Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada kuyu görmek neye işaret eder?

Rüyada kuyu görmek, genel olarak insanın içinde bulunduğu ruh hali konusunda bilgi verir, kuyu rüyaları kişinin iç dünyasının yansımasını gösterirken dolu veya boş, kirli ya da temiz olmasına göre değişik anlam taşırlar. Dolu kuyu görmek gerçek hayatınızda muazzam bir zihinsel zorlanma hissi içinde olduğunuzu ve yardıma ulaşmaya çalıştığınız, desteğe ihtiyacınız olduğunu gösterir. Boş kuyu görmek duygu seli yaşamakta olduğunuzu işaret eder. Yeni fikir ya da bilgiye aç olduğunuzu, başkalarına cesaret vererek onların bilgilerinden yararlanabileceğinizi ifade eder.

Rüyada kuyu kazmak veya kuyu kazdığını görmek duygularınızı kontrol altına almak, onları yönetebilmek için olağanüstü bir çaba içinde olduğunuzu, bunu başaramazsanız önemli sorunlar karşılaşacağınızı işaret eder.

Kuyuya düşmek, kuyuya düştüğünü görmek gündelik hayatınızda verdiğiniz kimi kötü kararlar nedeniyle büyük sıkıntılar çektiğinizi ve o kararları almış olmaktan dolayı pişmanlığınızı simgeler. Kuyuya düşen birini görmek yaşamda bir konu hakkında kendini ispat etmek durumunda olduğunuzu, liderlik rolü almak ve durumu kontrol altında tutmak için buna mecbur olduğunuzu temsil eder.

Rüyada kuyuya indiğini görmek yaşamınızın derinliklerin gizli kalmış bazı şeylerin açığa çıkacağını ve bunda esas faktörün içinizdeki merak ve öğrenme arzusunun olduğunu gösterir. Kuyudan çıkmak, kuyudan çıktığını görmek hayatınızda sizden beklenmeyen bir şefkat, cömertlik ya da misafir severlik sergilediğinizi ve bunun karşılığında büyük bir takdir kazandığınızı ifade eder. Kuyu temizlemek, kuyu temizlediğini görmek uyanık yaşamda bir durum karşısında sizin yaratıcılık, enerji, başarı, iyimserlik niteliklerinizin test edileceği, sınanacağını gösterir. Bu rüya aynı zamanda bilginizi genişletmek ve sınırlarını keşfetmek gerektiği konusunda bir uyarı mesajı verebilir.

Su kuyusu görmek kendi kendine yeterlilik simgeler. Rüyada kuyudan su çekmek gerçek hayatta kimseye muhtaç olmadan kendiniz ve ailenizi sıkıntı çekmeden yaşatabilecek meziyetlere sahip olduğunuzu ifade eder. Rüyada petrol kuyusu görmek rüyayı gören insanın hayatında onun canını sıkan bir takım engeller olduğunu veya ona ayak bağı olan bazı şeyler olduğunu gösterir. Bu engelleri aşmak için çok çalışmak zorunda olduğunu ve belkide bunu için kendine daha fazla fazla güvenmek gerektiğini, içindeki korkulardan uzaklaşmak zorunda olduğunu belirtir.

Rüyalarda kuyuya su doldurmak kendiniz için bir şeyler yapmak amacıyla yeni yöntemler bulmak, yeni şeyler öğrenmek gerektiğini simgeler. Kuyuya kar doldurmak yaşamın basit yolunu, sorunları kısa yoldan çözmenin yöntemlerini aradığınızı ve bulacağınızı temsil eder. Kuyuya toprak doldurmak, kuyu kapatmak bir olay ya da durum karşısında açık ve net düşünemediğini, gerçeği kabul etmediğinizi veya edemediğini, içinize sindiremediğini, verdiğiniz onca emek ve zamanı çöpe atmaya niyetlendiğinizi gösterir.

Birini kuyuya atmak gerçek hayatta bir konu hakkında düşünmeden hareket ettiğinizi ve bunun sizi büyük zararlara soktuğunu, sık sık başvurduğunuz bu huyunuzu derhal terk etmeniz gerektiğini ifade eder. Kuyuya taş atmak kimi durum veya olaylar hakkında umutsuzluk duyguları içinde olduğunuzu ifade eder.

“Rüyada Kuyu Görmek” için 7 yanıt

Rüyada kuyuya düşmek
Rüyamda bir kuyuya düşüyorum ve kendi çabam ile çıkıyorum, bu neye delalettir? yanımda çocuklarımda var.
50, Kadın, Evli, Çalışıyor, mutlu

Rüyasında kuyuya düştüğünü görmek bir pişmanlığı ya da yaptığınız hata dolayısıyla çektiğiniz sıkıntı temsil ederken kuyudan kendi çabanızla çıkmanız ise yapacağınız bazı davranışlarla etrafınızın saygısını kazanacağınızı işaret etmektedir.

Rüyamda gece içi boş bir kuyuya düşüyorum ve kuyunun içinde eski sevgilim var, kuyuya düşerken eski sevgilimin kucağına düşüyorum ve kuyu birdenbire yok oluyor, etraf yeşillik oluyor bu ne demek?

Elay selam, rüyanız eski sevgilinizle alakalı verdiğiniz bir karar yüzünden büyük sıkıntılar çektiğinizi ama artık bu sıkıntıların sona ereceğini ifade etmektedir.

Merhaba ben de rüyamda daha önce hiç tanımadığım bir kadın benim arkadaşım ve bir kuyuda çalışıyor, nasıl bir iş anlamadım ama kuyuda çalışıyor ve işinin çok iyi olduğunu ve benim de çalışıp çalışmak istemediğimi soruyor. Ben karanlık ve yer altında dar bir yer olduğu için ben de fobi oluşabilir diye kuyuya inip inmemekte kararsız kalıyorum, ama bu rüyada hiç zorlanmadım, aslında. Sabah uyandığım da hiç kötü hissetmedim. Bana manasını çözme de yardım ederseniz çok sevinirim.

Burcu merhaba, gördüğün rüya sahip olduğun merak ve öğrenme arzusu sayesinde hayatında gizli kalmış bazı yönlerini keşfedeceğini ve bu sayede bir çok korku ve endişeden uzaklaşarak hayata kendinden daha emin, daha mutlu ve huzurlu devam edeceğini ifade etmektedir.

Ben rüyamda eski eviminin altında kuyu buluyorum taşları kaldırıp evin içinde sonra kuyunun içine bakıp ürperiyorum simsiyah ve sonra kuyuya fatiha suresini okuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir