Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Mekan Görmek

Rüyada mekan görmek neye işarettir?

Rüyamda tanımadığım bir mekanda banyo yaparken birden bir erkeğin geldiğini ve beni boğazımdan tutup suda boğmaya çalıştığını görüyorum. Sonra bir bakıyorum kaçmış. Ablamlar geliyor ben ona anlatıyorum girdi diye aman eşim duymasın diyorum. Tam o sırada gece yarısı 2 tam balkondan girmiş bak derken bir bakıyorum eve girmeye çalışırken yakalıyorum. İşte hırsız deyip tutmaya çalışırken elimden kaçıp balkonda 3 kattan kendini aşağı attı ve şöyle dedi “ben sana aşığım, senin için geldim, hep seni takip ediyordum”.

Uyandım su içtim, gene yattım, bu seferde kayın validem ben eşim birileri daha var tartışıyoruz ve kayın validem beni bıçaklıyor. Doktora götürmüyorlar polis gelmesin diye kan atmıyor, yara büyük ve kanamasın diye bir şeyler sürmüşler göbeğime, yeşil kalkamıyor çok canım yanıyor diye bağırıyorum, tek eşim vardı yanımda. Lütfen yanıtlar mısınız çok merak ediyorum nasıl tabir edilir?

Rüyada tanımadığı mekan görmek yorumu

Değerli kardeşim, rüya olarak yazdığınız konu tamamen sizin kendinizle ilgili endişe ve sıkıntılarınızın bilinç altınıza yerleşmiş birikimi olarak yorumlanabilir. Kendinizi rahat hissedin, sıkıntılı durumlarda kendinizi hayalinizdeki mekanlarda hissetmeye çalışın. Endişelenecek bir durumunuz yok. Sizinki bir rüya olmaktan çok bir kabus olarak tanımlanabilir.

Kabuslar hiçbir şekilde yorumlanmaz. Kabus görmenizin sebebi de yatmadan önce aldığınız bir ilaç, yediğiniz hazmı zor bir yemek veya içecek olabilir. Manen huzurlu bir şekilde yatmayı denerseniz çok daha güzel rüyalar göreceğinizden eminim. Bunun için de önce sağlığınıza dikkat edin, psikolojik yardım alın, yatmadan en az iki saat önceden yemeğinizi yemiş olun, sigara ve içkiden uzak durun, son olarak da halinize şükür edip bildiğiniz duaları okuyun. Eşinizle hiçbir şekilde tartışmayın, mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapın. Kimseyi eleştirmeyin, kimsenin zenginliğini kendinizle kıyaslamayın, bu rüyayı da unutun. Çünkü bu rüya değil bir kabus. Güzel rüyalar görmeniz dileği ile. Şimdi mekan tabirini yapalım.

Rüyada mekan görmek görülen mekanın cinsi ve orada ne olduğu ile açıklanır. Rahat, ferah, aydınlık, huzur veren bir mekan, orada olmak veya böyle bir mekana görmek rüya sahibinin uyanık hayatında işlerinin hayırlı bir şekilde gelişeceğine, kendini emniyette hissedeceğine, güzel olayların ve gelişmelerin onu beklediğine yorulur. Buna karşılık sıkıcı, karanlık, dar, kötü, huzursuzluk veren bir mekan ise bunun tersine rüyayı gören için can sıkıcı şeyler yaşanmasına, kendini güvende hissetmesine mani olacak gelişmelere rivayet edilir. Tanımadığı, bilmediği, yabancı olduğu bir mekan görmek veya o mekanda bulunmak ise rüyayı gören kişinin bir duruma çözüm bulmaya çalıştığını simgeler, bu rüya aynı zamanda kişinin düşünce, duygu ve eylemlerin bazı kısıtlamaları belirtir.

“Rüyada Mekan Görmek” için 2 yanıt

Merhaba, ben dun gece ruyamda bir mekandaydim ama sanki hem iceride hem disaridaydim. Erkek arkadasim benden uzaktaydi beni izliyordu benim de gozum surekli onun ustundeydi ama yanimda baska bir erkek vardi sonra nerden ciktigini hatirlamiyorum bir at gecti ustumden. Yanimdaki cocuk bana yardimci oldu erkek arkadasim sadece uzaktan izlemekle yetindi. Yorumlarsaniz cok sevinirim. 18 yasindayim ve ogrenciyim.

Gördüğün rüya uyanık yaşamda kendini yeteri kadar güvende hissetmediğini işaret ederken, rüyanın devamında olanlar erkek arkadaşınla aranızda çözülmemiş bazı konular olduğunu ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir