Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Merdivenden İnip Çıkmak

Rüyada merdivenden inip çıkmak ne anlama gelir?

Rüyamda her namaz vaktinde bir merdivenden inip çıkıyordum. Olay Bursa’da geçiyordu. Ben merdivenden inerken yan taraftan sular akıyordu ve yanımda bulunan camideki hoca vaaz veriyordu. Sabah ezanında aynı vaazı veren hoca öğle vaktinde aynı vaazı vermiyordu. Sabahki vaazı bir sonraki vakitte duyup şaşırıyordum. Merdivenin görüntüsü bozuktu. İlk başta sol taraftan inip çıkmak yapıyordum, merdivenlerin sonlarına doğru merdivenlerin kırık ve tehlikeli olduğunu görüp yan merdivene geçiyordum. Bu çoğu namaz vakti her oradan geçişimde o şekilde tekrarlandı. Hep kırık merdivenin sonunda yandaki merdivene geçiyordum. Her seferinde aynı şeyi yapıyordum. Ezan sesi duyduğumu hatırlar gibiyim ama emin değilim.

Yanımdaki camiden gelen sesler aslında farklı bir ilçenin camisinden geliyordu. Hoca her vakitte Bursa’nın farklı bir ilçesinden sesleniyordu ama ben her vakitte o caminin yanından geçtiğim için o merdivenlerden iniş çıkışlarımda o camiden duyuyordum sesi. İmam farklı ilçedeydi her vakitte evet. Bir de camiden şunu duydum net bu: “Öne 38 kişi gelsin.” Camideki safların sıklaştırılmasından bahsediyordu yanılmıyorsam. Ama neden 38 kişi onu da bilmiyorum. Hatta ben ön saftaki boşluğu, hocanın nasıl 38 kişilik boşluğun olduğunu tahmin edip o kadar kişi çağırmasına şaşırdım doğrusu. Daha sonra bacaklarım kolum falan çok ağrıyordu bir de sağ elmacık kemiğim. Dersteyim hocadan tedaviye gitmek için izin istedim bir kaç defa izin vermedi. Ben de sınıftan çıksam da nasıl yürüyeceğim diye düşünüyordum. 18 yaşındayım, öğrenci ve bekarım.

Rüyada merdivenden inip çıkmak tabiri

Sinan merhaba, rüyada merdiven görmek hayatın iniş ve çıkışlarını gösterirken her türlü duruma karşı hazırlıklı olmayı işaret eder. Bir merdivenden inip çıktığını görmek ise rüyayı gören kişinin gerçek hayatında karşısına çıkan bazı engelleri veya sıkıntıları aşmak için çareler aradığını ya da karşısına çıkması muhtemel durumlar için hazırlık yaptığını temsil eder.

Rüyada vaaz görmek, vaaz dinlemek veya vaaz duymak rüyayı gören kişinin bir ruhsal danışma ihtiyacı olduğunu temsil eder. Merdivenin durumunun kötü olması ile bu durum bir arada değerlendirildiğinde bu durum senin tehlikeli bir hal karşısında tavsiyeye, rehberliğe ihtiyacın olduğuna işaret etmektedir.

Rüyanın devamında temel unsur 38 sayısıdır. Rüyada otuz sekiz sayısı talihsizlik simgesidir, rüyada 38 sevdikleriniz yüzünden onur ve saygı kaybı, arkadaşlar arasında düşmanlık simgeler. Bu durum gerçek hayatında özellikle arkadaşların ve / veya eğitim hayatında dikkatli olman gereken bazı durumlara işaret olabilir.

Rüyada tedavi görmek, senin şifa aradığını simgelemektedir ve senin fiziksel veya duygusal iyileşme arzunu gösterir. Yaşam şartlarınızı düzeltmek için güç ihtiyacınızı simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir