Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Merhamet

Rüyada Merhamet Duymak Neye Çıkar?

Öncelikle merhaba! ben Mehmet, 24, bekar, memur, ruh hali; daha sakin. Aslında bu rüyayı yazmayacaktım ama aklımda hiç hiç olmayan bir rüya gördüm o yüzden yazmak istedim. Rüyamda dışarıda sarı bir oğlan çocuğu gördüm; 6 yaşlarında tombik sarışın bir oğlan, kimsesi yoktu, aklı bariz bir şekilde azdı, kendi ihtiyaçlarını bile ifade edemeyecek haldeydi ama şikayet eder bir hali de yoktu. Bu çocuk için merhamet duygusuyla kaplandım ve eve getirdim, ona bakmaya başladım. Çocuğun tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum ve özellikle geri olan zekasını normale çıkarmaya çalışıyorum ama evde ailemde kimse çocukla öyle pekte ilgilenmiyor, hep ben çabalıyorum. (reelde son 1 yıldır evden uzakta tek basıma yasıyorum)

Bir süre çocuğa baktım, didindim ama çocuk beni ne pek umursuyor ne de ilerleme gösteriyor. Bir gün çocuk yanımdan ayrılmak istedi ve sokaklara dönmek için evden kaçmaya çalıştı, ben de bunun çocuğun kendi isteği olduğu, zorla o çocuğa sahip olamayacağım için ona engel olmadım ama kendi iradesiyle geri dönmesini istedim ve çocuğu bıraktım. Reelde kesinlikle evlilik veya çocuk sahibi olmayı düşünen birisi değilim, yalnızlığı ve bekarlığı seviyorum; peki neden böyle bir rüya gördüm?

Rüyada Merhamet Yorumu

Mehmet merhaba, Bu son derece değişik, önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Rüyada oğlan çocuk görmek rüyayı gören insanın uyanık hayatında güvenebileceği gerçek dostları olduğuna işaret eder, bütün davranışlarının çevresindekiler tarafından saygıyla karşılandığına delalet eder. Oğlan çocuğunun sarışın olması hayatı dolu dolu yaşamak için daha fazla gayret göstermek gerektiğine işaret ederken onun zekasının az olması ise aslında gerçek yaşamında çevrende düşünmeden hareket eden birileri olduğunu ve onların sizi artık iyice rahatsız etmeye başladığına işarettir.

Rüyada merhamet duymak, birine veya bir şeye merhamet ettiğini görmek; rüyayı gören kişinin reel hayatta daha kontrollü olması gerektiğini belirtir. Bu tür rüyalar özellikle kişinin tasarrufa gereken önemi vermesi, daha tutumlu olması gerektiğini ifade eder. Rüyada birisinin size merhamet duyması ise kişinin uyanık yaşamda taşıması zor riskler aldığını ya da tehlikeli bazı işler yaptığını gösterir ve daha dikkatli olması gerektiğini ifade eder.

Sonuç olarak gördüğün rüya aslında şu anda içinde olduğun ruh halini yansıtmakta ve küçük bir iç kaos yaşadığını ifade etmektedir. Umarım bir an önce buna son verip huzuru bulursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir