Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Medusa Görmek

Rüyada Medusa görmek neye çıkar?

Ruyada medusa eti yemek ne anlama geliyor? hem de yüksek bir yerde. Emekleriniz için teşekkür ederim.

Rüyada Medusa görmek neye yorulur

Rüyada Medusa görmek kurnazlık ifade eder. Rüyayı gören kişinin gerçek hayatında daha uyanık olması ve kendisine karşı kurnazlık düşünen birine karşı önceden tedbir alması gerektiğine delalet eder. Rüyada medusa eti yemek gerçek hayatınızda kurnazlık yapmak isterken haramdan uzak durmanız gerektiğini temsil etmektedir.

Medusa nedir?

Medusa, Yunan mitolojisinde gözlerine bakanı taşa çevirdiğine inanılan yılan saçlı, keskin dişli, dişi canavar. Gorgon kardeşlerden tek ölümlü olandır. Bu yüzden insanların kahramanı Perseus tarafından öldürülebilmiştir. Perseus, Graeae’nin ona verdiği ayna ile Medusa’ya bakabilmiş ve böylece kafasını taşa dönüşmeden kesebilmiştir. Bazı kaynaklar ise Hermes’in (Merkür) ona verdiği orak ve Athena’nın verdiği ayna ya da kalkan ile onu öldürdüğünü söyler. Sağ taraftaki kanı zehirlidir sol tarafında panzehiri vardır. Kafasını kestikten sonra Medusa’nın boynundan denize sıçrayan iki damla kandanChrisaor ve Pegasus doğmuştur. Bazı kaynaklarda kafası kesildiğinde Medusa’nın hamile olduğu yazar. İki çocuğun da babası “Deniz Tanrısı Poseidon”dur. Bir diğer kaynak ise Medusa’nın boynundan fışkıran her bir kan damlasının yılanlara dönüştüğünü söylemektedir.

Perseus, Medusa’nın kafasını kestikten sonra onu, taşa çevirme laneti ile, bir süreliğine silah olarak kullanmıştır. Eve, annesinin bulunduğu adaya döndüğünde, annesinin kralla zorla evlendirilmeye çalışıldığını görür ve ona “Anne, gözlerini kapat der.” Medusa’nın kafasını havaya kaldırır. Onu gören herkes lanetten ötürü bir anda taşa dönüşür.
Daha sonra ise Perseus Medusa’nın kafasını Athena’ya verir ve Athena’da onu kalkanına yerleştirir. Başka bir kaynağa göre ise Perseus Medusa’nın kafasını Argos’taki pazar yerine gömmüştür. Kaynak: tr.wikipedia.org.

“Rüyada Medusa Görmek” için bir yanıt

Merhaba Ben Bir Gorgon Gördüm Abim Ve Ben Öldürmek İçin Dövüyorduk Tamda Kafasına Tekme Atacakken Sol Ayağımı Tuttu Direndim Ama Isırdı O Ara Bir Baktım Ki Abim Ağlıyor Sonra Uyandım Ve Ağlamaya Başladım Bacağımda Ki Açı Da Hala Duruyor… Zaman:04:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir