Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Lazanya Görmek

Rüyada lazanya görmek neye delalet eder?

Selam, ben Melek, 20 yaşındayım, üniversiteye hazırlık yapıyorum, su an ki ruh halim üzgün, ben bundan 2 sene önce kasım ayında kaza orucumu tuttum ve tuttuğum ilk gün akşam iftarda su içmedim sadece yemek yedim, bunu niye yaptın bana dediler ki “kaderimizdeki kişi akşam rüyamıza gelip bize su verecekmis” bende denedim ve akşam uyudum. Rüyamda annem ile babamın ortasında tanıdığım biri oturuyordu, yemekte lazanya vardı, sevdiğimdi o zamanlar ve o rüya bana bir mesaj verdi “kaderindeki kişiyi ya 1 ay sonra göreceksin ya da 4 ay sonra göreceksin” dedi karşıma 4 ay sonra biri çıktı ama 2 3 günde vazgeçti benden daha çıkmadik bile ben o rüyaya hiçbir anlam veremedim lütfen bana rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim

Rüyada lazanya görmek yorumu

Rüyada lazanya görmek rüya sahibi için yüksek idealleri veya kendini ya da ilişkini test etme ihtiyacını simgeler. Rüyada lazanya yemek veya lazanya yediğini görmek sıcaklık ve konfor temsil eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar hakkında bir şey söylemek zor.

Lazanya, peynir, domates sosu veya ragù (bir tür et sosu) ile yapılan İtalya asıllı bir yemektir. Farklı katmanlarda ve farklı şekillerde yapılabilen yemeğe, ricotta veya mozzarella peyniri eklenebilmektedir. Lazanya sözcüğü, başta pişirme kabının adı olsa da, günümüzde sadece yemeğin adına lazanya denilmektedir.[1]. İngilizce konuşan ülkelerde “lasagne” sözcüğü kullanılsa da Amerika’da “lasagna” olarak geçmektedir.

Lazanya için farklı tarifler mevcuttur. Örneğin ricotta ve mozzarella gibi İtalyan peynirleri kullanılabilmektedir. Klasik türdeki “Lasagne alla Bolognese” sadece Parmesan peyniri kullanmaktadır. Genel olarak domates türevi sosları kullanılabileceği gibi, “besciamella” (Beşamel sos) da kullanılmaktadır. Ancak temel tariflerin dışına çıkıldığında, ıspanaklı, deniz ürünlü, etli, sebzeli lazanyalar görülebilmektedir. Łazanki ise Belarus ve Polonya gibi Doğu Avrupa’da yenilen bir lazanya çeşididir. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir