Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Lale Soğanı Görmek

Rüyada lale soğanı görmek nedir?

Konu : Rüyada Lale Soğanı Ekmek

Mesajınız Rüyamda çiçek açmamış, küçük bir lale fidanını, soğanıyla bulunduğu yerden söküp, küçük bir saksıya, üzerine bir parça toprak atarak aldığımı gördüm. Yorumunu rica ederim.

Rüyada lale soğanı görmek yorumu

Rüyada lale soğanı görmek, yeni bir başlangıcı temsil eder, bu başlangıçta hayat görüşünüzde kimi değişiklikler olacağını, daha uyumlu, daha işbirlikçi davranmaya başlayacağınızı ve çevrenizin daha çok beğenisini kazanacağınızı gösterir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada lale görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

Lale soğanı nedir?

Lale (Tulipa) (Farsça : لاله), zambakgiller (Liliaceae) familyasından Tulipa cinsini oluşturan güzel çiçekleri ile süs bitkisi olarak yetiştirilen, soğanlı, çok yıllık otsu bitki türlerinin ortak adı. Lale soğanı ise bu bitkinin çoğaltılmasına yarayan kök kısmıdır.

Anavatanı Pamir, Hindukuş ve Tanrı dağlarıdır. Türkler göçleri esnasında bu bitkinin soğanlarını Anadolu’ya getirmiştir. 1500’lü yıllarda Avrupa’ya Anadolu’dan giden lale özellikle Hollanda’da çok yaygındır. Soğanlarının üzerinde zarımsı bir örtü bulunur. Etli ve yeşil 2-8 yaprağı vardır. Çiçekler, saplar ucunda çoğunlukla bir, bazen ikidir.Kırmızı, sarı ve ara tonlarda renklere sahiptir.

16’ncı yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından Hollanda Kralı’na gönderilen laleler, ilk başta Hollandalıları ve kısa zaman içerisinde tüm Avrupalıları hayranlık içinde bırakmışlardır. Böylece günümüze kadar Dünya’nın en fazla lale üreten ülkesi Hollanda olmuştur. Kaynak: tr.wikipedia.org.

“Rüyada Lale Soğanı Görmek” için 2 yanıt

rüyamda pazarcı bir kadın agaç kütüğü kökünden lale soğanlarını koparıp koparıp veriyor.bunları sat parasını bana getir diyor

Ruamda kalabalik insanlar vardi outside konusma yapiliyordu, hediye olarak yaprakli buyuk sogani kazip icinden guzel kokulu forfum cikiyordu baska insanlarin soganini da kazip yardim ettim ‘ve sonra kalabalik birden dagilmaya basladi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir