Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Mevlid Kandili Görmek

Rüyada mevlid kandili neye delalet eder?

Merhaba ben 26 yasinda, bekar bir bayanim. Cok etkisinde kaldigim bir rüyamı yorumlamanizi rica ediyorum. Gectigimiz mevlid kandili gecesi gördüm bu ruyayi. Iki duvar goruyorum karsilikli. Beni de o iki duvarin arasına kollarimdan bacaklarimdan zincirlemisler. Duvara sevdigim ama kavusamadigim kişinin adini yazmisim büyük harflerle, yanına da arapca harflerle bir dua yazmisim. Ne duasi olduğunu bilmiyorum ama gayet okunakli ve çok güzel yazmisim onlara bakiyorum. Beni musluman olduğum için zincirlemisler sanirim. (Ek olarak sevdigim kişi musluman degil katolik). Orada başka birileri daha var. Hatta onları cozuyorlar ama ben hala oradayim. Aradan biraz daha zaman geciyor. Zincirlerle birlikte yuruyorum orta yasli bir kadinin yanına gidiyorum ve beni cozer misiniz artık diyorum. Kadin sanirim saatine bakiyor. Sen çok kalmissin zaten diyor.

Elindeki anahtarla zincirlerin kilitini aciyor. Ben duvarlara bakiyorum tekrar. Birisi duayi kimin yazdigini soruyor hiç sesimi cikarmiyorum alttan alttan hafifce gulumsuyorum. Sonra işime bakiyorum hatta dokunuyorum yaziya. Silmiyim diyorum icimden belki gelirse gorur. Gelmiyor ama gelme olasılığı varmis sanirim ondan oyle diyorum. Daha sonra çıkıyorum oradan. Yikanip temizlenmek istiyorum. Bir bayan goruyorum dusta. Baska bir yer ariyorum ama iki tane daha bayan goruyorum. Beni pek sevmiyorlarmis sanirim o yuzden dusu kullanmami istemiyorlar. Ben hala ariyorum. Rüya temaları  Dua ve isim, iki duvar, zincirlenmek, sevdiğim kişinin adı, Arapça harfler, dua yazmak, müslüman, hristiyan sevgili. 01 Mart 2010, 14:18

Rüyada mevlid kandili görmek tabiri

Merhaba, rüyanız önemli bir günah işlediğinizi veya günah sayılacak bir isi yapacağınıza işaret etmektedir. Rüyada mevlid kandili görmek rüyayı gören kişinin hayırlara işaret ameller işlemesine ve bundan büyük sevaplar kazanmasına delalet ederken, mevlid kandilinde dua ettiğini görmek rüya sahibinin işlediği hayırlı ameller ile ulaştığı manevi huzurun hep devam edeceğine rivayet edilir.

Regaip Kandili nedir?

Mevlid Kandili ya da Veladet Kandili (Arapça: لیلة مواليد, Mevlid (مولد), Mevlid en-Nebi (مولد النبي), İslam dininin peygamberi olan Muhammed bin Abdullah’ın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir. İslam Nebisi Ashab-ı Kiram, Emevîler ve Abbâsîler dönemlerinde herhangi bir kutlama örneğine rastlanmayan Rebiulevvel ayının on ikinci gecesi olan Mevlid kandili, ilk defa hicretten yaklaşık üç yüz elli yıl kadar sonra Mısır’da, Şii Fâtimî Devleti döneminde kutlanmaya başlamıştır. Mevlid, “doğum zamanı” demektir. İslam’da Muhammed’in doğum günü farklı mezheplerde kutlanır. Sünniler Rebiülevvel ayının 11.sini 12.sine bağlayan geceyi, Şiiler 17. günü Mevlid günü ve 17’ye dönen geceyi de Mevlid Gecesi olarak adlandırırlar. Bu iki tarih arasındaki haftayı da Vahdet Haftası ilan etmişlerdir. Kandil geceleri İslam’ın ilk zamanlarında var olan bir âdet olmayıp, hicrî 3. asırdan itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Türkiye’de Osmanlı Devleti padişahı II. Selim’den itibaren bu kutlama gün ve gecelerinde, minarelerde kandil yakılmasıyla birlikte kandil adını almıştır. Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Mevlid Kandili Görmek” için bir yanıt

Iyi gunler ben bir ruya gordum ve cok etkilendim, mevlid kandilinde gordum, benim sevdigim suan asker ve ben ruyamda sevdigimin askerden geldigini ama bacaginin koptugunu duyuyorum ruyamda ama tam olarak bacaginin koptugunu gormedim, hatta bacagini normal gordum, koptugunu gormedim ama duydum yardimci olursaniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir