Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Mahsur Kaldığını Görmek

Rüyada mahsur kaldığını görmek neye çıkar?

Gördüğüm rüyadan oldukça etkilendim. Araştırmama rağmen rüyamın tam ne anlama geldiğini öğrenemedim. Rüyam şu şekildeydi. Bir terasta gece vakti çok sevdiğim yabancı ırktan dostlarım hatta akrabalarımdan kuzenlerim ve ailem vardı. Sanki orada mahsur kalmıştık. Hiç bir yere ayrılamıyorduk. Daha sonra düşman diye nitelendirdiğim kimseler terasa geldi ve hepimizi kontrol altına aldı. Hepimiz esir alındık. Düşmanlar arasında cüppe giyen İslami insanlar da vardı, modern kadınlarda vardı. Daha sonra zamanla herkes öldü, bizi esir alanlar gitti, ülkede yaşam belirtisi yok bir avuç insan kalınmış her yerde gizli düşman suikastçıları bulunmaktaydı. Ses çıkarmamak için yine aynı küçük çatı katında yavaş hareket ediyorduk.

Zifiri bir gece vakti, her yer sessiz ve ıssız, kalan sevdiğim birkaç kişiyle terasta iken birden karşımızda duran büyük futbol sahasında Türk insanlar Türk bayrakları belirdi. Bayrağımızı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri açıldı futbol sahasının ortasına. Ülkemizin ve bizim çektiğimiz bu işgalden dolayı bu görüntüyle bağırmaya ağlamaya başladım derken suikastçılar çatılardan bize saldırmaya ve kılıçlar, bıçaklar atmaya başladılar bizde elimizdeki kılıçlarla kendimizi savunmaya çalıştık. Daha sonra terasa inmeyi başardılar tam kaçıyorduk ki aslında istedikleri kişi bizler değildik. Yanımızdan birini arıyorlardı onun peşine düşüp yanımızdan gittiler. Hepimiz inanılmaz rahatlamıştık bizi öldürmedikleri için. Zifiri karanlıkta korkudan titrerken rüyam sona eriyor.

İnanılmaz bir durumdu benim için çok korkutucu ve uykudan uyandığımda bile uzun süre gerginliğini atamadığım bir rüyaydı. Umarım cevap yazarsınız gerçekten hic bir yerde tam cevabını bulamadığım gibi bu kadar etkilendiğim bu rüyanın ne anlama geldiğini öğrenmek için can atıyorum. Şimdiden emeklerinize teşekkür ederim saygılarımı sunuyorum. Yaş: 22, Medeni Durum: Bekar, İş: Öğrenci, 2. üniversitemi okuyorum ama uzun zamandır istediğim bir işte ve istediğim bir bölümde okuyamadım. En çok istediğim dileğimi gerçekleştiremedim. Her şey ters gidiyor uzun süredir. Ve kendi çapımda tüm umutlarımı yitirmiş, insanlardan uzaklaşmış, eve kapanmış bir durumdayım.

Rüyada mahsur kalmak açıklaması

Hale merhaba, rüyanın bilimsel açıklaması olarak batı kültürlerinde “kişinin ruh halinin uykudaki yansımasıdır” tanımı kabul edilmektedir. Senin rüyanda aynı bu tanıma tıpatıp uymaktadır. Kendini bazı konularda çaresiz hissettiğini, sahip olduğun bazı değerlerin tehlike altında olduğunu düşündüğünü, umutsuzluk ve karamsarlık içinde olduğunu anlatmaktadır. Yani sen bu rüyayı gördüğün için işler kötüye gitmeyecek veya umutsuzluğa düşmeyeceksin. Tam tersine işler kötüye gittiği, karamsarlığa düştüğün için sen bu rüyayı gördün.

Öte yandan mahsur kalmak rüya tabiri sayfasında anlatıldığı gibi rüyada mahsur kaldığını görmek rüyayı gören kişinin uyanık hayatında karşısına çıkan yeni bir durum veya oynaması gereken farklı bir role uyum sağlamak konusunda zorlandığını ve bunu başaramayacağını düşündüğünü gösterir denilmektedir. Zaten rüyanın devamında gelişen olaylarda bu durumun devamında olabileceklerin tahminidir.

Her şeye rağmen çalışmak, mücadele etmek, pozitif düşünmek ve umudu yitirmemek gerekmektedir. Her gecenin bir sabahı olduğunu akıldan çıkarmamak gerekmektedir. Unutmayın ki iyiler en sonunda daima kazanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir