Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Memleket Görmek

Rüyada memleketini görmek neye işaret eder?

Rüyamda doğup büyüdüğüm memleketimi, köyümde olduğumu gördüm. Yanımda kim olduğunu hatırlayamadığım biriyle birlikte köyü geziyorduk. Sıra çarşıya gelmişti, tam çarşıdan geçerken eski sınıf arkadaşlarımdan 5-6 tanesini bir bakkalın önünde sohbet ederken gördüm. Hepside gayet mutlu görünüyordu.

Arkadaşlarımın bir tanesi erkek, diğerleri ise kızdı. Ben onların yanına gitmek istiyordum ve yavaş yavaş onlara doğru yürüyordum, arkadaşlarımın arasında olan o erkek benim onlara doğru yürüdüğümü görünce eve gitmesi gerektiğini söyleyip uzaklaştı.

Daha sonra eskiden çok samimi olduğum bir arkadaşım bana doğru geldi ve birden kendimizi bir inşaatın içinde gördük. Arkadaşım intikam alır gibiydi, üzülmemi ister gibi bir hali vardi. Arkadaşım bana “gördün mü ben sana dedim seni görünce gitti.” dedi. Yorumu nedir acaba?

Rüyada memleketinde olduğunu görmek nasıl yorumlanır?

Memleket nedir : sözlük anlamı bir devletin egemenliği altında bulunan, başkenti ve bayrağı olan, genellikle bağımsız toprakların tümü olmasına karşılık burada anılan aile kökenlerinin bulunduğu şehir manasındadır. kişinin nüfus kaydının olduğu yer olarak ta kabul edebiliriz.

Rüyada memleket görmek gerçek yaşamınızda aile bağlarının zayıfladığını gösterirken rüyada memleketini görmek aynı zamanda belirli değerleri büyük kentte yaşama ideallerinize tercih ettiğinizi ve kendinizin – hayatınızın kimi yönlerini unuttuğunuzu ve bunun eksikliğini duyduğunuzu temsil eder.

Rüyada memleketine gitmek uyanık hayatınızda kimi açıklanmamış / açıklanamamış duygular yaşadığınızı gösterirken rüyada memlekete gittiğini görmek bazen duygularınızı tam ifade edemediğini düşündüğünü temsil eder.

Memleketinde yaşamak, memleketinde yaşadığını, memleketinde oturmak, memleketinde oturduğunu görmek, bu rüya uyanık yaşamınızda kimi bitmemiş duyguların kendinizi tanıma, kimi yönlerinizi değiştirme, geliştirme konusunda tetiklediğini ifade eder.

Rüyada memleket denilince ülkemizde ana hatlarıyla Adana, Adapazarı, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Anavatan, Anayurt, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, İçel, Iğdır, ilçesini, ilini, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, köyünü, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, samsun, Şanlıurfa, şehrini, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, ülke, Uşak, Van, vatan, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerimiz gelmektedir.

“Rüyada Memleket Görmek” için 4 yanıt

Rüyada sevgilimin köyüne gidip sevgilimin babasıyla onların köyünü geZdiğini gördüm ama çok güzel ve kalabalık bir köydü…

Rüyada memleketine gitmek, memleketine gittiğini görmek uyanık hayatınızda bazı açıklanmamış / açıklanamamış duygular yaşadığınızı gösterir. Bazen duygularınızı tam ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz.

Rüyamda kktc den yürüyerek mandalina portakal bahçesinden mandalina portakal toplayıp yürüyerek köyüme gidiyormuşum, köyümde bir süre kaldıktan sonra tekrar yürüyerek kktc ye gidiyor muşum bu rüyanın açıklaması nedir?

Ahmet selam, sağlıklı rüya yorumu için kişinin hakkında bilgi olması gereklidir. Örneğin bu rüyada KKTC nin rolü nedir? siz orada mı yaşıyorsunuz? Yok hakkınızda bilgi vermek istemezseniz o zaman memleketini görmek, mandalina görmek ve rüyada mandalina toplamak ile rüyada portakal topladığını görmek yorumlarına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir