Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Mağara Görmek

Rüyada mağara görmek neye delalet eder?

Merhaba, dün akşam rüyamda ailecek mağara gördüm, ailemle mağaraya girdiğimizi görüyorum. Mağaranın içinde de çok güzel bir havuz vardı ama öyle güzeldi öyle ferahtı ki su gerçek hayatta böyle huzurlu bir havuz olamaz, ailecek o havuza girdik, hepimiz çok mutlu olduk. Sonra herkes çıktı, baktım havuz kirlenmiş, havuzun üstünde topak topak kir vardı, onlar orta kısımlarında toplandı. Bende “çıkayım bari” dedim ve çıktım. Arkasından bir baktım bu rüyayı ben rüyamın içinde görüyormuşum, yani rüya içinde rüya diyeyim.

Rüyamda annemlere “böyle böyle rüya gördüm ben bakın” dedim, onlarda “aa bak çok iyi görmüşsün, sıkıntılardan kurtulacağız inşallah” dediler. Sonra en son havuzun üstünde kir toplandığını söyleyince de “aa bak bu çok kötü olmuş” dediler.

Arkasından ben başka bir rüya daha görmeye başladım. Yine mağara gibi bir yerdeyiz ailecek ama bu diğer mağaradan çok daha güzel, aydınlık ferah güzel kokulu mükemmel bir yer. Gerçekte olamayacak bir yer. Mağaranın taban kısmı su içinde yüzebilecek derecede. Su ne sıcak ne soğuk, tam ideal ve ferah ve kirlenmiyor hiç. Mağaranın yerinin tamamı su ama yukarıdan da posalı bir şekilde portakal suları yağıyor, ağzımızı açıp portakal sularından içiyoruz, hepimiz çok mutluyuz.

Ancak şöyle bir gariplik var, portakal suları aktığı halde suya karışmıyor, suya gelince yok mu oluyor artık orasını görmedim ama suya karışmadığından eminim ve portakal suyu o kadar enfes ki doyulamayacak derecede. Kesinlikle rüyada bile görmek muhteşem bir şeydi. Meğerse buda rüya içinde rüyaymış, yine annemlere anlatıyorum rüyamda rüyamı. Annemler “bak bunu sonradan görmen çok iyi oh çok iyi çok iyi” diye seviniyorlardı.

Rüyam burada bitiyor, hani insan anlar ya rüyanın gerçek olup olmadığını. Ben uyandığımda bu rüyada bir özellik var gibi hissettim, sahih bir rüyaydı, sanki bir mesaj var, sanki bana gibi hissettim. Ayrıca kimi sıkıntılarımızdan dolayı yapamadığım şeyler için üzülüp ağlayarak uyumuştum onu da ekleyeyim. Şimdiden teşekkürler ilginizden dolayı. Büşra.

Rüyada mağara görmek nasıl yorumlanır?

Büşra, bu muhteşem rüyaları bizlerle paylaştığın için çok ama çok teşekkür ederim. Böylesine güzel rüyaları görmek çok az kişiye nasip olmaktadır. Gördüğün rüyaların çok önemli iki özelliği var: Birincisi rüya içinde rüya görmek. Bu rüyaların gerçekleşme şansı en yüksek rüya grubudur ve genellikle rüyada görülenler çok kısa sürede gerçekleşir. İkinci önemli nokta rüyalarında geçen olaylar ve konular hep hayırlı şeyleri işaret etmektedir. Bir rüyadaki olaylar hep aynı noktayı işaret ediyorsa o rüyaların verdiği mesaj güçlüdür şeklinde yorumlanır.

Ben fazla uzatmadan mesajı çözmek istiyorum. Rüyaların ortak noktası mağara görmek olup, olaylar hep mağarada geçmektedir. Rüyada mağara görmek hayatınız boyunca size destek veren, sırtınızı dayayabileceğiniz insanların olduğuna işaret eder.

Bu bilgi ver diğer olaylar bir arada değerlendirildiğinde rüyalarınız, gerçek yaşamınızda birinin ya da birilerinini destek ya da vesile olmasıyla sıkıntılardan kurtulup, huzur, mutluluk, feraha ereceğinizi işaret etmektedir. Bir büyüğünüz olarak bana güvenirseniz bu destek yüce Allah’tan gelecektir diyorum, lütfen ona sığının, dua edin ve hayırlısını isteyin.

Mağaraya girmek, mağaraya girdiğini görmek, bir mağaranın içinde olmak ana rahmini ifade eder. Bu yüzden korunma, sakınma ihtiyacını gösterir. Karanlık mağara, karanlık mağarada yürüdüğünü görmek bilinçaltını keşfettiğinin işaretidir. Büyük mağara işlerinizi başkalarından saklamak ve her türlü sıkıntı ve şiddetten kurtulmak olarak yorumlanır. Küçük mağara gören hasta ise hastalıktan kurtulmak, tutukluysa; tutukluluğun bitmesi anlamına gelir. Rüyada dikit görmek rüyayı gören kişinin kendisine kaygı veren bir problem olduğunu ve bu konunun zihnini meşgul ettiğini simgeler. Bazen de dikitler insanın bir sorunun cevabı için beynini çok zorladığına işaret eder.

“Rüyada Mağara Görmek” için 3 yanıt

Rüyada mağaraya girmek
Selamlar, Rüyamda mağara gibi bir yerdeyim, mağara mı değil mi bilmiyorum oraya benzettim, içi genişti 3 kapısı varmış, teker teker kapanıyormuş kapılar. İçerisi zaten karanlık ama aydınlık biraz içeri giriyormuş, yani etrafın kerpiçten her yer duvarlar yerleri görebiliyorum, 1 kapı kalmış açık olan oraya doğru yöneliyormuşum ama göremiyorum sonumu tabi uyanıyorum. nedir acaba yorumu?

Mağaraya girmek, mağaraya girdiğini görmek, bir mağaranın içinde olmak ana rahmini sembolize eder. Bu yüzden korunma, sakınma ihtiyacını gösterir.
Rüyada kapı görmek gerçek yaşamda karşınıza çıkacak fırsatlar ve imkanlar ile sizin bunlara tepkiniz konusunda mesajlar verir. Rüyada kapılar, fiziksel duruma göre detaylı olarak açıklanır.
Kapalı kapı görmek kendinizi diğer insanlardan soyutladığınızı, iletişim sorunları yaşadığınızı gösterir.

Mağaraya sığınmak
26 yasindayim, bekarim ve suan issizim ve kotu bir donemden geciyorum, genel olarak umitsiz hissediyorum, hep kotu seyler olcagi inanci var ve hayal kirikliklari yasamak istemedigim icin kendim kendimi umitsizlestirmeye calisiyorum. Ruyamda bir magaradayim, ferah her tarafi karla kapli bir magara, sanki yanimda da bir bebek var ve ikimiz magaraya siginmis sonra ben kucuk bir araliktan magaranin disina bakiyorum her taraf bembeyaz Kar ve karin uzerinden tepeden gelen bir su akiyor. Ay diyorum Allah’im ne guzel bir yer, ama bir yandan da saklanma tedirginligi var uzerimde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir