Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Mahmut Efendi ve Abdulbaki Hz. görmek

Rüyada Mahmut Efendi ve Abdulbaki Hz. görmek neye delalet eder?

Selamun Aleyküm. Adım ahmet. 30 yaşındayım. Dün gece çok rahatsızlandım, titremeye başladım, üşüdüm ve uyuya kalmışım.

Rüyamda Mahmut Efendi ve Abdulbaki Hz. gördüm. dedem’in yönlendirmesi ile ellerini öptüm ve sonra giderken Aldulbaki Hz. dedeme bakarak bu çocuğun içinde şeytan var dedi. Ve dedemin ricası ile beni havaya kaldırıp yukarı bakmamı istediler. Bende iyice baktığımda sivri gözleri olan simsiyah birini gördüm. beni yere bıraktıklarında ise uyandım. Hastalığım kalmamıştı. O an tövbe etmek için namaz kıldım ve namaza başladım?” 30, Erkek, Evli, Çalışıyor

Rüyada Mahmut Efendi ve Abdulbaki Hz. görmek yorumu

Ahmet merhaba,

Dikkat edersen rüyada geçen her iki insanda önde gelen değerli dini önderlerdir ve onları rüyanda görmüş olman aslında gerçek hayatında ilahi bir güçten yardım beklediğini anlatmaktadır. Allah’a sığınıp, ona yakarıp, dua edip, ne dileğin varsa Allah’tan istediğinde dualarının geri çevrilmeyeceğine inanabilirsin.

Rüyada şeytanı görmek rüyayı gören insanın amaçlarına ulaşabilmek için doğru olmayan, haksız, kötü yolları veya metotları denemesinin ona faydadan çok zarar getireceğini bilmesi gerektiğini ifade eder. Bu rüya aynı zamanda sizi doğru yoldan çıkarmaya çalışan kişiler olabileceğini ve ister onun dediklerini yapmak isterse yaptıklarını yapıp onun yolundan gitmekten sakınmanız gerektiğini temsil eder.

Rüyada tövbe ettiğini görmek rüya sahibi kişinin zihninin yaşadığı kırıklıkları veya tatminsizlik ile meşgul olduğunu gösterir. Bunların sebebi kendiniz hakkında bastırılmış duygular veya içinde bulunduğunuz negatif ortam olabilir şeklinde rivayet edilir.

Rüyada namaz kıldığını görmek hemen tüm Müslüman insanların gördüğü temel ve önemli bir rüyadır, çok hayırlıdır. Rüyada şartlarına uygun olarak, rüku ve secdelerini tam yerine getirerek, kıbleye dönmek suretiyle farz namaz kıldığını gören kimse Allah’in farzlarından birini yerine getirir. birisinden aldığı malı veya birisine olan borcunu öder, aynı zamanda günah, yanlış işlerden de sakınır.

“Rüyada Mahmut Efendi ve Abdulbaki Hz. görmek” için 4 yanıt

Mahmut Efendi’yi görmek
Merhaba ben bir gün önce Mahmut efendinin resimlerine bakıyordum, sonra zikirle ilgili nasıl çekmeliyim onu düşünüyordum, daha sonra uyudum. Rüyada büyük bir camideydim, kalabalık, herkes grup grup oturuyordu, bende bir duvarın kenarına oturdum, yanıma baktığımda Mahmut Efendi sırtını duvara yaslamış oturuyordu, bende heyecanlandım elini öpmeye kalktım, öptürmeden yanağımdan öptü, sonra zikirle ilgili 111 defa zikir çek dedi, bu ne anlama geliyor?

Ulaş merhaba, gördüğün rüya hayırlara işaret olup, gittiğin tolun doğru olduğunu, huzur ve sağlık içinde bereketli günlerin seni beklediğini temsil etmektedir. 111 sayısının senin için ne ifade ettiğini düşünmen gerekebilir.

Merhaba rüyamda Mahmut efendi hz. Ben uyurken ellerime dokunuyor ve rüyada uyandığımda ellerimdeki ojelerin silindiğini gordum.Yorumlarsaniz çok sevinirim.

Selamun aleykum
Medreseye yeni baslayan bir kız kardesim var ve baslarken cok istekli basladi fakat son zamanlarda hic bir sebep olmadigi halde birakmak istedigini soyler oldu bende bu sebep surekli yanina gitmeye calisiyorum alissin diye ertesi gün yine gidecektim ki ruyamda tasiniyoruz ama eski evimiz den bir yatak yun yatagini atacagiz atmadan önce dayim bu guzel ve yumusak bir yatak bunu atmasaniz aslinda iyi olur diyerek topladik büyükçe bir posete poşete koyduk ben ve Dayim sonra ondan kalanlari temizlerken dayim ceketinin ceplerinden fotograflar çıkardı mahmut efendinin hz.leri ve seyda hz.lerinin bak dedi bunlarda sakin yolunuzu cevirmeyen bunları kaymetmemek icin adamlar umumi yerlerinde bile saklarlar bende nasil yani dedim dayi sacmalama olmaz öyle şey hayır şöyle dedi onlarla var olabilmek ve devam ettirebilmek icin yaparlar bunu ve sonra bana iclerinden bir fotograf daha gosterdi ama bu fotograf farkliydi bir çocuk mu bebek mi bilemedim gözleri çakır gibi simsiyah koyun misali kafasini sarmis sarmalanmış araplar gibi hafif bir tebessüm yüzünde görür gormek ne guzel bir bir sey bu böyle dedim dayim oyledir dedi ve bana nasip olucak insAllah diyerek doğruldu ve eski evimiz diye adlandirdigimiz fakatlr ordan baska olan bir yerden ayrilmaya koyulduk Dayim hadi gamze yeni eve koltuklari geldi onlari tasimaya gidelim dedi ben uyandim hayir olsun insAllah.

Birde uyandindiktan sonra ailem kardesimi gormeye gitmememin gerektegini yoksa daha cok hizi isteyecegini ordan cikmaya heveslenecegini soylei ve beni yollamadilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir