Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Mahcup Olmak

Rüyada mahcup olduğunu görmek nedir?

Rüyamda eski sevgilim ailesiyle birlikte bizi ziyarete gelmiş, yemek sofrasında oturuyorlar. Büyük kenarları yukarı kalkmış beyaz porselen bir servis tabağında pişmiş bütün piliç getiriyorum. Misafirlerden birisi galiba annesi piliçten yiyor ve “çok güzel pişmiş” diyor. Birisi ( galiba babası) de yiyor ve “hayır çiğ daha” diyor. Bende mahcup bir şekilde “demek ki bazı yerleri iyi pişmemiş, çiğ kalmış galiba” diyorum.

Sonra uyanıyorum tekrar rüya görüyorum, evimizin bahçesinde ( ki gerçekte böyle bir bahçemiz yok eski evde vardı ama orası da değil ) bir sürü büyük gri fare görüyorum, farelerin bacakları çok uzun ama kuyrukları yok. Eve girecek fareler diye çok korkuyorum. sonra yine uyanıp uyuyorum, bu kez de buz tutmuş göl veya deniz görüyorum. Rüyaların sırasını bilmiyorum, gerçekten arada uyanıp uyanmadığımı ama aynı gece gördüm bu üç rüyayı. 39, Kadın, Bekar, Çalışmıyor

Rüyada mahcup olmak yorumu

Semanur merhaba, öncelikle eski sevgilini rüyada görmek sayfasını okumanı tavsiye ediyorum. Orada göreceğin gibi eski sevgiliyi rüyada görmek genel olarak pişmanlık ve vicdan muhasebesi ifadesidir.

Misafirleriniz ile yemek sofrasında olmanız sevineceğiniz ve mutlu olacağınız bazı gelişmeleri işaret eder. Misafirlere piliç pişirmeniz  kendine olan güvenini yeniden kazanmaya başladığını, öz güveninin artmasıyla yaşamının olumlu yönde gelişmeye başlayacağını işaret ederken pilici birinin beğenip başkasının beğenmemesi her zaman iniş çıkışlara hazırlıklı olmak, bunlardan fazla etkilenmemek gerektiğine yorulur.

Rüyada mahcup olmak, mahcup olduğunu görmek gizli korkularınız, kendine güvensizlik veya zayıflık duygusu taşıdığınızı ifade eder. Rüyada birini mahcup etmek, mahcup ettiğini görmek cinsellik konusunda kendinize güvensizliğinizi ifade eder.

Diğer rüyada gördüğünüz gri fareler kendinizi değersiz görme duygusundan bir an önce kurtulmanız gerektiğini anlatmaktadır. Lütfen fare rüya yorumu sayfasını inceleyin.

“Rüyada Mahcup Olmak” için 3 yanıt

Elini öptürmek ve mahcup olmak
Merhabalar. Bekarım, 19 yaşında, öğrenciyim. Rüyamda sevdiğim kişinin babasını, ablasını ve kuzenini gördüm. Babasıyla tanışırken babası benim elimi öptü ve ben o an çok mahcup oldum. Sonra ablası ve kuzeniyle tanıştım, iyi davrandılar. Akşam olduğunda sevdiğim kişiyle aynı yatakta yatıyoruz. Sabah oldu ve annesiyle tanıştım. Ondan sonra sevdiğim kişiyle kavga ettik ve ben gitmek istedim ama ailesi özelikle annesi beni bırakmak istemedi. Ben bu rüyayı sabaha karşı gördüm ve biraz endişeli hissediyorum çünkü üst üste sevdiğim kişi rüyama giriyor, birlikteyiz ama biz. Rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi günler.

Dilan selam, görmüş olduğun rüya hayallerine ve hedeflerine ulaşmak için bazı endişelerin olduğunu göstermekte ve reel hayatta bir durum ya da sorun karşısında kendini hazır hissetmediğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir