?

İyi günler, ben 19 yaşında üniversite öğrencisi bir kızım. dün gece daha doğrusu sabaha yakın saatlerde gördüğüm bir rüyayı yorumlatmak istiyorum. Benım okulumda hoslandıgım bırısı var fakat tanışmıyoruz ve ayrı bolumlerde okuyoruz, sadece bakışmalarımız oldu bu güne kadar, ama şu günlerde bana daha yakın olmaya çalıştıgını hissediyordum. Rüyamda ben okulumun kutuphanesınde bir kitap arıyorum, çok geçmeden kitabı bulup kutuphaneden çıkıyorum. Okuldayım ve güvenlık gorevlısının masasında, aldıgım kıtapları çantama yerleştırmeye çalışıyorum, o sırada hoşlandıgım çocuk geliyor ve çevremde dolaşmaya başlıyor ama ilk önce çekiniyor yanıma gelmeye.

Bir müddet gelıp gıdıyor. En sonunda dayanamayıp yanıma gelıyor ve yüzüme bakıyor; sen ”şu şu bölümü mü okuyorsun diyor (bölümümü vermek istemiyorum)”. Hoşuma gidiyor ve ben de tebessüm ederek “evet” diyorum. “Pekala tamam” diyor ve çok geçmeden gidiyor. Uyandıgımda gerçekten yaşamısım gıbı etkısınde kalmıştım ama bunu sorduktan sonra hemen çekıp gıtmesıne anlam veremedım. Yorumunuzu sabırsızlıkla beklıyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

Rüyada kütüphanede kitap aradığını görmek yorumu

Sevgili okurum, gördüğün rüya tipik bir gençlik rüyası olup, gerçek yaşamında içinde bulunduğun heyecan, umut, korkularının uykudaki yansımasıdır.

Kitap araman aydınlanma yolunda olduğunu, kişisel gelişim içinde olduğunu, yakında olayları daha reel değerlendireceğini gösterirken, hoşlandığın kişi ile karşılaşman, beynin tarafından oluşturulan “senaryo pratik” bir uygulamadı, olmasını istediğin şeyin canlandırılmasıdır. Öte yandan rüyada kütüphane görmek sayfası da ilginizi çekebilir.

Hoşuna giden kişinin kısa bir konuşmadan sonra gitmesi ise, reel hayatındaki kaybetme korkusunun yansımasıdır. Daha başlamamış bir tanışmanın kaybedilme korkusunu daha şimdiden taşıyorsun ve bu normal değil. Daha rahat olmalısın. Rüyanın unsurları: kütüphane, kitap aramak, hoşlandığı çocuğu, güvenlik görevlisi.

“Rüyada Kütüphanede Kitap Aradığını Görmek” için 2 yanıt

Yaşım 11, ben yeni taşindim ve rüyamda eski evimde oturuyorum, rüya görmeden önceki gün mülteci aileye elektrikte yardimci olduk, babam elektrik şirketi var ama orta gelirli bir aileyiz. Rüyamda eski evimdeyiz ve yürüyerek eve gidiyoruz ve mülteci aile komsumuzdu. Onlar kaçıyordu ve bir baktım bir ejderha, sonra kaçtım ve kütüphane gibi yere girdim. Kütüphanede sıranın altına girdim, sonra başka bir yerde oldum. Gittim gittim abimin yorganı vardı, ona bürünmüş ölmüş, bir açtım abimin sağ gözü ateş külü gibiydi, ölüydu ama nefes ağzını hareket ettiriyordu, sonra uyandım. Cevaplandırırsanız sevinirim, özellikle neden mülteci aile komsumuzdu ve neden abimin sol gözü kül gibiydi?

Enes merhaba, görmüş olduğun rüya senin yaşındaki bir çocuk için oldukça ağır bir rüya ama sana yardımcı olmaya çalışacağım. Yazdıklarımı dikkatle okursan bir anlam çıkaracağına inanıyorum. Rüyalar insanın gerçek hayattaki ruh halinin bir yansımasıdır. Yani gerçek hayattaki korku ve endişeler, umutlar, istekler, hayaller uykuda değişik semboller ve şekiller olarak bir senaryo halinde rüya olarak karşımıza çıkar. Senin gördüklerini incelediğimizde yeni taşındığın yerde büyük ihtimalle bir uyum sorunu yaşadığını, eski mahalleni özlediği anlatıyor. Ağabeyinin öldüğünü görmen ise gerçek hayatında yalnız kalma, sevdiklerinin desteğini alamayacağın korkusu yaşadığını anlatıyor ama öte yandan da bu düşüncenin doğru olmadığını belirtiyor. Lütfen her şeyi ailen ile paylaş, onlarla sık sık sohbet et, başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir