Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Mera Görmek

Rüyada mera görmek neye çıkar?

35 yaşında ve evliyim. Kamu personeliyim ve şu sıralar hayatımda kafamı en çok meşgul eden şey, daha önce yapmış olduğum 10 yıl süren evlilik ve boşanmış olduğum eski eşime ödemeye mecbur bırakıldığım yüksek miktardaki nafaka ve tazminat. Yaklaşık olarak maaşımın yarısı eski eşime nafaka ve tazminat olarak gitmektedir ve bu mağduriyet, şimdiki eşimin ihtiyaçlarını karşılamamda beni çok zorlamaktadır. Bu durumun içinden nasıl kurtulacağımı bana kara kara düşündüren bir ruh hali içindeyim. Gelelim rüyaya;

Rüyamda doğup büyümüş olduğum köyümde bir merada yürüyordum. Meranın aşağı tarafından geçen küçük bir dere var. Derenin kenarlarından kamış dediğimiz uzun boylu otlar vardı ve ben dereye doğru yürürken sazlıkların içinden genç bir adam derenin bu tarafına geçti. Arkasında 5 veya 6 tane kedi koşarak, birbirleriyle oynaşarak geliyor, adamda sık sık arkasına dönerek kedilerle oynuyor, onları seviyordu. Kedilerden birinin rengi beyazdı ve sırtından yere dikey şekilde turuncu renkleri vardı. Diğerlerinin rengini hatırlayamıyorum.

Rüyada mera görmek yorumu

Sabit merhaba, rüyada mera görmek çok iyidir ve rüya sahibinin yaşamında bolluk ve bereket dolu yeni bir döneme gireceğini temsil eder. Mera ne kadar yeşil ve büyük olursa bu güzelliklerinde o derece büyük olacağına delalet eder. Kurumuş bir mera ise kişinin evinin veya işinin bereketinin kaçmasına sebep bir olay yaşadığına delalet eder. Merada otlayan hayvan görmek işlerin açılmasına veya yeni kazanç kapısı açılacağına yorulur. Merada dolaşmak kişinin ailesinin rızkı ve onların rahat etmesi için bazı fedakarlıklar yapmaya hazır olduğuna delalet eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar bahtının açık olduğunu, hayattaki dileklerinin gerçekleşeceğini ancak kıskanç ve nankör birine karşı daha dikkatli olman gerektiğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir