Rüyada macera görmek

Rüyada macera görmek neye delalet eder?

Rüyamda tanımadığım bir yerde, sarp kayalıkları olan bir tepeye doğru maceralı bir yolculuk yapıyorduk, yanımda çok sevdiğim iki arkadaşım da vardı. Ancak ilginç olan benden bir tane daha vardı. Yani ben rüyada iki kişiydim, vücudumdan bir tane daha yanımdaydı. Kuru çatlamış toprakta tepeye doğru yukarı çıkıyorduk ve o da peşimizden geliyordu, gördüğüm kadarı ile beni koruyucu davranıyordu, sanki kayalıktan düşersem beni tutacağını hissediyordum. Sonunda tepeye vardık ama aklım ikinci bende idi, tepeye varınca onunla konuşmayı düşünüyordum ve konuşmak için geriye döndüğümde birden yok olduğunu gördüm. O sırada uyanmışım. Lütfen söyler misiniz ben kafayı mı yedim, tüm bunlar ne demek? 21.kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada macera görmek yorumu

Rüyada macera görmekNihal selam, bu çok değerli ve ilginç rüya için teşekkür ederim. Bazı düşünürler insanın içinde iki tane ben olduğunu daha doğru deyimle insanın düşünce yapısının iki bileşeni olduğunu söylemektedir. Birisi duyguları yöneten duygusal yön, diğeri mantığı yöneten mantıksal yön. Kişi bu iki yön arasında dengeyi sağladığı müddetçe mutlu ve başarılı olmaktadır. Dolayısıyla seniz sarp kayalıklara, maceraya iten senin duygusal yönün iken arkanda gördüğün ikinci ben ise senin kazadan uzak durmanı sağlayan mantıksal yönündür ve çok ilginç bir şekilde sen tepeye ulaşınca yani tehlike geçince yok oluyor. Dolayısıyla sen kafayı falan yemedin, gördüğün rüya oldukça güçlü ve mantıklı bir rüyadır.

Rüyada macera görmek rüyayı gören kişinin duyarlılığı ile alakalı mesajlar verir ve rüyadaki diğer olaylarla birlikte anlam kazanır. Macera filmi görmek kişinin cinsellik konusunda yükselen beklentilerini ve bu durumun duygusal açıdan rüyayı gören iç dünyasını etkilediğini anlatır. Maceralı bir şeyler görmek rüyayı gören insanın içinde bulunduğu eylemsizlik halinden çıkacağını ve yaşamına renk katacak yeni bir şeylerle uğraşacağını ve bundan mutlu olacağını gösterir. Macera yaşayan ya da maceralı işler yapan, maceraperest birilerini görmek kişinin içinde bulunduğu savunma durumundan artık çıkması, etrafa karışması, yeni insanlar ve kültürler tanıması, bir takım yenilikler yapmasının zamanının geldiğini simgeler. Rüyada macera yaşamak sizin şu anda tembellik yaptığınızı gösterir. Macera yaşadığını görmek aslında düşünce aşamasında olan bir takım şeyleri uygulamaya geçirmek için adım atmanız ve hemen çalışmaya başlamanız gerektiğine rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir