Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Mescidi Haramı Görmek

Rüyada Mescidi Haramı görmek ne demek?

Rüyamda Mescidi Harama girmeden dış kapılardan birindeyim. Kapının ağzında yerde birkaç paket kadar tuz var. O tuz peygamber efendimizden gelen en son tuz. Dağıtıla dağıtıla birkaç paket kadar açık tuz kalmış. O son tuzların hepsini de ben aldım. Rüyamı yorarsanız sevinirim. 44, Kadın, Evli, Ev hanımı.

Rüyada Mescidi Haramı görmek tabiri

Rüyada Mescidi Haramı görmek rüyalar içinde en hayırlı olanlarındandır ve büyük bir hayra işaret eder. Bu rüya aynı zamanda rüyayı gören insanın bolluk, bereket, zenginlik, mutluluk ve sevince kavuşmasına alamet eder.

Normalde rüyada tuz görmek hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat şartlarınız buna uygun olmadığı için sıkıntı yaşayacaksınız manası taşır. Ancak bu tuzun Peygamber Efendimizden gelen tuz olması ve onları almanız, içinde bulunduğunuz bazı olumsuz şartlara rağmen hayatınızda arzuladığınız değişikliğin hayırlı bir şekilde gerçekleşeceğini, tüm zorlukları aşacağınızı temsil etmektedir.

Rüyada Mescidi Haram hakkında diğer yorumlar

Rüyada Mescidi Haramda ibadet etmek, ibadet ettiğini görmek tüm günahlarınızın affedileceği büyük bir sevap işlediğinizi veya işleyeceğini simgeler. Görenin ortaya çıkaracağı hayırlı çalışmalar sayesinde iş açısından çok hayırlı ve güzel bir terfi alacağına, sorunlar, musibetler, zorluklar ve sıkıntıların ortadan kalkacağına, bekarsa hayırlı bir kısmet ile dünya evine gireceğine ve rakip olarak görülen insanların türlü hileyi yapmalarına rağmen ona bir zarar gelmeyeceğine rivayet edilir.

Rüyada Mescidi Haramda namaz kılmak, namaz kıldığını görmek emniyet, selamet, adalet, hacca gitmek veya rahata ermeyi simgeler. Bu rüya rüya sahibinin Allah’ın emir ve yasaklarına uyduğunu gösterirken kişinin cennetle müjdelenmesine işaret olabilir.

Mescidi Haramda Kuran okuduğunu görmek zaferler ve başarılar elde etmeye, çok büyük zorlukların üstesinden gelmeye, her türlü sıkıntıyı aşmaya, inanç, güç ve kudret sahibi olmaya işaret eder. Rüya sahibi kişinin her türlü engeli aşacağına, huzurlu, mutlu olacağına ve yüzünün gülmesini sağlayacak temiz haberler alacağına delalet eder.

Mescid-i Haram, Mekke’de Kâbe’nin de içinde bulunduğu alanı çevreleyen büyük mescide Mescid-i Haram denilmektedir. Hürmetli Mescid anlamına gelen bu ifade Kur’an’da 16 ayette yer almaktadır

“Rüyada Mescidi Haramı Görmek” için 5 yanıt

Merhabalar..Rüyamda Mescid-i Haramın içindeydim ve Kabeyi tüm ihtişamıyla seyrediyordum..Bu rüyanın anlamı nedir?Teşekkür ederim

Rüyada Kabeyi görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir. Rüyada Kabe’de olduğunu görmek beladan sakınmaya, hayırlı işlere, evliliğe, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kuran ve sünnete, kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete delalet eder.

Esselamu Aleykum bu aralar kabe ye gitmeyi çok istiyorum rüyamda mescidi haramdayım ama kabeyi gormeden namaz icin kamet getiriliyor sonra muezzin imamdan once tekbir aliyor . Bundan 2-3 gun sonra bu sefer yine mescidi haramdayim annemi sandalyeyle tavaf yaptiriyorum ama kabenin cevresinden degil sanki kocaman bir salonda sonra kasitli sekilde kabeye bakmiyorum ilk duayi yapmak icin bir tabir yaparsaniz sevnirim

Merhaba, rüyada bir geniş ve ferah beyaz renkli salonda yürüyordum ve bir ses mescidi harama geldiğimizi söyledi fakat ben mescidi haramı gormedim. Ama orada olduğumdan emindim. Lakin koridora devam ettikten sonra ise iskele gibi yüksek bir yerde deniz manzaralı bir yere çıktım. Hava aydınlık ve korkuluklardan denize bakan arkadaşlar vardı , sakalasiyorduk.

Rüyamda mescidi haram icinde wahabi tarafindan kaabe yikilmisti, ben ise kaabenin icinde putlari yok edip, kaabeyi yerine geri otturtum. Icimde bir ses kalk ve Allah secde et dedi saat tam 4.00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir