Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada manastır görmek

Rüyada manastır görmek neye delalet eder?

Rüyamda sevdiğim insanın iş yerine gidiyorum ve onu soruyorum “kendisi burada değil ama evine bakın, evi şuradaki manastırın yanında” diyerek yakındaki bir manastırı gösteriyorlar, manastırın yanına gidiyorum, yanındaki bir apartman dairesine çıkıyorum ve kapıyı çaldığımda sevdiğim adamın annesi  başında beyaz tülbent ile kapıyı açıyor “Cevdet yok mu” diyorum “hayır yok” diyor, arkasında 4 tane uzun boylu, bıyıklı, yakışıklı adam var “bunlar kim” diyorum “Cevdet’ in kardeşleri” diyor, beni içeri davet ediyor, içimden diyorum ki “bunlar ne kadar yakışıklı, Cevdet hiç bunlara benzemiyor” ve salona girdiğimde oranın cami avlusu gibi olduğunu görüyorum, merdivenler var, duvarlarda Arapça yazılar var, sesimi çıkarmayıp içimden “bunlar Geylanilerden herhalde” diyorum. Sonra evime gidiyorum (rüyada iken hala) uyuyorum, sabah kalktığımda sağ yüzük parmağımda daire içinde yeşil renkte bir yanı Arapça yazı bir yanı Zülfikar dövmesi var, şaşırıyorum ve içimde değişik bir duygu oluşuyor, orada uyandım.

Rüyada manastır görmek yorumu

Buket selam, gördüğün rüya ana hatlarıyla yaşamının manevi yönünde bazı dalgalanmalar yaşadığını ve bu dalgalanmaların günlük yaşamını da olumsuz etkilemeye başladığını ifade etmekte, bir an önce bazı kararları verip, çizeceğin yolda ilerlemen gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada manastır görmek rüyayı gören kişinin bazı konularda derin korkular ve endişeler taşıdığını ve bunlardan korunmak istediğini temsil eder. Bir manastıra gitmek veya manastırda olduğunu görmek kişinin çevresindeki kötülüklerden uzaklaşmak, bazı şeylerden ya da kişilerden uzak kalmak istediğini gösterir.

Manastır nedir?

Manastır, din görevlilerinin ve kendini dine adayan kimselerin bir arada yaşadığı dini yapıdır. Hristiyanlıkta, Budizm’de ve Hinduizm’de önemli bir yer tutar. Genelde şehirden ve uygarlıktan uzakta, ulaşılması zor alanlara kurulurlar. Bunun amacı, inzivaya çekilen kişilerin beşeri sorunlardan olabilecek en az düzeyde etkilenmesi ve şehirlere yapılacak olası askeri saldırıları en az zararla atlatmaktır. Kaynak: Vikipedi.

“Rüyada manastır görmek” için bir yanıt

İyi günler. Rüyamda abimin kullandığı otomobilin içindeyim. Yanımda ailemde var. Abim otobanda giderken aniden yesil büyük bir dağa giden yola sapıyor. Yol virajlı tek seritli asfalt ve dar. İyi yanında ucurum ama korkunç degil sümela manastırına tırmanmak gibi . Abimin ucırumlu dag yoluna girdiğini sadece ben fark ediyorum ve endişeliyim. Uzun süre gittikten sonra uçurumdan asagı ucuyoruz ama paraşütle atlar gibi süzülüyoruz, düştüğümüzü abim ve benden başka kimse fark etmiyor araba sarsılmıyor, süzülüyor gibi havada. Ucurumun asagısı ormanlık içinde çok fazla merdiven, uzun ve geniş dağa giden merdivenler var. Abim merdivenlere otomobili indirmesine az kala uyandım. bekarım bayanım, hukuk mezunuyum işe başlama evresindeyim. abim mezun olma evresinde ve sıkıntılı ögrenciliği oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir