Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Kuzgun Görmek

Rüyada kuzgun görmek neye işarettir?

İyi günler, rüyamda tepeden tırnağa simsiyah bir kuşun bana aynen bir köpek gibi üstüme saldırmak istediğini gördüm, kuş gibi ötüyordu ama çok asiydi, gagası olağanın dışında çok çok uzundu ve bir başka bayanın onun gagasından tutup kapattığını gördüm ve o bayan bu kuşun bir kuzgun olduğunu söyledir.

Rüyada kuzgun görmek yorumu

Rüyada kuzgun görmekMerve selam, rüyada siyah kuşların ölüm ya yok oluş haberleri ile ilişkisi olduğu söylenir. Burada anılan yok olmak terimi sadece ölmek anlamında değildir; başlanan bir projenin iptali, girişimde başarısızlık, yapılan bir denemenin sonuç vermemesi, bir ilişkinin iyi bitmemesi, bir ticari faaliyette zarar etmek anlamları da taşıyabilir. Ancak rüyadaki kadının o kuşun bir kuzgun olduğunu söylemesi anlamı kuzguna çevirmektedir.

Rüyada kuzgun görmek rüyayı gören kişinin işlerinizde yaşadığı sıkıntıları veya problemleri çevresine fazla yansıtma huyunun etrafı tarafından yadırgandığını, hoş karşılanmadığını gösterir. Kuzgun sesi duymak kişinin çevresindeki dürüst olmayan kişilerin sözlerini dikkate almaması gerektiğini aksi takdirde kandırılma ihtimalinin yüksek olduğuna rivayet edilir. Vücuduna, başına ya da koluna kuzgun konması bulunduğunuz aile topluluğu ya da arkadaş grubunda birinin canınızı sıkacak bir şey yapacağına veya bir söz söyleyeceğine delalet eder. Bir kuzgunun kendisine saldırdığını görmek tanıdığın birinden bir azar işitmeye veya bir uyarı almaya yorulur. Kuzgun ölüsü veya ölmüş bir kuzgun görmek rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu karamsar duygulardan bir süre daha kurtulamayacağına ve bir süre daha bundan rahatsızlık duymaya devam edeceğine işaret eder. Bir kuzgunun öldüğünü görmek rüya sahibinin içindeki bir kötü duygudan bir an önce uzaklaşması gerektiğine delalet eder. , karakterinizin kimi karanlık yönleri ya da kötü alışkanlıklarınızdan bir an önce kurtulmanız gerektiğini temsil eder. Kuzgun öldürmek kişinin tutkularının esiri olması nedeniyle girdiği bunalımlı dönemin devam edeceğini gösterir.

Kuzgun nedir?

Bayağı kuzgun, karakarga veya kelağ (Farsça: کلاغ) (Corvus corax), kargagiller (Corvidae) familyasından Corvus cinsi, zekası, büyüklüğü ve simsiyah olması ile dikkat çeken bir kuş türü. Kanat açıklığı 1,5 metreye ulaşabilir. İri ve uzun gagası, baklava biçimli kuyruğu, onu uçarken tanınmasını sağlar. Vücudundaki tüm tüyler siyah, boyun altı tüyleri diktir. Yerleşik ve gezici kuşlardır. Boyları yaklaşık 64 cm’dir. 3-6 arası yumurta yumurtlarlar. Kuluçka süreleri 12 gün, yavru kuşların uçma süreleri 16 gündür. Gagaları kalın, çok kuvvetli ve siyahtır. Ötüşleri, uçarken “korrk” şeklinde, uyarı içinse “rrab, klong” şeklindedir. Uçarken kuyrukları kama şeklinde durur. Basit, çalı çırpıyla yaptıkları yuvalarını ağaçların ya da kayalıkların üzerine yaparlar. Sürü oluştururlar ve bir arada bulunmayı severler. Kendilerinden daha kuvvetli olan kuş türlerine saldırabilirler.

Kuzgunların zekasıyla ilgili anlatılan çok sayıda öykü duyulabilir; çünkü kargagiller içinde en akıllı kuşlar oldukları düşünülmektedir. Bunda, oyunculuklarının ve akrobasi yeteneklerinin yanı sıra, çeşitli sorunlarla çözüm üretebilme özelliklerinin de katkısı büyüktür. Sorunlarını çözümlerken doğada bulunan materyallerden de yararlanmaları zekalarının ne denli gelişmiş olduğunun kanıtıdır. Kuzgunlar aynı zamanda hırsız kuş olarak da bilinirler. Bunun nedeni dişilerini etkilemek için özellikle parlak, beyaz ve mavi renkteki nesneleri yuvalarına taşımalarıdır. Böcekler, solucanlar, midyeler, balıklar, bitkisel maddeler ve tohumları besin olarak tüketirler.

Palearktik’de yaygındırlar. Türkiye’nin her yerinde bulunabilen yerleşik kuşlardır. Fundalıklarda, daha çok ormanlık, dağlık kesimlerde ve hayvan yetiştirilen yerlerde bulunurlar.

Hayda Kızılderililerine göre insanlar kuzgun tarafından yaratılmıştır. Nunivak Çupiklerinden kuzgun maskeli bir erkek, 1929. Yupikler, şaman inancına göre kuzgun (tulukaruk) tarafından yaratılmıştır. ABD’de Alaska eyalertindeki Hayda ve Tlingit Kızılderilileri ile Yupik ve İnyupik Eskimolarının geleneksel inancı olan şamanizmde insanlar kuzgun tarafından yaratılmıştır. Ayrıca pagan tanrısı Odin’in 2 kuzgunu vardır.Bu kuzgunlar ona dünyadan haberler getirir.Kuzgunlardan birinin adı Huginn (düşünce) ve diğerinin adı Muninn’dir (hafıza).

Kaynak : Vikipedi

“Rüyada Kuzgun Görmek” için bir yanıt

Rüyamda kuzgun ve yavrusunu gördüm gözleri pembeydi ve onları seviyorum sizce bi anlamı varmıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir