Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Labirent Balığı Görmek

Rüyada labirent balığı neye işarettir?

Rüyada labirent balığı görmekRüyada labirent balığı görmek rüya sahibi hakkında başkalarına kendini kapatmayı planladığınızı ifade eder. Başkalarına duygu ve düşüncelerinizi açıklamada tereddütlü olduğunuzu, kimi endişeler taşıdığınızı gösterir.

Labirent balığı nedir?

Labirent balığı, Perciformes takımının Anabantoidei alt takımını oluşturan küçük yapılı balık türlerinin ortak adı. Bu gruba adını veren, solungaçlarının üstündeki, kılcal damarlarla kaplı girintili çıkıntılı bir çift boş­luk yardımcı bir solunum organı olarak işlev görür. Bu yapı sayesinde yuttukları havayla soluyabilir, böylece oksijeni yetersiz sularda yaşamlarını sürdürebilirler. Labirent balıkları Asya ve Afrika’daki tatlı sularda yaşar. Birçok türünün erkekleri ağızlarından saldıkları, sümüksü bir sıvıyla sarılmış hava kabarcıklarından su yüzeyinde sabun köpüğü görünümünde bir yuva hazırlar.

Yaklaşık 70 türden oluşan bu grubun çoğu yaygın bir biçimde akvaryumlarda beslen­mektedir. Önceleri Anabantidae familyasın­da toplanan çeşitli türler günümüzde genel­likle beş familyaya ayrılır: Badidae, Ana­bantidae, Belontiidae, Helostomatidae ve Osphronemidae. kaynak: e-okul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir