Rüyada Mezar Taşı Sökmek

Rüyada mezar taşı söktüğünü görmek ne demek?

Merhaba, iki ay önce en yakın iki arkadaşımı aynı kazada kaybettim ve uzun zamandır da hiç rüya görmüyordum. 01 ve 31 in gecesinde bir rüya gördüm, etrafımda tanıdığım herkes vardı ve ölen arkadaşlarımda, daha önceden ölmüş arkadaşımın mezarına gittik, mezarı lacivert taşlarla yapılmıştı, bir arkadaşımla kimse görmeden mezar taşlarını söktük, toprağını aldık, bizim eve geldik koridora taşları koyduk, üstüne de toprağı, bir mezar şekli oldu, annem gelince hemen götürmek istedim ama arkadaşım izin vermedi, taşları ve toprağı sakladı, sonra götürmek istediğinde sabah yine götüremedim.

Sonrasında koridora çıktığımda mezar yine oradaydı, bu ne demektir yardımcı olur musunuz? 19, Kadın, Bekar, Çalışıyor

Rüyada mezar taşı sökmek tabiri

Nur merhaba, Öncelikle vefat eden arkadaşlarınıza Allah’tan rahmet, sizlere sabır diliyorum. Sevdiği ve değer verdiği kişiyi / kişileri kaybeden insanlar kaybettikleri kişileri rüyalarında sık sık görürler, bu rüyalar yorumlanmaz çünkü bunlar bir mesaj vermekten ziyade kaybetmenin acısını, onların yokluğuna alışamamanın üzüntüsünü ya da onları kaybetmeyi kabul etmemeyi temsil ederler. Sizin acınız henüz çok taze, üstelik bu kişilerin genç olmaları acıyı daha da artıran bir faktör. Dolayısıyla onları böyle açıklanması zor bir durumda görmüş olmanızın bir mesajı taşımadığını söyleyebiliriz. Rüyadaki olayların gerçek yaşamda bir karşılığı yok. Her şeye rağmen unsurların anlamlarına bakmak gerekirse ana unsurlar; rüyada ölmüş arkadaşını canlı görmek, rüyada mezar görmek, rüyada mezar taşlarını sökmek ve evin içinde mezar kurmak olarak sıralanabilir.

Rüyada rahmetli arkadaşını diri görmek rüya sahibi kişinin yakın zamanda iyi haber alacağına rivayet edilir. Rüyada ölen arkadaşını canlı, yüzü güzel, beyaz veya yeşil elbise giymiş, tıraş olmuş ya da saçı taralı, onun sağlıklı görülmesi rahmetlinin cennette olduğuna delalet eder.

Rüyada mezar görülmesi rüyayı gören insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir, rüyada mezar görmek, mezarlık gezmek, kabir, mezar kazmak, mezara girmek, genel olarak kişinin işlediği günahlar ve yaptığı hatalar yüzünden vicdan muhasebesi içinde olduğunu işaret eder.

Rüyada mezar taşlarını söküp onlarla evinizde yeniden bir mezar oluşturmanız ölen arkadaşını kaybettiğini ve onun artık geri gelmeyeceğini kabullenmediğini gösterirken, yaşamı onsuz sürdürme konusunda zihninizin berrak olmadığını anlatmaktadır. Burada taşların renginin lacivert olması ilginç çünkü lacivert renkli mezar alışılmış bir şey değildir. Lacivert birlik, beraberlik, bir araya gelmenin simgesidir.

“Rüyada Mezar Taşı Sökmek” hakkında 2 yorum

  1. Rüyamda bir köy evinde benim iki kız kardeşim ve ben balkonda dururken ev birden mezarın üzerine yıkıldı ve bir tek ben balkondan düştüm ve mezarın taşını düzeltmeye calisiyodum ama bir an başımı başka tarafa çevirdim ve kardeşlerim mezarı düzeltmişti bende sonra market aramaya başladım ne alacaktim bilmiyorum ama markete gitmem gerek diyorum sürekli

    1. Ayfer selam, gördüğün rüya gerçek hayatında aileni hüsrana uğratan büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını, bunun sonucu olarak yaşadığın vicdan muhasebesini tamamladığını ve yaşama yeniden kaldığın yerden ancak faklı bir açısıyla bakarak devam etmeye başladığını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir