Rüyada Matematik Görmek

Rüyada matematik neye çıkar?

Liseden matematik öğretmenim tahtaya matematik problemi yazıp çözmemizi istiyor, sınıftayım o an. Ben soruyu çözemiyorum, sonra bir kaç işlem yapmaya çalışıyorum hata yaptığımı anlayıp siliyorum. Problem bana göre çok yalınç o an ama çözemememin sebebinin üzerine düşmememden kaynaklandığını anlıyorum ama yine de çözmüyorum.

Çünkü eriniyorum çözmeye, “kim uğraşacak bununla” diyorum. Bu rüyamın manası nedir?

Rüyada matematik görmek tabiri

Rüyada metamatik görmek gerçek yaşamınızda nerede daha fazla düşünmeniz gerektiği, konuların önem sıralaması için bir durum değerlendirmesi yapmanız gerektiğini ifade eder. Problem çözmek, matematik problemi çözmek veya bir matematik denklemi çözmeye çalışmak gerçek yaşamda karşınızdaki sorunu çözmek için başka formüller, metotlar kullanmanızı önerebilir.

Rüyada cebir görmek, cebir bilimi, cebir ilimi ile uğraşmak, cebirle uğraştığını görmek gerçek yaşamınızda bilinmeyen, çözemediğiniz ya da sebebini bulamadığınız kimi sorunlar yaşamakta ve onu çözmeye uğraştığınızı simgeler. Ancak çözeceğinize emin olabilirsiniz. Cebir nedir? Cebir, yapı, bağıntı ve nicelik üzerine uğraşan bir matematik dalıdır. Bilinmeyen değerlerin, simge ve harflerle betimleyerek kurulan denklemlerle bulunması (ya da bilinmeyenlerin arasındaki bağıntının bulunması) temeline dayanır. Denklem kurma ve çözme, genelleme yapma ve denklemlerle ve oradan hareketle fonksiyonlarla çalışma olarak üç temel karakteristiğiyle açıklanabilir. Bir cebirsel etkinlik bunlardan birini veya tümünü içerebilir. Rüyada formül görmek zaten içinde bulunduğunuz soruna bir çözüm var demektir, daha dikkatli çalışmanızı önerir. Alternatif olarak bu rüya hayatınızda ne yapmak istediğinize emin olmanız gerektiği, geleceğiniz plan ve hedefleri doğru koymanız gerektiğini ifade eder.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir