Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezarlık neye delalet eder?

Merhaba. Rüyamda köyümüze 4 kilometre kadar yürüyerek gittim. Mezarlığa yaklaştım. Hazır gelmişken 47 gün önce vefat eden babaannemin mezarına gidip dua okuyayım dedim. Birde baktım köylü mezarlık içinde. Mezarlıkta bir dozer var ve mezarlığı genişletiyorlar. Babaannemin mezarını da dozer kazmış. Annem tabutu getirdi. Tekrar gömecektik ki bir baktım babaannem tabutta uyandı.

Üzerinde her zamanki kıyafetleri vardı. Yastığı, örtüsü, battaniyesi hepsi vardı tabutta. Annem ve babam ile konuştu. Sonra anneme sarılırken beni gördü uzaktan. O kadar sevindi ki. Yanına gittim boynuna sarıldım. Kendi kendime “bunca zamandır tabutta neden hiç kokmuyor” dedim.

Beni çok severdi. Çünkü babaannem büyüttü beni. Ona dedim ki “Babaanne sana yasin okuyoruz, gönderiyoruz, alıyor musun” dedim, “alıyorum dualarınızı” dedi. Bu arada tabutta değildi tabi, ayakta idi. Sonra tekrar tabuta yastığını düzenledi. Altına örtüsünü örttük. Yattı tabuta üstüne battaniye örtüsünü örttük ve uyandım.

Hala rüyanın içerisinde gibiyim. Tamamen gerçek gibiydi. Babaannem yaşarken çok iyi bir insan idi. Gecelerini ibadet ile geçirirdi. Öğrencilerin ceplerine para koyardı. Bahçeden herkese meyve sebze getirirdi. Eski insanları bilirsiniz. Ömürleri, dua, namaz, mukabele, kuran okuyarak geçmiştir. Babaannem de böyle idi. Rüyamın tabirini çok merak ediyorum. İyi günler dilerim.
rüyada mezarlık görmekİsim / Takma isim : Ali
Cinsiyetiniz : erkek
Yaşınız : 24
Medeni durumunuz : Bekar
Şu anki ruh haliniz : Umutlu
Rüyanızın konusu : Rüyamda Ölmüş Babaannem tabuttan çıkıp bizimle sohbet etti
Anahtar kelimeler : babaaane, tabut, kıyafet, sarılmak

Rüyada mezarlık görmek nasıl yorumlanır?

Ali merhaba, Öncelikle sevgili babaannene Yüce Allah’tan rahmet sizlere sabır dilerim. İnşallah mekanı cennet olur. Rüyanız henüz çok taze bir ölümün yansıması, bu yüzden bu tür rüyalar yorumlanmazlar. Bu tür rüyalar bir mesaj vermekten ziyade yaşanan sevdiği kişiyi kaybetmenin acısını, büyük hasreti yansıtırlar. Zamanla bu rüyalar seyrekleşir ve mesaj vermeye başlarlar.

Rüyada mezarlık görmek yorumu

Rüyada mezarlık görmek genel olarak hayatınızdaki değişimi, bir alışkanlık veya bir davranışınıza son vereceğinize işaret eder. Mezarlıkta olmak, mezarlıkta olduğunu görmek üzüntüye, çözülmemiş karmaşık duygu ve korkulara veya ölüm korkusuna işaret edebilir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada mezar görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

Rüyada mezar ve mezarlık görmek İslami tabiri

Ölünün defnedildiği kabrin tam üzerinde ayakta durduğunu görmek işlediği büyük bir günah olduğuna delalet eder. Bir kabrin bir yere gittiğini görmek, o mezarın vereselerinden birinin orada ev alarak yerleşmesine işarettir. Dikilmiş bir kefenle kabre defnedilmek evlenmeye işaret eder. Dam üstünde, çatı vs. gibi yerlere kabir kazmak uzun ömre delalettir. Bir kabri açtığını görmek, orada meftun bulunan kimsenin iş, meslek ve meşrebine talip ve sahip olmaya işaret ederken esasen ölmüş birini kabirde ölü bulmak arzu ve isteğine kavuşamamasını temsil eder.

Peygamberimizin mübarek kabirlerini açtığını görmek, terk edilmiş sünnetleri ihya etmeye, derinlere doğru kazıp, kemiklerine ulaştığını görmek, sünnet işliyorum zehabı ile bid’atlere sapmaya ve dinde aşırı gitmeye delalettir. Ölülerin kabirlerinden kalkıp evlerine doğru gittiğini görmek umut edilmeyen güzel şeylerin gerçekleşmesine delalet eder. Temiz mezar, geçmişle ilgili bir şey yüzünden para alınacağına işaret eder. Kişi kabre kendi girerse ömrü uzar. Rüyada mezarlıkta bulunduğunu görmek, bir suçtan veya bir hatalı işten dolayı pişman olduğuna işaret eder. Mezarlıkta bir cenazenin gömüldüğünü görmek, bir suçtan dolayı tutuklandığı yerden tahliye edileceğine delalettir.

Büyük bir mezarın üzerinde ayakta durduğu ve mezar taşındaki yazıları okuduğunu görmek, bir büyük günah işlediğine işarettir. Büyük bir alanda başka mezarlar olmadığı halde, kendisinin orada bir mezar kazdığını görmesi, ecelinin yakın olduğuna delildir. Rüyada bir mezar satın alarak, ölmeden Önce kendi mezarını yaptırıp üzerine adını yazdırdıgını görmek, tanıdıgı bir kadının evlenecegine delalet eder. Rüyada bir kabri bir mezarlıktan alıp başka bir mezarlığa naklettirdiğini görmek, kendisinin veya çocuklarının o mahallede bir ev yaptıracaklarına delalet eder. Kendi evinin çatısında bir mezar kazmak, ömrünün uzunluguna işarettir. Bazı yorumculara göre kabir, evle tabir olunur. Rüyasında bir kabirde yatıp kalktığını, orayı kendisine ev olarak kullandığını görmek, fakirleşmeye işarettir.

Rüyasında aile halkından birisine veya kendisine bir mezar kazdığını veya kazdırdığını görmek, o şehirde kendisi ve ailesi için bir ev yaptıracağına veya satın alacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında aile kabristanında olduğunu ve orada ailesine ait mezarları onardığını topraklarını düzelttiğini görmesi, ömrünün sağlıklı ve uzun olarak geçeceğine delildir. Rüyasında aile mezarlığında olduğunu ve mezarların üzerine çiçek dikip suladığını görmek bir çocuğu olacağına, mezar taşları üzerinde kuşların su içmesi için yapılan küçük oyuklardan kuşların su içmek için geldiklerini, fakat kapların içinde su bulunmadığı için içemediklerini görmek, onlar için dua  dua etmek etmek gerektiğine delalet eder. Rüyasında ölmediği halde gömüldüğünü görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir. Kefenli bir halde bir mezarda yattığını görmek, bir kadınla nikahlanmasına işarettir. Rüyada kral mezarı, kraliçe mezarı görmek, o ölünün hayatta iken yaptığı isi yapmaya çalıştığınıza ya da çalışacağınıza işaret olup bu konuda doğru karar verip, boşuna zaman kaybı yaşamamak gerektiğini simgeler. Eğer mezardaki ölü, hayatta iken bir bilgin ise o kimse de bilgin, eğlenceye düşkün ise eğlenmeye meraklı olmayı temsil eder.

Kazdığı mezarda ölüyü görüp de onun sağ olduğunu anlamak kazandığı malın haram olduğuna ve edindiği bilginin de doğru olduğuna delildir. Ölü bir insanı mezarında ölü görmek, muradına ermekle yorumlanır. Rüyada bir mezarlık ölülerin kabirlerinden çıktıklarını görmek, eğer mevsim kurak geçiyorsa. Havanın uygun bir şekilde yağmurlu açacağına ve o yıl hububatın bollaşmasına işarettir. Bir mezarı öptüğünü görenin, ömrü uzun ve sağlığı sürekli olur. Ölmezden evvel mezara gömüldüğünü gören, hapishaneye girer yahut islerinde zorluk çeker. Bir mezarda ölü gibi gömülüp fakat üzeri örtülmemiş olduğunu gören, kadın ise evlenir, erkekse hapse girer. Mezarlar arasında dolaştığını ve açık mezarlara girip çıktığını gören, kötü insanların evlerine girer, yahut zindana atılır. Adını, künyesini, kişiliğini bildiği bir erkeğin mezarını kazdığını ve gömülü olan adama ulaştığını gören, o kişinin bulunduğu mesleğe girer. Bir kişinin bir kabre indiğini ve sonra çıkıp rüya sahibini oradan kovduğunu gören, bir tutuklu tarafından bir suçla suçlanır. Bir kapalı mezarı kazıp içinden yaşayan bir adam çıktığını gören, sevince ulaşır. Rüyada bir mezara konulduğunu gören, bir ev satın alır. Mezarda üzerine toprak örtüldüğünü gören, mal sahibi olur.

Mezarlıkta toprak kazdığını gören, çok yaşar. Bir bilinmeyen yerde, birçok mezarlar görmek bir takım kötü insanlara delalet eder. Mezarın üzerinde yeşillik görmek, mezar sahibinin rahmette olduğuna işarettir. Mezarlıga giderek ibret aldıgını gören, islerinde insafla hareket eder, mezara giripte tanınmıs bir adamın kabrinin kendi evine dönüstügünü gören, kabir sahibinin akrabasından biri ile evlenir. Zengin bir adamın mezarı üzerinde ayakta durduğunu gören, dünyalığa ulaşır. Bir mezarlıkta mezarlar arasında dolaşıp bunlara selam verdiğini gören iflas ederek dilenir. Bazı tabircilere göre bir mezarda olduğunu ve üzerinde bir şey yazılı bulunduğunu gören, hapse girer ve hapisten çıkamaz. Kendısını mezarda görmesı, sıkıntıda olmaktır. Üzeri örtülü olmayarak mezarda olduğunu gören, uzun bir yolculuğa çıkar ve hayır ve menfaatle geri döner. Kendi mezarı üzerinde ayakta durup, kendisine baktığını gören, günahlarından kurtulur.
Bir mezarda olup Münkır ve Nekir tarafından sual sorulduğunu gören bir meseleden dolayı mahkemeye düşer. Onlara doğru yanıt verdiğini gören, kendinden sorulan meseleden emin olur.
Eğer cevapta yanılırsa, fenadır. Mezardan çıkarıldığını, tekrar mezara konulduğunu gören, devlet başkanından hayır görür ve sonra hapsedilir. Bu tabir devlet memuru olanlar hakkındadır, Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse, bir ev tamir eder. Cenaze görmeksizin kabre girdiğini gören kimse, bir ölünün veresesi tarafından satılan bir evi satın alır. Rüyada bir kabir üzerinde ayakta durduğunu gören kimse büyük bir günah işler. Bir kimsenin rüyada duvar olmayan bir yerde kazdığı kabir, ahiret evidir.
Eğer kazdığı o eve girerse o kimsenin ecelinin yakın olmasına işarettir. Eğer o kabre girmezse, bu rüyanın sahibinin bir zararı yoktur. Bir kimse, rüyada bir kabrin bir yerden diğer bir yere gittiğini görse, kabir sahibinin evlat ve torunlarından birisin orada bir ev yapmasına işarettir. Tanınan kabirler, hakkın emrine meçhul kabirler de münafık bir kavme işarettir. Rüyada dam üstünde bir kabir kazdığını gören kimsenin, ömrü uzun olur. Rüyada kabirleri ziyaret eden kimse hapishaneyi ziyaret eder.

Rüyada kabirler üzerine yağmur yağması. Allah (C. C. )’ın rahmetinin tecelli ettiğine işarettir. Kabirler. uzak yolculuklara, üzüntü, keder, korkunç yer. zevce ve hapishanelere işarettir. Rüyada kendisi veya başka biri için bir şehirde bir kabir kazdığını veya kendisi için bir kabir kazıldığını gören kimse, o şehirde bir bina yapar veya o şehirde ikamet eder. Bir kimse rüyada bir kabrin gedik ve açık yerlerini tamamen kapadığını görse, o kimsenin ömrü uzun ve daima sıhhatte olur. Rüyada ölmeden kabre defnedildiğini gören kimseye. üzüntü ve keder erişir veya işlerinde sıkıntıya düşer. Yahut hapsedilir.
Dikilmiş bir kefenle beraber bir kabir içinde defnedilmiş olduğunu gören kimse, bir kadınla nikahlanır. Rüyada bir ölünün kabrini açtığını gören kimse, o ölünün yol ve mesleğini talep ve onun yoluna uyma arzusunda bulunur. Eğer O ölü bilimse o kimseye ilim ve hikmet erişir. Eğer zengin ise o kimseye mal ve zenginlik erişir. Eğer kabrinde ölüye rastlasa ve onun diri olduğunu görse, o kimseye erişecek malın haram olduğuna ve isabet edecek ilim ve hikmetin de doğru olduğuna işarettir.
ölmüş bir insanı kabirde ölü olarak bulan kimse maksat ve muradına erişemez.

Rüyada Resülullahın (S. A. V. ) kabri şeriflerini açtığını gören kimse, Resulullahın (S. A. V. ) unutulmuş olan bir sünnetini ihya eder. Ancak Resulullahın (S. A. V. ) kemiklerine kavuşuncaya kadar açsa ve onları kıracak olsa bu halde o kimse o sünneti açarken bıd’at ve sapıklığa düşer. Tanımadığı ölülerin kabirlerinden sıçrayıp kalktıklarını ve evlerine doğru gittiklerini görse, rüya sahibinin oturduğu şehir halkından şerli kimselerin Müslüman olmasına işarettir. Rüyada bir kafirin veya bıd’at ehli bir kimsenin ve zimmilerden birisinin kabrini açtığını gören kimse, sapıklıkların yollarında gitmeyi arzu eder. Veya hile ile haram mala karışır. Eğer kabri açtığında murdar ve pis kokulu bir şeye yahut siyah bir çamura ya da çokça insan pisliğine rastlasa, o kimsenin bozuk ve yaramaz bir arzusuna kavuşmasına işarettir. Açık bir kabri örtmek sağlıklı, uzun bir ömür sürmeye, kabri kazıp içinden diri insan çıktığını görmek teşebbüs edilen işte başarı sağlanacağına, birinin sizi kabre koymaya çalıştığını görmek bir tehlikenin yakınınızda olduğuna delalet eder. Kabir nedir? Mezarın diğer adı. Ölüleri koymak için kazılan çukur.

“Rüyada Mezarlık Görmek” için 7 yanıt

Rüyada mezarın başında dua edip ağlamak
İyi günler, ben rüyamda kendimi annemle birlikte bir mezarın başında dua edip, ağlarken gördüm, lütfen bu konuda yorum yapmanızı rica edebilir miyim?

Rüyada mezar başında ağladığını görmek
Rüyamda ölmüş anneannemle beraber mezarlığın dışında dua ederken görüyorum, sonra ben birden mezarın başında oturmuş ağlıyorum ve üzülüyorum.

Rüyada mezarlıkta yaşlı ağaç görmek
Merhaba, rüyamda mezarlıkta olduğumu gördüm, bir mezarın yanında gövdesi kalın yeşermiş bir yaşlı ağacın olduğunu görüyorum. Ben öğretmenim, babamın ağır bir hastalığı var, ailemle birlikte yaşıyorum.

Rüyada mezarlıktan geçmek
Ben rüyamda mezarlıktan geçtiğimi ve geçerken de insanların mezarlıkları yıktığını gördüm, buna engel olmaya çalışıyordum ama başaramıyordum. Rüyada mezarlıktan geçtiğini görmek neye yorumlanır?

Rüyada mezarlığın yanından geçmek
Ben rüyamda kendimi mezarlığın yanından geçerken görüyorum, böyle 5 ,10 tane kadar onların yanına eskiden bir cafe varmış, şimdi yani rüyamda o cafe eskimiş yanındaki mezarlar eskimiş, bende diyorum ki “mezarlıgın yanına hic cafe konulur mu” diyorum, ne anlama geliyor acaba?

Merhabalar ruyamda bir mezarligin basinda buyucu bir kadin goruyorum ona seslendigim zaman bayildigini goruyorum o bayilir bayilmaz bende bayiliyorum anlami nedir bunun tesekkurler

rüyamda 2 gece mezarlığa gidip dua okudum 3. gece giittiğimde küçük bir çocuğa dua öğretirken içkicinin biri bizi kovaladı ne anlama geliyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir