Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Matematik Görmek

Rüyada matematik neye çıkar?

Liseden matematik öğretmenim tahtaya matematik problemi yazıp çözmemizi istiyor, sınıftayım o an. Ben soruyu çözemiyorum, sonra bir kaç işlem yapmaya çalışıyorum hata yaptığımı anlayıp siliyorum. Problem bana göre çok yalınç o an ama çözemememin sebebinin üzerine düşmememden kaynaklandığını anlıyorum ama yine de çözmüyorum.

Çünkü eriniyorum çözmeye, “kim uğraşacak bununla” diyorum. Bu rüyamın manası nedir?

Rüyada matematik görmek tabiri

Rüyada metamatik görmek gerçek yaşamınızda nerede daha fazla düşünmeniz gerektiği, konuların önem sıralaması için bir durum değerlendirmesi yapmanız gerektiğini ifade eder. Problem çözmek, matematik problemi çözmek veya bir matematik denklemi çözmeye çalışmak gerçek yaşamda karşınızdaki sorunu çözmek için başka formüller, metotlar kullanmanızı önerebilir.

Rüyada cebir görmek, cebir bilimi, cebir ilimi ile uğraşmak, cebirle uğraştığını görmek gerçek yaşamınızda bilinmeyen, çözemediğiniz ya da sebebini bulamadığınız kimi sorunlar yaşamakta ve onu çözmeye uğraştığınızı simgeler. Ancak çözeceğinize emin olabilirsiniz. Cebir nedir? Cebir, yapı, bağıntı ve nicelik üzerine uğraşan bir matematik dalıdır. Bilinmeyen değerlerin, simge ve harflerle betimleyerek kurulan denklemlerle bulunması (ya da bilinmeyenlerin arasındaki bağıntının bulunması) temeline dayanır. Denklem kurma ve çözme, genelleme yapma ve denklemlerle ve oradan hareketle fonksiyonlarla çalışma olarak üç temel karakteristiğiyle açıklanabilir. Bir cebirsel etkinlik bunlardan birini veya tümünü içerebilir. Rüyada formül görmek zaten içinde bulunduğunuz soruna bir çözüm var demektir, daha dikkatli çalışmanızı önerir. Alternatif olarak bu rüya hayatınızda ne yapmak istediğinize emin olmanız gerektiği, geleceğiniz plan ve hedefleri doğru koymanız gerektiğini ifade eder.

“Rüyada Matematik Görmek” için 2 yanıt

Eski erkek arkadasimla bir sinifin icinde ikimizi de okuyor olarak gordum. Erkek arkadasim daha sonra sinifda bir kizin yanina oturuyor. Bir sure sonra kizin yanagina bir opucuk kondurup kalkiyor. Anlam veremiyorum ve sinirle kalkip tuvalete gidiyorum eski erkek arkadasima mesaj atiyorum. Ertesi gun kizin kim oldugunu ogrenmeye calisiyorum siniftakilere gosteriyorum “kim bu falan” diye. Ders matematik, ogretmen benimle renkli kalemler uzerinden sohbet ederken eski erkek arkadasim lafa giriyor. O ise renkli kalemlerle yazmayi sever diye kiz lafa girince bende erkek arkadasima “velin konust,u sen onune dön” deyip kiza “bir daha aramiza girme, bizim onunla gecmisimiz baska” diyorum, oda bana “o eskiyi birakti, bir acik kapi birakti, oda benim ablam” diye guluyordu. Eski erkek arkadasima baktim ama bir cevap alamadim. Onume dondugumde yemek yapiyordum sogan domatesle, onumdeki kiyma sert bir balik etine donusuyordu. Uyandim. 23, Kadın, Bekar, Çalışıyor

Serda merhaba, mezun olduğunuz halde rüyanızda halen okula gidiyor olduğunuzu görmeniz aslında gerçek hayatta kişisel gelişiminizin halen devam ettiğini gösterirken okulda eski erkek arkadaşının da olduğunu görmen ise bundan sonra daha özgür, ipoteksiz bir ilişkiyi arzu ettiğini, erkek arkadaşının adeta kölesi olmak istemediğini temsil etmektedir.
Rüyanın devamında gelişen olaylar insanın hayatta bir çok olayla karşılaşabileceğini ve onları şaşkınlık, korku veya endişe ile karşılamamak için bilinçli ve hazırlıklı olmak gerektiğini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir