Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Mezar Taşında Allah yazısı görmek

Rüyada mezar taşında Allah yazısı görmek neye işaret eder?

Rüyamda bir mezarlığa gidiyorum ama mezarlık bir uçurumun başında ve yola hep mezar taşları dökülmüş. Osmanlı tarzı mezar taşları, üst üste duruyor, üstlerine basa basa giderken yolun bir tarafı uçurum diğer tarafı mezarlık duvarı, yolda da mezar taşları çok fazlalaşıyor.

Rüyada mezar taşında Allah yazısı görmekBen bu taşların üzerinden geçemem deyip geri dönmek isterken birden büyük bir kalabalık mezarlığa doğru geliyor ve ben geri dönemiyorum. Onlarla beraber mezarlığa giriyorum. Bir mezar dikkatimi çekiyor. Fakı veya kadı isminde birinin olduğu bir mezarlık, ben dua etmek isterken birden mezar taşına bu Mısır firavunlarından RA nın gözünün resmi çizilmiş, üzülüyorum, göz resmini silmeye çalışıyorum, birden mezar taşında ALLAH yazısı beliriyor.

Sonra başımı kaldırıyorum büyük ve ihtişamlı bir mezar, Yavuz sultan seliminin kabri, bu tam hatırlamıyorum ama fakı veya kadı denilen o mezarın yanında, değişik ve etkilendiğim bir rüya, yorumlarsınız sevinirim, saygılar.

Takma isim : Hakan
Yaşınız :38
Cinsiyetiniz :Erkek
Medeni durum : Evli
Mesleğiniz : Memur
Ruh haliniz : Hüzün

Rüyada mezar taşında Allah yazısı görmek neye yorulur?

Rüyanızın ana temaları mezarlığa gitmek, mezar taşında firavun gözü resmi görmek ve mezar taşında Allah yazısı gömüş olmanızdır. Rüyada mezarlık görmek genel olarak hayatınızdaki değişimi, bir alışkanlık veya bir davranışınıza son vereceğinize işaret eder. Mezarlıkta olmak, mezarlıkta olduğunu görmek, üzüntüye, çözülmemiş karmaşık duygu ve korkulara veya ölüm korkusuna işaret edebilir.

Rüyanızda mezar görmeniz gerçek yaşamınızda sizi oldukça rahatsız eden bir sorunun çözümü için gerekli bilginin aslında sizde olduğunu, boşu boşuna başka yerlerde arama yaparak vakit geçirmemek gerektiğini, içinizde bu bilgi ve gücün farkında olarak ona göre davranmak, hem bu dünya için yapılması gerekenleri zamanında yapıp hemde ahiret için hazırlıklı olmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada mezar görmenin derin çözümlemesi ise aslında yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kurmak arayışını temsil etmesidir.

Mezar taşında bir isim ya da yazı görmek bilindiği gibi gerçek yaşamda hemen hemen tüm toplumlarda mezar taşı üzerinde mezar sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi ve ölüm tarihi yazar. Rüyanızda gördüğünüz yazı böyle bir şey ise bunun sizin için ne ifade ettiğini araştırmanız gerekir. Ancak siz rüyanızda mezar taşında bir firavunun göz resmini görüyorsunuz ve bu hoş bir şey değildir. Gerçek yaşamda kendini beğenmek, böbürlenmek, başkalarını küçük görmek gibi huyunuz olduğunu ve her insanın sonunun ölüm olduğunu bilip, bu kibri bırakmanız gerektiğini işaret eder.

Rüyanın en önemli unsuru mezar taşındaki firavun gözü resminin kaybolup Allah yazısı çıkmasını görmenizdir ve bu gerçek yaşamınızdaki kimi kötü yönlerinden uzaklaşıp, Allah yolunda ilerleyeceğinizi müjdeleyen değerli bir mesajdır.

Not: yorumu ana mesajdan uzaklaşmamak için fazla uzatmadım. Mezarın uçurum kenarında olması, taşların yıkılmış olması, Osmanlı mezarı gibi görünmesi, Mezar taşında Kadı ya da Fakı yazıları, Yavuz Sultan Selim’in kabri belki kimi ufak mesajlar verebilir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada Allah yazısı görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Mezar Taşında Allah yazısı görmek” için 6 yanıt

Rüyamda yıldızlardan Arapça Allah yazısı görüyordum ne anlama geliyor lütfen paylaşır mısınız.

Rüyamda deniz kenarında taşın üzerinde allah yazısı vardı. Taşın önünde ve arkasında yazıyordu. Bende onu inceliyordum.

ben bugece mübarek kandil gecesi die ALLAHA çok dua ettim maddi manevi şuanda çok sıkıntım var…ve bu gece rüyamda benim bir yengem vardı rahmetli oldu onu çok severdim…ve rüyamda onun mezarını oğluyla birlikte eşeliyorum ama onun mezarı değilmiş ve kefenli meftayı görüyorum o değil diyorum ve yan tarafta yengemin mezarımı die bakmak isterken kolumla mezar taşıntaki yazıyı okumak için siliyorum ve arapça altın rengiyle yazılmış ALLAH yazısı çıkıyor… ve yan tarafta yengeme ait dolap varmış oğlu bişey arıyor bulamıyor ben o dolaptan bazılarını oğlundan gizli süs eşyalar alıyorum…..

Selamun Aleykum. Ruyamda sacimi kestiriyorum ve kendimi arkadan goruyorum. Kafamin arkasinda arapca Allah yaziyor.
Ruyami yorumlarmisiniz. Tesekkurler

rüyamda altın kolye gördüm 4,5 tane hepside kalpli ve içlerinde arapça Allah yazısı yazıyordu arkadaşlar düşürmüş sonra onlara haber veriyorum kolyenizi alın diyorum

Rüyasında oğlum evin kapısında beni ağlarken görüyor, ona şunu “içeri girme oğlum, Allah yazısı üstüme üstüme geliyor” demişim, oğlumda “anne saçmalama” deyip kapıyı açmış, mezar taşına Allah yazılıymış, mezar taşı üstüne üstüne gelmiş, korkmuş ve kapıyı kapatmış, kapıda beraber uyumuşuz, içeri girmemişiz, anlamını bana yazar mısınız rica etsem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir