Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek neyi işaret eder?

Rüyada mezar görmek insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir, rüyada mezar görmek, mezarlık gezmek, kabir, mezar kazmak, mezara girmek, genel olarak kişinin işlediği günahlar ve yaptığı hatalar yüzünden vicdan muhasebesi içinde olduğunu işaret eder. Rüyada mezar görmek, gerçek yaşamınızda sizi oldukça rahatsız eden bir sorunun çözümü için gerekli bilginin aslında sizde olduğunu, boşu boşuna başka yerlerde arama yaparak vakit geçirmemek gerektiğini, içinizde bu bilgi ve gücün farkında olarak ona göre davranmak, hem bu dünya için yapılması gerekenleri zamanında yapıp hemde ahiret için hazırlıklı olmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada mezar görmenin derin çözümlemesi ise aslında yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kurmak arayışını temsil etmesidir.

Rüyada mezar görmek mezarlığa gitmek nedir?

Rüyada mezarlık görmek genel olarak hayatınızdaki değişimi, bir alışkanlık veya bir davranışınıza son vereceğinize işaret eder. Mezarlıkta olmak, mezarlıkta olduğunu görmek, üzüntüye, çözülmemiş karmaşık duygu ve korkulara veya ölüm korkusuna işaret edebilir. Rüyada mezarlıktan geçmek gerçek yaşamınızda kapkaççı gibi davranan kimi yakınlarınızın malınız, mülkünüz üzerinde gözleri olduğunu, onlara karşı dikkatli olmanız gerektiğini ifade eder. Bir düğün törenine giderken mezarlıktan geçtiğini görmek, yolculuklarda meydana gelen ölümlü kaza haberi almaya veya eşini kaybetmeye işaret eder.

Rüyada mezarda dolaşmak neye işaret eder?

Rüyada mezarlıkta dolaşmak, dolaştığını görmek, mezarlara bakmak yorgunluğu işaret eder, karşılaştığınız bir olay ya da içinde bulunduğunuzu durumun sizi hem fiziki hemde ruhsal bakımda yorduğunu gösterir, dinlenme ihtiyacını simgeler. Rüyada mezar aramak, bir mezarı aradığını görmek günlük yaşamın karmaşası karşısında adeta öfke patlaması ve bıkkınlık içinde olduğunuzu gösterirken bu rüya aynı zamanda aradığınız mezarın kime ait olduğuyla birlikte açıklanır. Rüyada mezarlıkta oturmak, oturduğunu görmek yakında mükemmel bir dinlenme imkanı bulacağınız bir yolculuk yapacağınızı gösterir. Mezarlıkta ağlamak, ağladığını görmek bir şeylerden korkmak veya uzaktan tanıdığınız birinin vefatına işaret eder. Mezarlıkta bayan görmek, mezarlıkta kadın, hayırsız bir arkadaşınızın ölüm haberini alacağınıza ve üzüleceğinize işaret eder. Bir bayanın kendini mezarlıkta tek başına görmesi, rüyayı gören kadının yakınlarından birinden ölümünü işaret edebilir. Bir kadının mezarlıkta uyuyacak yer araması, bu rüya kadının aşkta kaybettiğini, aşk acısı çektiğini ifade eder.

Rüyada kendi mezarını görmek neye işarettir?

Rüyasında kendi mezarını görmüş olmak düşmanlarınızın sinsice ve dikkatli bir şekilde sizi izlediğini ve eğer dikkat etmezseniz sizi yok etmek için her şeyi yapacaklarını işaret etmektedir. Rüyanız ayrıca dikkatsizliğiniz durumunda düşmanınızın amacına ulaşacağını ifade eder. Annenin mezarını görmek sizi siz yapan değerlerin anlamını yitirdiğini düşündüğünüzü, kimi şeylerin anlamını kaybettiği umutsuz bir yaşam dönemi geçirdiğini ifade eder. Babanın mezarını görmek sorunlar karşısında mücadele gücünü kaybettiğinizi temsil eder. Rüyada tanınmış mezar görmek, ünlü birinin mezarını görmek yaşamınızdaki hayal kırıklıklarının sizde büyük etkiler bıraktığını ve insanlara güveninin kalmadığını işaret eder.

Rüyada mezar kazmak nedir?

Rüyanızda mezar kazarsanız, mezar kazdığını görmek gerçek yaşamınızda bilinç dışı, spontan, aniden, kendiliğinden ortaya çıkan ifade tarzına sahip olduğunuzu ve bunun fazla hayal gücünü kullanmanızla bir araya geldiğinde başınıza önemli sorunlar açtığını, açacağını simgeler. Mezar kazıldığını, birilerinin mezar çukuru kazdığını görmek gerçek hayatta bir vefat haberi almaya işaret olabilir. Rüyada kazılı mezar görmek rüyayı gören kişinin ahireti aklından çıkarmaması gerektiğine delalet eder.

Rüyada mezar açmak neyi işaret eder?
Rüyanızda mezar açıyorsanız, bir mezarı açtığını görüyorsanız bu oldukça önemli bir rüyadır ve derin mesajlar vermektedir. Orada yatan rahmetli kişinin iş, meslek, sanat, iyi huy veya karakterine hayranlığı, onun gibi olmak, onun gibi yapmak arzularını gösterir. Mezarda yatan kişi ölmüş anne ise onun özellikleri, ölmüş baba ise onun niteliklerine olan ilgidir. Mezar açıldığını, birilerinin bir mezarı açtığını görmek çevrenizde sizi taklit eden, yaptıklarını kopyalayan ya da tekrarlayan, kötü anlamda olmasa bile sizi biraz hayranlık birazda kıskançlıkla izleyen birisi / birileri olduğunu işaret eder. Rüyada açık mezar görmek gördüğünüz mezarın dolu veya boş olmasına, mezarın kime ait olduğuna göre yorumlanır ve genel olarak iç dünyanızda yaşadığınız vicdan muhasebesi sonuçlarının açığa çıkmaya başladığına tabir edilir.

Rüyada mezar taşımak neye çıkar?
Rüyada ölmüş birinin mezarını taşımak, mezar yerini değiştirmek rüyada görülen ölmüş kişi ile birlikte değerlendirilir. Rüyada mezarının yerini değiştirdiğiniz kişi yakınınız olan birisi ise bunun manası o kişiyi kaybettiğini ve onun artık geri gelmeyeceğini kabullendiğini gösterirken yaşamı onsuz sürdürme yolunda doğru yolu bulduğunuzu gösterir. Tanımadığın birinin mezarının taşındığı görmek ise iç dünyanızda bir değişim işareti olup, yapılan hatalardan ders almayı öğrendiğinizi gösterir.

Rüyada mezarda yatan birini görmek nedir?

Mezarında yatan birisini görmeniz gerçek yaşamda yaşadığı halde birini mezarda başı hariç vücudunu toprakla kaplandığını görmek, rüyada gördüğünüz kişinin gerçek yaşamda yaptığı kötülükler, işlediği günahlar neticesinde başına büyük sıkıntılar geleceğini gösterir. Rüyada mezar içinde tanımadığın birini görmek rüyayı gören kişinin inanç ve ibadet vazifelerini gözden geçirmesi gerektiğini işaret eder. Rüyasında mezarda tanıdığı birini görmek ( gerçek yaşamda yaşayan ) görülen kişiden bir zarar gelebileceğini simgeler.

Rüyada mezar taşı görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda görülen mezar taşı gerçek yaşamınızda önemli bir değişikliği ifade eder. Hayatınıza yeni bir yön vereceğinize işaret eder. Mezar taşında bir isim ya da yazı görmek gerçek yaşamda hemen hemen tüm toplumlarda mezar taşı üzerinde mezar sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi ve ölüm tarihi yazar. Rüyanızda gördüğünüz yazı böyle bir şey ise bunun sizin için ne ifade ettiğini araştırmanız gerekir. Bazı mezar taşlarında ölünün ailesi, mesleği, unvanı gibi özel bilgiler de olabilir. Rüyada mezar taşında görülen yazı, tarih ya da semboller net olarak hatırlanırsa bunların sizin için ne ifade ettiği araştırılmalıdır. Önemli bilgi verebilir.

Mezar taşında kendi adını görmek, isminin yazılı olduğunu görmek yaşamınızda maddi ve manevi dengeyi kurmak konusunda daha hassas olmanız gerektiğini ifade eder. Mezar taşında başkasının adını görmek gördüğünüz isimdeki kişiyi tanıyıp tanımamakla alakalı açıklanır. Tanıdığınız hayattaki birinin adını görürseniz bunun anlamı onunla ilişkinizde dengeyi kurmanız gereken bir durum olduğunu temsil eder. Tanımadığınız birinin ismini görürseniz o zaman bu rüya öteki dünyayı aklıdan çıkarmamak gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüya olarak kabul edilmelidir. Rüyada isimsiz mezar görmek kişinin iç dünyasında bir durumun tam olarak açıklanamadığını, rüya sahibinin bir şeyin cevabını bulamadığını gösterir ve bunun için kişinin daha iyi bir bakış açısı kazanması gerektiğini belirtir. Bu rüya alternatif olarak sınırlarınızı aştığınızı ve başkalarının işine müdahale ettiğinizi de gösterebilir.

Rüyada harabe mezar görmek ne demek?
Rüyanızda görmüş olduğunuz harabe mezar, harabeye dönmüş, yıkık dökük, bakımsız mezar, derin üzüntü ve umutsuzluğu ifade etmekle birlikte kişinin önüne çıkan engelleri aşmak için amansızca çaba sarf etmesi halinde sonunda amacına ulaşacağı mesajını verir. Harabe mezarda yatmak, yıkık mezarda yattığını, kendini harabe bir mezarda yatarken görmek, umutsuzluk, baskı, zalimlik ve zulüm görmeye delalet eder. Rüyada tarihi mezar veya eski mezar yeri görmek iç dünyanızda bir içe kapanma, geçmişe özlem ya da duygularında geriye gidişe işaret etmektedir. Rüyada mezar yıktığını görmek rüyada görülen mezarın kime ait olduğu ve neden yıktığınız ile alakalı olarak açıklanır. Rüyada mezar yıkan birilerini görmek gerçek hayatta çevrenizdeki manevi değerlere önem verdiğini söyleyen ancak gerçekte tam bunun tersi karaktere sahip olan birine / birlerine karşı dikkatli olmak gerektiğine işaret eder.

Rüyada bakımlı mezar görmek nasıl yorumlanır?
Gördüğünüz bakımlı mezar, çiçeklerle süslü bir mezar, güzel mezar, gerçek hayatınızda isteklerinize, hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken gerçek şeyleri görmediğinizi, aldatıcı, yanıltıcı görüntülerle oyalandığını ifade eder. Rüyada mezar sulamak, mezar temizlemek, mezara çiçek dikmek, mezar düzenlemek, mezarda yatan kişiyle olan güçlü sevgi bağınızı ve büyük hasretinizi simgeler. Bu rüya rahmetlinin sizin dua ve hayırlarına gereksinim duyduğunuzu da işaret edebilir.

Rüyada boş mezar görmek nasıl tabir edilir?
Rüyanızda gördüğünüz boş mezar, boş bir mezara bakmak, makbul bir rüya değildir. Sizi şaşkınlığa uğratacak kimi gelişmelere, arkadaşların kaybolup sizinle irtibatlarını kesmelerine, yalnızlığa yalnız kalmaya işaret eder.

Rüyada yeni mezar görmek neye delalettir?
Yeni mezar görülmesi, yeni yapılmış bir mezar, bu rüya başkalarının yaptığı hatalar yüzünden sizin sıkıntı çekeceğinizi işaret eder. Kendini rüyada yeni yapılmış bir mezarı ziyaret ederken görmek ise size kimi bela ve sıkıntıların geleceğini haber verir. Mezar iyi olmayan bir rüyadır. İşlerin bozulmasını ve hastalıkların gelmesini haber verir. Yeraltı mezarı, bilinçaltı korkularınızı yenmeye çalıştığınızı göstermektedir.

Rüyada canlı mezara girmek neye yorulur?

Rüyanızda canlı canlı mezara giriyorsanız, canlı olarak mezara girdiğini görmek gerçek yaşamınızda olağanüstü aktif hayal gücüne sahip olduğunuzu simgeler. Rüyada mezara girmek veya bir açık mezara düşmek aynı zamanda bilinçaltınızın sizi irrasyonel davranışlara veya fantezi düşüncelere sevk ettiğini, bu özelliğinizi dengeli kullanırsanız size yararı dokunacağını, dengeyi sağlayamazsanız çevrenizden eleştiri alacağınızı ifade eder. Rüyada canlı olarak gömülen birini görmek rüyayı gören kişinin içine dert olan bir durumun yeniden gündeme geleceğini ve bir hesaplaşma yaşayacağını temsil eder. Kişinin aklını, mantığını ve vicdanını kullanarak bu şansı iyi değerlendirmesi ve konuyu çözmesinin kendine büyük bir yarar sağlayacağını, kendini iyi hissedip huzura kavuşacağını aksi takdirde hep bu sıkıntıyı içinde hissedeceğini gösterir.

Rüyada birini mezara gömmek ne anlama gelir?

Rüyada birini mezara gömdüğünü, toprağa verdiğini görmek, rüyada gömdüğünüz kişiyle birlikte yorumlanır. Bu değerli bir rüya olup, dikkate alınmalı, gereken önem verilmelidir. Bu rüyanın bize vermek istediğini mesaj, gömülen kişi aranızda kimi düşünce farklılıkları olduğunu veya ona karşı kimi duygularınızda değişme olduğunu gösterir. Örneğin rüyada anneyi mezara gömdüğünü görmek ondan aldığınız kimi değerleri sorgulamaya başladığınızı gösterirken, babanın toprağa verilmesi ortaya çıkan kimi gelişmeler sonucu babanızla derin görüş ayrılıkları taşımaya başladığınızı gösterir. Rüyada kardeşi mezara gömmek artık kardeşinizin eski kadar yanınızda olmadığını düşünmeye başladığınızı temsil eder.

Rüyada mezardan çıkmak neye yorulur?
Rüyada mezardan çıktığını görmek rüyayı gören kişinin manevi dünyasındaki kaosun sona erdiğini ve kişinin aradığı bazı cevapları bularak iç huzuruna kavuşacağını gösterir. Mezardan çıkan birisini görmek görülen kişiyle alakalı yorumlanır ve tanıdık ölmüş birinin mezardan çıktığını görmek rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir haber alacağına yorulur. Bilmediği birinin mezardan çıktığını görmek çoğu zaman rüyayı gören insanın hayatında bir değişilikliğe işaret eder. Mezardan bir hayvanın çıktığını görmek o hayvanın karakteristik özelliklerinin kişinin ruh halini daha güçlü etkilemeye başladığını gösterir.

Rüyada mezar almak ne manaya gelir?
Rüyanızda bir mezar almanız, mezar satın aldığını görmek, gerçek hayatınızda unutmak istediğiniz kimi olaylar, deneyimler yaşadığınızı, değişiklik isteğinizi simgeler.

Rüyada mezar ziyareti görmek neye delalet eder?
Rüyada bir mezarı ziyaret ediyorsanız, mezar ziyaret etmek, bir mezarı ziyaret ettiğini görmek, ahiret yaşamı için bir şeyler yapmanız gerektiğini düşündüğünüzü ancak buna başlayamadığınızı simgeler. Rüyada mezar ziyareti yapan birini görmek, bilinçaltındaki kişisel duygu ve anılarından kaynaklanan korkularınla yüzleşmek gerektiğini gösterir, onlarla yüzleştikten sonra rahata ereceğine yorumlanır.

Rüyada mezar yaptırmak ne demektir?
Rüyanızda mezar yaptırmanız, mezar yaptırdığını görmek, çevrenizle iletişiminizde konsantrasyon sorunu yaşadığınızı, bu nedenle insanların sizi sıkıcı bulduğunu ve bu durumun sizi üzüp, kendi içinize çekilmenize yol açtığını ifade eder.

Rüyada mezarda yaşamak anlamı ne demektir?
Rüyada mezarda yaşıyor olmanız, mezarda yaşadığını, mezarı ev olarak kullandığını görmek, sabırsız huyunuz, insanları acımasız ve yersiz eleştirmeniz, çevrenizdeki insanları küçük görmeniz veya küçümsemeniz gibi huylarınız nedeniyle hayatta yapayalnız kaldığınızı ve duruma derhal bir son vermezseniz yaşamınızın dahada kötüye gideceğini işaret eder.

Rüyada mezar üzerinde yatmak yaptığınız hatalar ya da günahlar nedeniyle büyük bir pişmanlık duyduğunuzu ifade eder. Rüyada mezar üzerinde oturmak işlediğiniz günahlar veya hayattaki hatalarınızın muhasebesini yapmakta olduğunuza işaret eder. Rüyada mezara basmak, bir mezara bastığını görmek bekarlar için evlilik konusundaki korkularından, evliler için yersiz ölüm korkusundan kurtulmak gerektiğini simgeler. Mezar üzerinde yürümek, mezarda yürüdüğünü görmek umulmadık ani bir ölüme ve / veya başarısız bir evliliğe delalet eder. Mezar üzerinde ayakta durmak, büyük bir günah işleyeceğine işarettir.

Rüyada gayri müslim mezarlığı görmek ne manaya gelir?
Gayri müslim mezarlığı, Müslüman olmayanlara ait mezar görmek, orada olmak, ziyaret etmek, dolaşmak çözümlenmemiş üzüntü ve kedere sahip olduğunuzu ifade eder.

Rüyada mezarlıkta unutulmak anlamı nedir?
Mezarlıkta unutulmak, unutulduğunu görmek, sevdiklerinizden uzaklaştığınızı, yalnız kaldığınızı ifade eder. Rüyada eşini, çocuğunu veya birini mezarlıkta unutmak, unuttuğunu görmek arkadaşlarınızın, dostlarınızın sevgisine yeterli karşılığı vermediğinizi, veremediğinizi gösterir

Rüyada mezarlıkta çiçek görmek açıklaması nedir?
Mezarlıkta böğürtlen ağacı görmek veya ağacından böğürtlen yemek, böğürtlen yediğini görmek, ise bir yabancının ailenizle tanışıp, ailenize karışıp, ailenizi karıştırıp gideceğini simgeler. Bir anne rüyasında mezarlığa taze çiçek taşıdığını görürse ailesinin sürekli, iyi sağlık haberlerini alır. Mezarlıkta çiçek toplamak, çiçek topladığını görmek aile yaşamınızda mükemmel değişiklikleri gösterir. Mezarlıkta uçuşan kelebekler, kuşlar görmek yaşamınızda, özellikle iş hayatınızda iyiye gidişin müjdesini verir. Rüyada mezarlık ziyareti bekar veya dul bir kadın için yakında evlilik, üzgün ve depresyonda olan biri için pişmanlık ifadesidir. Rüyada mezar ve mezarlık İslami yorumu için mezarlık sayfasını ziyaret ediniz.

24 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir